اختصاصی: جوزف وو وزیر امور خارجه تایوان برای اشتراک اطلاعات با هند

تلاش می کند

جوزف وو ، وزیر امور خارجه جمهوری چین (تایوان) ، با Geeta Mohan ، سردبیر امور خارجه صحبت کرد ، تلویزیون هند امروز ، در مورد طیف وسیعی از موضوعات ، از جمله اقتدارگرایی چینی ، نیاز به ایجاد زنجیره های تأمین جایگزین برای دور شدن از کشورهای متخاصم ، و تلاش برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با هند. بخشهایی از یک مصاحبه اختصاصی:

س. این یک سال دشوار اما جالب توجه بوده است که دنیا به تایوان نگاه می کند و از آنچه تایپه با آن روبرو است بیدار می شود. در حال حاضر ، در روز ملی شما ، چین سعی کرد با اذیت و آزار کشورها جشن نگیرند ، رسانه های هند را اذیت و آزار نکنند تا اخباری را پوشش ندهند ، اما ما این کار را متوقف نکردیم. این وضعیتی است که دهه ها با آن روبرو بوده ایم ، اما در چند سال گذشته ، وضعیت جدی تر از هر زمان دیگری شده است. چینی ها از نفوذ اقتصادی خود و همچنین قدرت سیاسی خود برای تحت فشار قرار دادن سایر کشورها برای انجام کارهای دیگر استفاده می کنند که برای سایر کشورها بسیار طبیعی خواهد بود. و در این مورد خاص که به آن اشاره کردید ، به نظر می رسد چینی ها مطبوعات هند را تهدید می کنند که گزارشی در مورد روز ملی تایوان منتشر نکنند ، اما هند برای ما یک دموکراسی بزرگ است ، شاید بزرگترین دموکراسی در کل جهان ، با مطبوعات و آزادی پر جنب و جوش دوست داشتن مردم.

فشار دادن به سرخپوستان یا مطبوعات هند مبنی بر عدم گزارش روز ملی تایوان خلاف ارزش ماست و ما بسیار خوشحالیم که می بینیم مطبوعات هند و دوستان هندی فشار چین را نادیده گرفته و ما را جشن می گیرند روز ملی با ما واقعیت این است که تایوان یک دموکراتیک است و از همان ارزش هندی ها برخوردار است و ما بسیار خوشحالیم که هندی ها روز ملی ما را با ما جشن می گیرند.

پرسش انتظارات شما از دولت هند در به رسمیت شناختن کامل تایوان نه فقط به عنوان یک شریک بلکه یک ملت چیست؟

پاسخ. بسیار متشکرم برای طرح این سوال . برای ما ، بهبود روابط با هند بسیار مهم است. این کشوری است که ارزشهای یکسانی با تایوان دارد و همچنین کشوری است که دارای فرهنگی بسیار غنی و سنتی است و همچنین کشوری است که با توانایی بالقوه خود بسیار غنی است.

بنابراین ، برای تایوان ایجاد روابط نزدیکتر با هند بسیار مهم است و ما آرزو داریم که روابط خود را با هند بهبود بخشیم.

در مناطقی مانند اقتصاد یا روابط اقتصادی ، مطمئنا امیدواریم که سرمایه گذاری تایوانی ها بتواند در ساخت سرمایه گذاری در هند. تاکنون ، 2.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری در هند داریم که حدود 65000 نفر در هند اشتغال دارند و در حال حاضر به سرعت در حال افزایش است و مطمئناً امیدواریم که روند ادامه یابد.

حوزه دیگری که فکر می کنیم برای ما بسیار مهم است که فکر کنیم در حال حاضر زنجیره تامین است. تایوان و هند به طور متقابل مکمل یکدیگر هستند. و تفکر تایوان و هند در امتداد خط زنجیره تأمین برای تایوان بسیار مهم خواهد بود و من اطمینان دارم که به نفع کشور شما نیز خواهد بود.

زمینه های دیگر مانند همکاری های بهداشتی نیز بسیار مهم است. در تمام این دوره Covid-19 ، ما متوجه شدیم که اتکا به یک کشور خاص برای تأمین پزشکی یک مشکل امنیت ملی است. اگر ما نیاز به غلبه بر این مشکل داریم ، کشورهای همسو باید با یکدیگر همکاری نزدیکتر داشته باشند.

