زرداری رئیس جمهور سابق پاکستان متهم شد ، رهبر حزب مخالف ، شهباز شریف در پرونده های پولشویی

دستگیر شد

رهبر مخالف پاکستان و رئیس جمهور PML-N شهباز شریف نیز روز دوشنبه توسط بدن ضد پیوند کشور دستگیر شد دادگاهی درخواست وثیقه وی را در پرونده دیگری برای پولشویی رد كرد.

این پیشرفت پیش از اعتراضات برنامه ریزی شده ماه آینده احزاب مخالف برای خواستار استعفای عمران خان نخست وزیر پاکستان است.

پرونده پولشویی که در آن آصف علی زرداری متهم شده است مربوط به ادعای استفاده از حساب های جعلی توسط رئیس جمهور سابق و دیگر متهمان به پارک و پولشویی ثروت بدقیمت بدست آمده.

دادگاه همچنین انور مجید ، رئیس گروه اومنی ، یک مجتمع صنعتی خصوصی در پاکستان و فرزندش عبدالغنی را متهم کرد. مجید همه متهمان به اتهامات علیه خود بی گناه بودند.

در واکنش به این پیشرفت ، رئیس حزب خلق پاکستان ، بلالو بوتو-زرداری گفت: “بزه دیدگی سیاسی مخالفان در طی همه گیر جهانی ادامه دارد”.

وی گفت زرداری و تالپور طی دو سال گذشته در دادگاه حاضر شده اند.

“خائن دیکتاتور فراری ، سه دستیار ویژه ، وزرا و خواهر نخست وزیر احضار نخواهند شد زیرا ما دو نفر داریم قوانین در پاکستان ، “او در یک توییت گفت.

با این حال دادگاه کیفرخواست زرداری را در مرجع پارک لاین به 5 اکتبر موکول کرد.

در همین حال ، رئیس جمهور PML-N شهباز شریف رهبر مخالفان و برادر کوچکتر نواز شریف نخست وزیر سابق سه بار ، از محل دادگاه عالی لاهور بازداشت شد ، جایی که تعداد زیادی از کارگران PML-N پیش از جلسه دادرسی با مبلغ 700 روپیه جمع شدند. crores (41.9 میلیون دلار) پرونده پولشویی.

دولت عمران خان هفته گذشته پرونده را تنظیم کرد پرونده پولشویی نی علیه شهباز 69 ساله ، که از 2008 تا 2018 به عنوان رئیس وزیر استان پنجاب خدمت کرد ، و خانواده اش.

مشاور نخست وزیر در امور داخلی و پاسخگویی شهزاد اکبر هفته گذشته ادعا کرد که شهباز و پسرانش – حمزه و سلمان – از طریق حساب های جعلی درگیر پولشویی بودند.

اکبر گفت که واحد نظارت مالی 177 معامله مشکوک از خانواده شهباز را کشف کرده است که پس از آن NAB تحقیقاتی را آغاز کرده است.

وی ادعا كرد كه كرور روپیه از طریق كارمندان شركتهای متعلق به شهباز و فرزندانش شسته شده است.

اکبر شهباز و حمزه را متهم کرد که در ازای بلیط های مهمانی و پروژه ها به موارد موردعلاقه ، کارمزد و کمیسیون می گیرند .

قبل از دستگیری ، شهباز به رسانه ها گفت كه نخست وزیر خان می خواست او را بازداشت كند.

“این اتحاد نامقدس عمران خان و NAB است كه می خواست مرا عقب بگذارد میله ها “، شهباز گفت.

(با ورودی های PTI)