دونالد ترامپ ، رسانه های اجتماعی ، اخبار جناح راست

را وحشت زده می کند

این گروه در اطراف میدان شهر جمع شده و منتظر ورود چیزی بودند که به یک بوگیم جدید آمریکایی تبدیل شده است: antifa.

مایکل جانسون و دیگران مطمئن بودند که اتوبوس های مدرسه پر از افراط گرایان افراطی چپ از شهرهای بزرگ به لیچفیلد ، کنتاکی می آیند ، جایی که حدود 50 نفر از همسایگان آنها در چمن دادگاه جمع شده بودند تا شعار دهند: “سیاه زندگی مهم است!” ” و نشانه های همبستگی با جنبش اعتراضی فزاینده ملت را نشان می دهد.

اعتراض 10 ژوئن با آرامش به پایان رسید و هیچ نشانی از فعالان ضد فاشیست در شهر کمتر از 7000 نفر نبود ، اما جانسون و پسرش بیرون از خانه خود بیدار بودند تمام شب خانه ، مجهز به تفنگ ساچمه ای ، فقط در صورت صحت شایعات آنتی فایتی که وی مشاهده می کرد در اینترنت پخش می شود.

جانسون گفت: “هیچ دلیلی وجود ندارد که بعد از تماشای تلویزیون باور نکنید.” 53.

صحنه ای است که در سال جاری در بسیاری از شهرها و شهرهای کوچک رخ داده است ، محصول ترس و درگیری ناشی از ارسال دروغ در رسانه های اجتماعی ، رسانه های خبری راست و حتی برخی از کشورها رهبران قدرتمندترین.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا گفته است كه دولت فدرال آنتیفا را به عنوان “یك سازمان تروریستی” تعیین خواهد كرد و آن را مقصر خشونت در اعتراضات علیه بی عدالتی نژادی و بی رحمی پلیس دانسته است. دادستان کل ویلیام بار ادعا کرده است که گروه ها با استفاده از “تاکتیکهای ضد ضد” پس از کشته شدن جورج فلوید ، سیاه پوستی که پس از چند دقیقه فشار دادن زانو به گردن وی توسط یک افسر پلیس سفیدپوست ، درگیری های شدیدی را در مینیاپولیس دامن زد.

با این حال ، رئیس FBI ، کریستوفر وری ، پنجشنبه گذشته در یک کنگره در کنگره گفت که آنتیفا بیشتر یک ایدئولوژی یا یک جنبش است تا یک سازمان. در حالی که FBI تحقیقات تروریسم داخلی در مورد “افراط گرایان آنارشیست خشن ، هر تعداد که خود را با جنبش ضد ضد خود شناسایی می کنند” انجام داده است ، Wray خاطرنشان کرد که افراط گرایانی که توسط ایدئولوژی های برتری طلب سفیدپوست یا ضد دولت رانده می شوند ، مسئول بیشترین حملات مرگبار در ایالات متحده بیش از چند سال گذشته.

مردی که ماه گذشته پس از کاروان طرفدار ترامپ در پورتلند ، اورگن ، به شلیک مرگبار به یکی از طرفداران ترامپ مشکوک شده بود ، در یک پست در شبکه های اجتماعی خود را “100٪ ANTIFA” توصیف کرده بود. مأموران فدرال بعداً مظنون ، مایکل فارست رینوئل ، را در ایالت واشنگتن تیرباران و کشتند.

اما سوابق دستگیری فدرال بیش از 300 نفر در اعتراضات در سراسر کشور ، ذکر بسیار کمی از واژه آنتیفا را شامل می شود. شناسایی آنها دشوار است ، زیرا هیچ قانونی در مورد تروریسم داخلی وجود ندارد که تحت آن متهم به معترضان درگیر در خشونت یا تخریب شود.

دیوید مور ، وکیل مستقر در کنتاکی ، نماینده بسیاری از معترضان در تظاهرات بیش از کشته شدن برونا تیلور ، یک تکنسین پزشکی فوری و 26 ساله که نیمه شب برای اجرای حکم بازرسی توسط مأموران پلیس لوئیزویل مورد اصابت گلوله قرار گرفت. معترضین بیش از سه ماه است که میدانی را در مرکز شهر لوئیزویل اشغال کرده اند. در تمام این مدت ، مور با شایعات وحشیانه ای مبنی بر اینکه آنتیفا به نوعی درگیر شده است مقابله کرده است.

“این ثابت است. این افراد فقط در تلاشند تا ترس و دیوانگی ایجاد کنند. آنها سعی می کنند همه این موارد را به گردن ضد انفجار بیندازند و من مثل این هستم ، “آنتیفا دقیقاً کیست؟ آنها کجا هستند؟ از کی صحبت می کنی؟” وی گفت که دیوانه کننده است.

مارک بری ، مورخ دانشگاه راتگرز ، نویسنده کتاب “آنتیفا: کتاب ضد فاشیست” ، گفت که گروه های ضد انحصاری کاملاً سازمان یافته و کاملاً گره خورده ای وجود دارد که سال ها فعالیت کرده اند.

“اما این متفاوت از این است که بگوییم سیاست ضد انحصار فقط یک سازمان واحد و یکپارچه است ، که بدیهی است نادرست است.” ، بری که کتابش تاریخچه و تحول جنبش را ترسیم می کند ، متفاوت است.