زنجیره تامین در دست دوستان یا متحدان مطابق با امنیت ملی است. بنابراین ، ما می خواهیم با هند نیز همکاری کنیم. از همه مهمتر ، کار تایوان و هند در صحنه های بین المللی نیز می تواند بسیار مهم باشد. ما از بسیاری از مجامع بین المللی مستثنی شده ایم ، اما تایوان از توانایی بالایی برای کمک به جامعه بین الملل برخوردار است.

ما مطمئناً امیدواریم که تایوان و هند بتوانند همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشند تا ما با هم بتوانیم به مشارکت های بین المللی کمک کنیم. جامعه و ما مطمئنا امیدواریم که دولت هند بتواند با جدیت بیشتری به تایوان نگاه کند و دو طرف می توانند بیشتر با یکدیگر کار کنند.

پرسش هند و تایوان هر دو در اواخر تجاوزات چین بوده اند. چگونه جهان باید دور هم جمع شود تا چنین ادعاهای غیرقانونی را متوقف کند؟

پاسخ. من فکر می کنم این یک مسئله بسیار مهم است که باید با آن کنار بیاییم. اگر به وضعیت این قسمت از جهان نگاه کنید ، تایوان تنها کشوری نیست که از این نظر با مشکل روبرو است. به دریای چین شرقی نگاه کنید. من مطمئن هستم که ژاپن نیز در برخورد با چین مشکلات زیادی دارد. آب مورد مناقشه در چند ماه گذشته و در دریای چین جنوبی به طور مکرر مورد نفوذ قرار گرفته است ، من مطمئن هستم که کشورهای اطراف دریای چین جنوبی نیز همین مشکل را مشاهده کرده اند و ما همچنین شاهد اختلاف در مرز هند و چین هستیم.

بنابراین ، می بینید که ما با همین مسئله روبرو هستیم و آن مسئله توسعه طلبی حزب کمونیست چین استبدادی است. ما باید به راه دموکراسی ها بیندیشیم تا کشورهای همفکر با هم بیشتر کار کنند. ما با ایالات متحده ، ژاپن روابط سنتی و خوبی داریم و می خواهیم با هند نیز روابط نزدیکتر داشته باشیم.

برای اینکه تایوان و هند در این زمینه با یکدیگر کار کنند ، فکر می کنم ما باید با فکر کردن در مورد چگونگی تبادل نظر یا اطلاعات با یکدیگر در مورد وضعیتی که با آن روبرو هستیم و تلاش برای کشف زمینه های همکاری ممکن ، این کار را شروع کنیم.

ما در تایوان قصد کامل همکاری با هند را داریم ، حتی اگر این یک نوع رابطه اتحاد نظامی نیست ، اما من فکر می کنم که برای کشورهای همفکر برای تبادل نظر که برای درک یکدیگر ، همکاری کنند ، بسیار مهم خواهد بود و برای من و تایوان مهم است. مطمئنم که برای هند نیز مهم خواهد بود.

س آیا وقت آن رسیده است که سازمان ملل تایوان را به رسمیت بشناسد تا یک بار و برای همیشه امور را حل و فصل کند؟ اگرچه یک کشور چین حق وتو هرگز چنین اجازه ای را نمی دهد.

پاسخ . می گویم وقت آن رسیده است که جامعه بین المللی و سازمانهای بین المللی به طور جدی وجود تایوان را مورد توجه قرار دهند و به طور جدی فکر کنند و نحوه ورود تایوان به سازمانهای بین المللی را جدی بگیرند.

هرکسی که تجربه ای با تایوان داشته باشد … ما 23 میلیون نفر داریم حتی اگر بسیار کوچکتر از هند باشد ، اما حداقل این یک کشور متوسط ​​است. تایوان یک دموکراسی است. ما یک دولت دموکراتیک داریم که به صورت علنی و دموکراتیک توسط مردم اینجا در تایوان انتخاب می شود و همچنین مطبوعاتی پر جنب و جوش داریم ، آزادی بیان توسط دولت رعایت می شود.

