زمین لرزه ای به بزرگی 7 ریشتر به شهر ازمیر ترکیه برخورد کرد و باعث ایجاد مونسونامی در ساموس

شد

روز جمعه زمین لرزه ای عظیم در غرب ترکیه رخ داد که منجر به ریزش چندین ساختمان شد. گزارش های اولیه مرکز زمین لرزه در دریای اژه در سواحل یونان و ترکیه را در عمق 16.5 کیلومتری ، 13 کیلومتری شمال شمال جزیره ساموس یونان مشخص کرده است.

گزارش های متناقضی در مورد شدت زمین لرزه ای که استان ساحلی ازمیر در غرب ترکیه را لرزاند. آژانس خبری سی.ان.ان به نقل از سازمان زمین شناسی ایالات متحده ، شدت زمین لرزه را 7.0 ریشتر اعلام کرده در حالی که ریاست جمهوری ترکیه در مدیریت بحران و بحران آن را 6.6 ریخته است. به نقل از آسوشیتدپرس ، وزیر کشور ترکیه از سلیمان سوئلو ، وزیر کشور ترکیه گفت.

ازمیر که در ساحل دریای اژه ترکیه قرار دارد ، سومین شهر بزرگ این کشور است. همچنین خسارت به ساختمانها از شهرهای بورنووا و بایراکلی ترکیه گزارش شده است.

مقامات ترکیه همچنین گفتند که زمین لرزه در مناطق اژه و مرمره ، از جمله استانبول احساس شده است. علی یرلیکایا ، فرماندار استانبول ، در حال حاضر گزارش خسارت را تکذیب کرده است.

فیلم سونامی دیگری از زلزله در استان ازمیر ترکیه.

این یکی واقعاً خطرناک است pic.twitter.com/62zfddWSi8

– Ragp Soylu (ragipsoylu) 30 اکتبر 2020

لرزش در پایتخت یونان ، آتن نیز احساس شد گزارش ها حاکی است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد “زمین لرزه در یونان” همچنین باعث ایجاد یک مونسونامی در ساموس و در نتیجه خسارت به ساختمانها شد. در ساموس حدود 45000 نفر از مردم خواسته شده است كه در خانه بمانند.

هنوز تلفات جانی از ترکیه یا یونان گزارش نشده است. اما هر دو کشور پس لرزه ها را گزارش کردند.

جزئیات بیشتر در انتظار این است که این یک داستان در حال توسعه است.

تصاویر دلخراش از ازمیر ، سومین شهر بزرگ ترکیه ، که دقایقی پیش در اثر زلزله 6.8 رخ داد (مرکز زمین در اژه بود) pic.twitter.com/qmkxzIvlQh

– Piotr Zalewski (p_zalewski) 30 اکتبر 2020