دونالد ترامپ در سال 2016 ، 2017 فقط 750 دلار مالیات بر درآمد آمریکا پرداخت کرد: گزارش

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ فقط 750 دلار مالیات بر درآمد فدرال را در سال کسب ریاست جمهوری و در اولین دوره خود پرداخت سال در کاخ سفید – گزارشی که روز یکشنبه در نیویورک تایمز منتشر شد.

“دونالد ترامپ سالی که ریاست جمهوری را به دست آورد 750 دلار مالیات بر درآمد فدرال پرداخت. در اولین سال حضور در کاخ سفید ، او 750 دلار دیگر پرداخت کرد “، این گزارش با عنوان” مالیات رئیس جمهور: سوابق پنهان شده مدت طولانی خسارات مزمن ترامپ و سالها اجتناب از مالیات را نشان می دهد “.

دونالد ترامپ ، که به شدت از پرونده های مالیاتی خود محافظت کرده است و تنها رئیس جمهور در دوران معاصر است که آنها را علنی نمی کند ، در 10 از 15 سال گذشته هیچ مالیات بر درآمد فدرال پرداخت نکرده است. وی به عنوان یک میلیاردر بزرگ سرمایه دار املاک و مستغلات و یک تاجر موفق در امور اداری تبلیغات انتخاباتی انجام داد. “گزارش بیشتر ادعا کرد.

گزارش نیویورک تایمز گفت که این افشای اطلاعات مربوط به اظهارنامه مالیاتی است که طی دو دهه به دست آورد و” صدها شرکت سازمانی تجاری وی ، از جمله اطلاعات دقیق از وی دو سال نخست ریاست جمهوری. این شامل بازگشت شخصی وی برای سال های 2018 یا 2019 نیست. “

در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید ، دونالد ترامپ گزارش را به عنوان” اخبار جعلی “رد کرد و گفت که او مالیات پرداخت کرد ، اگرچه او هیچ جزئیات خاصی نداد.

دونالد ترامپ قول داد که اطلاعات مربوط به مالیات “همه آشکار خواهد شد”. اما وی هیچگونه جدول زمانی برای افشای آن ارائه نداد و در طی مبارزات انتخاباتی سال 2016 که هرگز آن را دنبال نکرد قول های مشابهی داد.

در واقع ، دونالد ترامپ در برابر کسانی که به دنبال دسترسی به بازگشت او هستند ، از جمله ایالات متحده ، چالش های دادگاه را ارائه داده است هاوس ، که به عنوان بخشی از نظارت کنگره برای دسترسی به اظهارنامه مالیاتی ترامپ شکایت کرده است.

وکیل سازمان ترامپ ، آلن گارتن به تایمز گفت که “به نظر می رسد بیشتر ، اگر نه همه واقعیت ها نادرست است. “

گارتن در بیانیه ای به این سازمان خبری گفت كه ترامپ” ده ها میلیون دلار مالیات شخصی به دولت فدرال پرداخت كرده است ، از جمله پرداخت میلیون ها مالیات شخصی از زمان اعلام نامزدی در سال 2015. “

در طول اولین بحث عمومی انتخاباتی خود علیه هیلاری کلینتون دموکرات در سال 2016 ، کلینتون گفت که شاید ترامپ اظهارنامه مالیاتی خود را آزاد نمی کند زیرا او هیچ چیزی را به عنوان مالیات فدرال پرداخت نکرده است.

دونالد ترامپ سپس حرف او را قطع کرد و گفت: “این باعث می شود من باهوش شوم”.

(با inp uts from AP)