تخلیه در حالی آغاز می شود که فعال ترین آتشفشان اندونزی

غرغر می کند .NKUimRXRe9odwbj “class =” ff-og-image-inserted “>

مقامات اندونزی روز جمعه و در پی افزایش فعالیت آتشفشانی تخلیه افرادی را که در دامنه های حاصلخیز آتشفشان کوه مرآپی زندگی می کنند آغاز کردند. < رئیس مرکز آتشفشانی و کاهش زمین شناسی خطر یوگیاکارتا ، هانیک هومایدا هشدار داد که هراپی فعال ترین آتشفشان Merapi می تواند فوران کند و احتمالاً ابرهای گازی داغ را تا 5 کیلومتر (3 مایل) به پایین دامنه های خود بفرستد.

ادی سوسانتو ، یک مقام محلی آژانس مبارزه با حوادث ، گفت که حدود 300 نفر از دو روستا ، عمدتا افراد مسن ، زنان باردار و کودکان به پناهگاه های اضطراری در منطقه ماژلانگ جاوه مرکزی منتقل شدند.

سوسانتو گفت اقدامات اضطراری برای تخلیه افراد ساكن در 6 كیلومتر (3.7 مایل) مسافت اگر دهانه دهانه در حال آماده سازی بود زیرا دولتهای محلی در استانهای جاوه مرکزی و یوگیاکارتا از نزدیک اوضاع را کنترل می کنند.

روز پنجشنبه ، سازمان زمین شناسی اندونزی پس از افزایش فعالیت های سنسورها ، سطح هشدار Merapi را به سطح بالاترین سطح افزایش داد .

این کوه 2968 متری (9،737 فوت) حدود 30 کیلومتر (18 مایل) از مرکز شهر یوگیاکارتا فاصله دارد. حدود یک چهارم میلیون نفر در شعاع 10 کیلومتری آتشفشان زندگی می کنند.

Merapi خاکستر و گاز داغ را در ستونی به اندازه 6 کیلومتر (3.7 مایل) به آسمان ریخت. در ماه ژوئن ، اما هیچ تلفاتی گزارش نشده است.

آخرین فوران مهم آن در سال 2010 باعث کشته شدن 347 نفر و تخلیه 20،000 روستایی شد.

اندونزی ، مجمع الجزایری با بیش از 270 میلیون نفر ، روی “حلقه آتش” اقیانوس آرام قرار دارد و مستعد زمین لرزه و فوران آتشفشان است. زلزله شناسان دولتی بیش از 120 آتشفشان فعال را رصد می کنند.