ممنوعیت ویزای H-1B دونالد ترامپ توسط قاضی ایالات متحده مسدود شد: “رئیس جمهور از اختیارات قانون اساسی فراتر رفت”

یک قاضی فدرال در سانفرانسیسکو اجرای ممنوعیت ویزای H-1B را مسدود کرده است توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در ژوئن سال جاری. این دستور روز پنجشنبه توسط قاضی منطقه جفری وایت از ناحیه شمالی کالیفرنیا صادر شد.

با اشاره به اینکه رئیس جمهور دونالد ترامپ “از حد مجاز” قانون اساسی خود “فراتر رفته” است ، قاضی فدرال مانع اجرای ممنوعیت اعمال قانون توسط دولت ایالات متحده شد شرکتهایی که تحت ویزای H-1B کارگران خارجی را وارد می کنند.

دادخواست علیه وزارت بازرگانی و وزارت امنیت داخلی توسط شرکتهای نمایندگان انجمن ملی تولیدکنندگان ، اتاق بازرگانی ایالات متحده ، خرده فروشی ملی تشکیل شد. فدراسیون و TechNet.

طبق انجمن ملی تولیدکنندگان ، حکم ممنوعیت ویزا برای H-1B توسط دونالد ترامپ ، بلافاصله یک سری محدودیت های ویزا را متوقف می کند که از “پر کردن حیاتی ، سخت” تولید کنندگان جلوگیری می کند. برای پر کردن مشاغل برای حمایت از بهبود اقتصادی ، رشد و نوآوری در صورت نیاز “.

در ماه ژوئن ، دونالد ترامپ دستورالعمل اجرایی را صادر کرد که مانع موقت انتشار H-1B جدید و سایر موارد بود ویزاهای خارجی در داشتن ویزاهای H-2B ، J و L ، تا پایان سال.

ممنوعیت ورود افراد از کشورهای دیگر با H-1B یا سایر ویزاهای مبتنی بر شغل تا پایان سال به ایالات متحده ممنوع است. رئیس جمهور آمریكا گفت ، در این سال تصمیمی كه برای حفاظت از شهروندان بیكار آمریكا گرفته شد.

دونالد ترامپ سپس اظهار داشت كه ایالات متحده نیاز به ذخیره و محافظت از مشاغل نیروی داخلی خود را در زمانی که میلیون ها نفر از آنها به دلیل همه گیری ویروس کرونا شغل خود را از دست دادند.

در ماه اوت ، دولت دونالد ترامپ محدودیت های ویزای H-1B را کاهش داد و تصمیم گرفت اجازه کارگرانی را که می خواهند با ویزای H-1B برای همان شغلی که قبل از قفل کردن داشتند.

(با ورودی های PTI)