و بنابراین ، برای جامعه جهانی درک کنند که تایوان در خارج از چین وجود دارد و بسیار مهم خواهد بود. بسیاری از کشورها معتقدند که “سیاست یک چین” وجود دارد و چین نماینده تایوان است اما این درست نیست.

به لحاظ تاریخی ، از سال 1949 ، تایوان هیچ بخشی از چین نبوده است و این از سالهای آغاز می شود. روزی که جمهوری خلق چین تأسیس شد. دو طرف از هم جدا هستند.

بنابراین ، چین نمی تواند از تایوان در سطح بین المللی نمایندگی کند و فقط دولت منتخب دموکراتیک در تایوان می تواند به طور قانونی از مردم تایوان نمایندگی کند. مردم تایوان همان حق هر کشور دیگر را دارند که در سازمان های بین المللی ، در سازمان ملل متحد یا سازمان های وابسته به سازمان ملل نمایندگی داشته باشند.

ما فقط در تلاش نیستیم که مشارکت خود را در سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل یا سازمان جهانی بهداشت ، آنچه می خواهیم انجام دهیم این است که بتوانیم به جامعه بین المللی کمک کنیم. ما در حال همکاری با برخی دیگر از کشورهای دموکراتیک در زمینه کمک به تایوان بوده ایم و کشوری هستیم که در برخورد با مسائل بهداشت عمومی باتجربه هستیم و بنابراین در طی همه گیر شدن بیماری ها از نظر مواد امدادی یا سایر کشورها به بسیاری از کشورهای دیگر کمک می کنیم. نوع کمک.

ما حتی با برخی بیمارستان های هند کنفرانس ویدئویی برگزار کردیم و با همکاری آنها برای ایجاد پادمان مبارزه با Covid-19 همکاری کردیم. بنابراین ، برای اینکه تایوان بتواند در سازمان های بین المللی مانند WHO شرکت کند ، نه تنها به نفع مردم تایوان است ، بلکه به نفع کشورهای دیگر نیز است.

استثنای تایوان در این کشور نیست منافع تایوان و منافع جامعه بین المللی نیست. تایوان سالها توسط چین تهدید می شود و اتفاقاً تایوان در خط مقدم توسعه طلبی چین است. تایوان یک دموکراسی است و ما می خواهیم برای موجودیت خود بجنگیم و می خواهیم پیروز شویم تا دموکراسی در سراسر جهان پیروز شود.

پرسش چین تایوان را “خط قرمز” و استقلال تایوان را “آرزو” می نامد. پاسخ شما.

جواب. خوب تایوان ، همانطور که گفتم ، در خارج از چین وجود دارد. چین هیچ صلاحیتی در مورد تایوان ندارد. جمهوری خلق چین حتی یک روز هم برای اداره تایوان قدم به تایوان نگذاشته است.

بنابراین ، برای اینکه دولت چین بگوید سایر کشورها نباید با تایوان رابطه داشته باشند ، اشتباه است. چینی ها جاه طلبی دارند که تایوان را در آن ادغام کنند. آنها این را علناً و مكرر اعلام كرده اند

آنها می خواهند در صورت امكان با آرامش تایوان را در اختیار بگیرند و در صورت لزوم از زور استفاده كنند. این نوعی نگرش است که علیه منشور سازمان ملل متحد مغایرت دارد.

من فکر می کنم جامعه بین المللی باید جدی تر به این موضوع نگاه کند و برای اینکه بتواند از خود محافظت کند ، به اعضای جامعه بین المللی بیشتری نیاز داریم. همکاری با تایوان

ما می خواهیم با هند کار کنیم تا روابط تایوان و هند تقویت شود تا اطمینان حاصل شود که چینی ها به استفاده از زور علیه تایوان متوسل نمی شوند.

برای چینی ها اعلام کنند که این یک خط قرمز است ، اینکه برخی از دولت ها نمی توانند هر نوع ارتباطی با تایوان داشته باشند ، کاملاً اشتباه است.

ما با هند تجارت می کنیم ، با ایالات متحده ، با ژاپن و غیره. این تجارت بسیار خوب پیش رفته است و در سود متقابل روابط ما با کشورهای دیگر کار می کند.

