کافی است: چین در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد به ایالات متحده حمله می کند

چین روز پنجشنبه در یک جلسه سطح عالی سازمان ملل متحد با انتقاد از ویروس کرونا ، با فرستادن فرستاده خود ، با انتقاد از ایالات متحده ، “دیگر کافی است!”

دو روز پس از آنکه رئیس جمهور دونالد ترامپ از سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی برای حمله به پرونده چین استفاده کرد ، ژانگ جون ، سفیر این کشور در سازمان ملل ، به شدت از نقش ایالات متحده در امور جهانی انتقاد کرد

“باید بگویم ، دیگر کافی است! شما از قبل مشکلات کافی را برای جهان به وجود آورده اید.” وی در جلسه شورای امنیت درباره حاکمیت جهانی که از طریق کنفرانس ویدیویی چندین رئیس دولت برگزار شد ، گفت.

“ایالات متحده تاکنون تقریباً هفت میلیون مورد تأیید شده و بیش از 2،00،000 مورد مرگ داشته است. با پیشرفته ترین فن آوری ها و سیستم های پزشکی در جهان ، y آیا ایالات متحده بیشترین موارد را تایید کرده و منجر به مرگ شده است؟ ” وی به انگلیسی س askedال کرد.

“اگر کسی باید پاسخگو باشد ، باید خود چند سیاستمدار آمریکایی باشند.”

با استفاده از عبارتی که اغلب رهبران ایالات متحده به چین می گفتند ، ژانگ گفت ، “ایالات متحده باید درک کند که یک قدرت بزرگ باید مانند یک قدرت بزرگ رفتار کند.”

ایالات متحده در اظهاراتی با حمایت مشتاق همتای روسی خود اظهار داشت: “ایالات متحده” کاملا منزوی است. < كلی كرافت ، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل ، كه در اوایل جلسه صحبت كرد ، از این لحن ابراز خشم كرد.

“می دانید ، شرمنده هر كدام از شما. من متحیر شده ام و از آن بیزارم. محتوای بحث امروز ، “کرافت گفت.”

“من واقعاً از این شورا کاملاً شرمنده هستم – اعضای شورایی که از این فرصت استفاده کردند تا بیشتر به کینه های سیاسی بپردازند و نه به موضوع مهم موجود. خوبی من. “

ترامپ در سخنرانی روز سه شنبه خود خواستار اقدام علیه چین برای انتشار” طاعون “Covid-19 به جهان شد.

چین اخبار بیماری تنفسی را سرکوب کرد n اولین بار در سال گذشته در ووهان پدیدار شد و توصیه های اولیه خطرات انتقال را کاهش می داد.

رهبران کمونیست چین اخیراً سعی کرده اند این روایت را به یکی از موفقیت های کشور در جلوگیری از ویروس تبدیل کنند.

پاسخ ترامپ به بیماری همه گیر – که وی به طور تحریک آمیز “ویروس چین” خوانده است – به عنوان یک مسئله مهم سیاسی مطرح شده است زیرا او به دنبال یک دوره جدید در انتخابات 3 نوامبر است.

< span> آفریقایی ها به دنبال گرفتن بدهی هستند

با نگرانی در مورد سفرهای جهانی Covid ، مجمع عمومی سازمان ملل متحد مجبور شد برای ولخرجی سالانه خود ، که معمولاً 10،000 نفر را به بخش متراکم شهر میانه منهتن.

چندین رهبر آفریقایی از ترس مجذوب Covid برای توسعه ، از آدرس مجازی خود در مجمع عمومی برای درخواست کمک بین المللی بیشتر استفاده کردند.

“ملت های ما درخواست می کنند برای حمایت مالی که تا سطح بحران اقتصادی که شاهد آن هستند افزایش می یابد. ” nt Mahamadou Issoufou.

“فقط توقف بدهی با چالش های بوجود آمده کافی نخواهد بود. وی گفت: “ما به سادگی باید بدهی را به طور کامل لغو کنیم” ، وی با تکرار تماسی که روز سه شنبه همتای وی از جمهوری دموکراتیک کنگو ، فلیکس تشیسکدی ، انجام داد ، گفت. پرداخت برای فقیرترین کشورها تا پایان سال ، زیرا با کمبود عمده بودجه به دلیل تعطیلی Covid روبرو هستند. بحران.

“آلسان الواتارا” رئیس ساحل عاج گفت: “این همه گیری می تواند بیش از یک دهه رشد اقتصادی و پیشرفت اجتماعی حاصل شده توسط قاره آفریقا را از بین ببرد.

با وجود نگرانی های اقتصادی ، آفریقا یکی از مناطقی است که از نظر بهداشتی کمتر تحت تأثیر Covid-19 قرار گرفته است ، این قاره گزارش 1.8 میلیون مورد و 34500 مرگ را گزارش کرده است.