قبل از انتخابات ترامپ و درگیری های شدید بین افراط گرایان راست افراطی و مخالفان معترض در یک تظاهرات ملی گرایانه سفیدپوست در شارلوتسویل ، ویرجینیا ، در آگوست 2017 ، بسیاری از آمریکایی ها هرگز نام آنتیفا را نشنیده بودند. بری گفت که مبارزات انتخاباتی و ریاست جمهوری ترامپ تحریک سازماندهی راست افراطی و پاسخ ضد فاشیست به آن او معتقد است که ترامپ و متحدانش برای دستیابی به اهداف سیاسی شیطان پرستی می کنند.

“تصویری که آنها ارائه می دهند در خدمت اهداف آنها است که از آن به عنوان یک دزدگیر برای جمع آوری حمایت و به نوعی جلب توجه به دور از شکایت های قانونی در پشت او گفت: “زندگی سیاهان اعتراض دارد.”

آدام کلاین ، دانشیار مطالعات ارتباطات در دانشگاه پیس ، پست های افراط گرایان راست افراطی و فعالان ضد فاشیست در رسانه های اجتماعی را که منجر به تجمع در شارلوتزویل در سه سال پیش انجام شد ، تجزیه و تحلیل کرد. . وی دریافت که ضد فاشیست ها دارای یک شبکه ارتباطی “کاملاً شل” هستند.

“شما آنلاین تصور نمی کنید که یک سازمان به اندازه برخی از گزارش های برجسته (رسانه های اجتماعی) مرتبط با ضد انفجار وجود دارد.” وی گفت.

لیندسی آیلینگ ، دانشجوی دکترای 32 ساله در دانشگاه شاخص کارپل هیل در دانشگاه کارولینای شمالی ، یکی از بازیگران معترضین علیه نئو کنفدراسیون ها و سایر اعضای گروه راست افراطی است. آنها اغلب او را “آنتیفا” می خوانند ، برچسبی که او قبول می کند “به این معنا که من با فاشیسم مخالفم و مایلم در خیابان ها با فاشیست ها روبرو شوم.”

“چیزی که برای برچسب زدن به هر کسی بسیار خطرناک است ضد فاشیست به عنوان یک تروریست این است که این فکر را جرم تلقی می کند “. “نه فقط فکر کردن ، بلکه این جرم انگاری مقاومت فعال در برابر فاشیسم است.”

آیلینگ گفت اولین کسی که او را به عنوان یک رهبر ضد انحصاری صدا می کند یک مرد فلوریدا ، دانیل مک ماهون است که به صورت آنلاین لقب “شکارچی آنتیفا” را به خود گرفت. مک ماهون پس از اعتراف به جرم در ماه آوریل به جرم استفاده از شبکه های اجتماعی برای تهدید یک فعال سیاه پوست برای بازداشتن مرد از کاندیداتوری در انتخابات در شارلوتزویل ، به بیش از سه سال زندان محکوم شد.

افراط گرایان راست افراطی این افراد نیستند آیلینگ گفت فقط کسانی که این اصطلاح را علیه او به کار می برند. هفته گذشته ، وی ویدئویی از خود منتشر کرد که از کلانتر ایالت آلمانی ، تری جانسون ، می پرسد چرا او و معاونانش با نقاب زدن در صحنه اعتراضات در کارولینای شمالی “قانون را نقض می کنند”.

“Ma” کلانتر پاسخ داد ، چرا قانون را نقض می کنی؟ ما می دانیم که با آنتیفا هم هستی.

شایعات حمله به ضد لیتا به لیچفیلد ، کنتاکی ، از فیس بوک آغاز شد و به سرعت در جامعه گسترش یافت. استفانی آن فولکرسون ، که تظاهرات را سازماندهی کرده بود ، مبهوت بود. او معمولاً خودش را حفظ می کرد اما نسبت به جنبش Black Lives Matter به اندازه کافی احساس قدرت می کرد و تصمیم گرفت برای برنامه ریزی در یک شهر کوچک در شهرستان Grayson حدود 70 مایلی جنوب لوئیزویل.

“این اولین بار است که من” او واقعاً برای هر چیزی صحبت کرده است. من یک مادر خانه نشین هستم که بسیار ضد اجتماعی است. این قسمت دیوانه همه اینها است. “

با شروع اعتراض ، ساکنان صف کشیدند جلوی مشاغل برای جلوگیری از خرابکاری ، بعضی از آنها با موتور سیکلت محافظت می کنند. تعداد انگشت شماری معترضین را زجر داد. در یک لحظه ، یکی از آنها به طرف خیابان به سمت تظاهرات هجوم برد ، اما نیروی انتظامی وی را مهار کرد.

اتوبوس ها نشان داده نمی شدند ، اما این بدان معنی نیست که همه قبول می کنند این فقط یک شایعه بی اساس است. جانسون گفت که وی شنیده است که 15 عضو آنتیفا در وینباگو توسط ساکنان محلی و نیروی انتظامی در شهر متوقف شده و از دستورالعمل برای رفتن به خانه پیروی می کنند.

کلانتر گریسون ، نورمن چافین گفت که چنین اتفاقی نیفتاد. < / p>

کلانتر گفت: “این شایعه است.” “مردم وقتی داستان می سازند بسیار دقیق هستند.”