دونالد ترامپ در برابر جو بایدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در دادگاه ، نگاهی به تاریخ

سه روز پس از روز انتخابات برای نظرسنجی های ریاست جمهوری آمریکا ، بن بست بین دونالد ترامپ و جو بایدن ادامه دارد . دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، ادعای پیروزی کرد کمپین رقیب خود ، جو بایدن را به “سرقت” انتخابات متهم کرد. دونالد ترامپ قبلاً به طور ناموفق به دادگاه های دو ایالت مراجعه کرده و قصد دارد مبارزه خود را با جو بایدن به فدرال ببرد دیوان عالی.

جو بایدن گفته است که در حال پیروزی است و از یک برتری سالم (253 به 214) در میان ایالات اعلام شده برخوردار است. تیم وی آماده نبرد قانونی با باتری وکلای دونالد ترامپ است.

چرا نتایج انتخابات پرسش

کارشناسان انتخابات آمریکا می گویند تغییرات رویه های رأی گیری به دنبال همه گیری Covid-19 دلیل دیگری به دونالد ترامپ برای رقابت در نتایج انتخابات ، از جمله شمارش آرا خود داده است.

بحث اصلی در میان طرفداران جمهوری خواه ترامپ این است که تمدید ضرب الاجل برای دریافت و شمارش آرا ، به مبارزات انتخاباتی بایدن اجازه داده تا تقلب کند. از طرف دیگر ، طرفداران دموکرات بایدن آن را اقدامی جمهوری خواهان برای محروم کردن از حق رأی دهندگان می خوانند – تلاشی برای تقلب در انتخابات.

شمارش آرا معمولاً به مدت طولانی در ایالات متحده به طول می انجامد اما بر اساس ارزیابی های داخلی خود ، نامزدها در گذشته شکست را پذیرفته اند. این بار نه ترامپ و نه بایدن آن گزینه را بررسی نمی کنند.

این اولین موقعیتی نیست که هر یک از دو نامزد اصلی از پذیرش انتخابات خودداری کنند.

چهار ایالات متحده انتخابات ریاست جمهوری به ویژه به دلیل بحث برانگیز بودن و ادعاهای کلاهبرداری به یاد می آید. آخرین مورد در سال 2000 بود ، زمانی که نامزد دیگری از حزب جمهوری خواه – جورج دبلیو بوش جونیور – برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام شد. سه انتخابات دیگر مربوط به سالهای 1876 ، 1888 و 1960 بود.

آراALL پروانه ای فلوریدا در سال 2000

ایالات متحده یک سیستم رأی دادن به کارت پانچ برای رأی دادن در دهه 1960. این مشکل در گذشته با اشکالات فنی روبرو بود اما در سال 2000 ، رسانه های ایالات متحده “رای” پروانه “را کشف کردند ، این طرح روی کارت پانچ است که قانون ایالت فلوریدا را نقض می کند.

این مشکل در پالم بیچ وجود داشت. شهرستان در روز انتخابات. همانطور که مشخص شد ، بسیاری از طرفداران آل گور کاندیدای دموکرات تصور می کردند که به او رأی داده اند اما آرا to آنها به نامزد دیگری یا دو نامزد رسیده است.

در پایان ، ال گور فلوریدا را به جورج بوش با 537 رأی از دست داد. . جالب توجه است که یک نامزد حزب اصلاحات به نام پت بوکانان به دلیل رای گیری در کارت پانچ “پروانه” حدود 3000 رای از طرفداران ال گور را بدست آورد.

فلوریدا در آن زمان 25 انتخاب کننده داشت. ال گور 266 برنده شده بود و برای رسیدن به رقم جادویی فقط به چهار مورد دیگر احتیاج داشت. اما رأی پروانه این 25 انتخاب کننده را به جورج بوش رساند ، که در نهایت با 271 رأی به عنوان رئیس جمهور آمریکا تبدیل شد.

بیش از 60،000 رأی گیری در فلوریدا وجود داشت. ال گور دادگاه را جابجا كرد و خواستار شمارش آرا با دست شد. دادگاه عالی فلوریدا ادعای وی را پذیرفت. اما پس از آن بوش دادگاه عالی فدرال را منتقل کرد ، که حکم داد که نمی توان آرا را به عنوان آخرین مهلت تعیین شده توسط کنگره برای شمارش آرا شمارش کرد. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. این همچنان بیشترین بحث در مورد بحث انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

دیگری “BLACK LIVES MATTER” US PREZ ELECTION

این بود زمان پس از جنگ داخلی در ایالات متحده. این مسابقه در سال 1876 بین نامزد دموکرات ساموئل تیلدن و رادرفورد هیز جمهوری خواه بود. آفریقایی-آمریکایی ها با تبعیض و ارعاب رای دهندگان ، به ویژه در فلوریدا ، لوئیزیانا و کارولینای جنوبی روبرو شدند.

ارعاب رای دهندگان “تضمین” پیروزی احتمالی تیلدن بود. مورد مناقشه قرار گرفت. کنگره کمیسیونی با 15 عضو تشکیل داد که در اصل رئیس آن قاضی ای بود که سناتور دموکرات بود. او استعفا داد و قاضی منصوب جمهوری خواه جایگزین او شد. قاضی جدید تعادل را به نفع هیز متمایل کرد.

انتخابات رشوه در آمریکا

این اتفاق در سال 1888 رخ داد ، زمانی که رئیس جمهور دموکرات ، گروور کلیولند و بنیامین هریسون جمهوریخواه در این رقابت شرکت داشتند. در آن زمان ، رأی گیری به صورت علنی انجام شد. تعداد نسبتاً زیادی “منتخب شناور” بودند که به هیچ حزبی متعهد نبودند.

آنها برای رشوه دادن یا فریب دادن برای رای دادن به یک حزب یا کاندیدا آزاد بودند. تیم انتخاباتی کاندیدای جمهوری خواه رای دهندگان را به “بلوک های پنج تایی” تقسیم کرد تا برای رأی گیری مطلوب فریب داده شوند. هریسون در انتخابات پیروز شد. این انتخابات در دادگاهها مورد مناقشه قرار نگرفت اما منجر به اتخاذ رأی مخفی در نظرسنجیهای ریاست جمهوری آمریكا شد.

NIXON VERSUS KENNEDY IN 1960

این نزدیکترین درگیری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور فعلی بود و مخالف جان اف کندی از دموکرات ها بود.

در رای گیری مردم ، کندی با کمتر از 0.2 درصد آرا ، نیکسون را شکست داد. در حالی که نیکسون در دادگاه ها به رقابت نپرداخت ، چندین روزنامه گزارش تحقیقی را به این نتیجه رسیدند که تقلب در رای گیری در تگزاس و ایلینوی به پیروزی کندی منجر شده است.

همچنین بخوانید | دعاوی می توانند چه تاثیری در نتیجه انتخابات 2020 ایالات متحده داشته باشند؟

همچنین بخوانید | دادگاه پنسیلوانیا به “ناظران نظرسنجی” کمپین ترامپ اجازه می دهد شمارش آرا را مشاهده کنند