دونالد ترامپ پس از تشخیص ویروس کرونا ویروس کرونا به بیمارستان نظامی منتقل می شود

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ پس از تشخیص ویروس کرونا ، برای درمان به بیمارستان نظامی منتقل شده است دبیر مطبوعاتی کاخ سفید ، کیلی مک اننی ، گفت که رئیس جمهور آمریکا برای روزهای آینده به یک مجموعه ویژه در مرکز پزشکی ملی پزشکی والتر رید در بتسدا ، مریلند منتقل خواهد شد.

در بیانیه ای ، مک انانی گفت: “به دلیل احتیاط فراوان ، و به توصیه پزشک و متخصصان پزشکی خود ، رئیس جمهور برای چند روز آینده از دفاتر ریاست جمهوری در والتر رید کار خواهد کرد.” < بر اساس گزارش رسانه ها ، دونالد ترامپ علائم خفیف ویروس کرونا را نشان می دهد. در یک یادداشت ، دکتر کا کنلی ، پزشک کاخ سفید گفت که او "خسته اما روحیه خوبی دارد".

این تحولات به عنوان آخرین عقب نشینی اخیر رئیس جمهور جمهوریخواه ، که در حال رقابت با جو نامزد دموکرات ها است ، اتفاق می افتد. بایدن در نظرسنجی های پیش از انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در 3 نوامبر برگزار شود.

ترامپ در اوایل روز جمعه در توییتر نوشت که او و همسرش ملانیا در حال قرنطینه هستند زیرا هر دو مثبت ارزیابی شده اند برای ویروس مسری ، که منجر به کشته شدن بیش از 200000 آمریکایی و آسیب رساندن به اقتصاد آمریکا شده است.

ترامپ 74 ساله به دلیل سن و وزن در معرض خطر بالایی است.

در همین حال ، در حالی که گزارش مثبت Covid-19 ترامپ سرخط روزنامه ها بود ، سهام وال وال استریت قبل از عدم قطعیت های مختلف پیرامون انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده ، پایین تر بسته شد.

بیماری رئیس جمهور مبارزات انتخاباتی مجدد وی را تنها با 31 روز پایان داد تا روز انتخابات برو این کمپین گفت که این تجمعات و سایر رویدادهایی را که قرار بود وی حضور یابد به تعویق می اندازد یا آنها را به صورت آنلاین برگزار می کند.

(با ورودی های رویترز)