بر این اساس ، من فکر می کنم که ما باید روابط بیشتری با کشورهای دیگر داشته باشیم و سایر کشورها باید روابط بیشتری با تایوان داشته باشند و این به نفع جامعه جهانی به عنوان یک کل است / p>

س آیا زمان آن رسیده که با هم همکاری کنیم تا زنجیره تأمین متناوب ایجاد کنیم و وابستگی به چین را برای یک اقتصاد جهانی پایدار کاهش دهیم؟ آیا انعطاف پذیری در زنجیره تأمین کلید مهمی است؟

پاسخ. من فکر می کنم این یک مسئله بسیار مهم است و جامعه جهانی متوجه می شود که زنجیره تأمین یک مسئله جدی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

اگر بخش مهمی از زنجیره تامین در دستان کشوری که جاه طلبی برای تسلط بر جامعه بین المللی دارد ، این ممکن است به نفع منافع ملی ما نباشد و من فکر می کنم همین وضعیت می تواند در بسیاری از کشورهای دیگر نیز صدق کند. ما در حال مذاکره با کشورهای دیگر در این زمینه هستیم.

تایوان یک مرکز بین المللی برای نیمه هادی ها و سایر تولیدات ICG است. و هند نیز کشوری است که در تولید نرم افزار و سخت افزار بزرگتر و بزرگتر می شود.

بنابراین ، برای تایوان و هند و سایر … کشورها باید با یکدیگر بحث کنند تا زنجیره تأمین ما بتواند در همسویی با یکدیگر می تواند به نفع مشترک ما باشد.

نیاز به تنظیم مجدد زنجیره بین المللی است تا بدانیم که زنجیره تامین در دست یک کشور متخاصم نیست.

چندی پیش ، پس از جنگ تجاری و همه گیری و سیل در چین ، تعداد بیشتری از تایوانی ها می خواهند به خارج از چین مهاجرت کنند. برخی از آنها در حال بازگشت به تایوان هستند و فقط در سال گذشته با 35 میلیارد دلار آمریكا در اینجا سرمایه گذاری مجدد كرده اند. بسیاری در فکر مهاجرت به کشورهای دیگر هستند و هند اتفاقاً یکی از مناطق بسیار برجسته است.

من باید از دولت هند در مورد اقدامات بسیار شجاعانه برای ممنوع کردن برخی از نرم افزارها ، به ویژه نرم افزارهای موجود در سلول ، قدردانی کنم تلفن ها.

در کوتاه مدت ، می تواند دردناک باشد. اما در دراز مدت ، فکر می کنم این به نفع منافع ملی شما باشد و این نوع نرم افزار در دست شرکای همسو با یکدیگر باشد. من فکر می کنم ما می توانیم با یکدیگر درمورد اینکه چگونه می توانیم همکاری کنیم تا به نفع هند و تایوان باشد ، بحث کنیم.

پرسش از نظر نظامی ، چگونه تایوان می تواند از تجاوزات چین در دریای چین جنوبی جلوگیری کند؟

پاسخ دریای جنوب چین یکی از مناطق است که ما نیز بسیار جدی به آن نگاه کرده ایم . مردم می گویند که تنگه تایوان نقطه اشتعال بالقوه است و ما با آن موافق هستیم. چینی ها روز به روز با سخت افزارهای نظامی ما را تهدید می کنند.

منطقه دیگری که به عنوان نقطه احتمالی احتراق توصیف می کنم دریای چین جنوبی است. شناورهای نظامی چینی و همچنین هواپیماهای نظامی آنها در اطراف مناطق مورد مناقشه نیز مشغول گشت زنی هستند و مراکز متعهد را نیز در اختیار دارند. دریای چین جنوبی ، از جمله ویتنام فیلیپین و اندونزی و همچنین مالزی ، در موقعیت دشواری قرار دارد. برای جامعه بین المللی نیز به ویژه کشورهای پیرامون دریای چین جنوبی.

آنچه باید بررسی کنیم این است که همه اختلافات باید از طریق قوانین بین المللی به ویژه با کنوانسیون سازمان ملل در مورد قانون حل و فصل شود دریاها (UNCLOS) و این اتفاقاً موقعیت ما نیز خواهد بود.

از آنجا که ما همچنین ادعا می کنیم بخشهایی از دریای چین جنوبی را در نظر بگیریم ، بسیار مهم است که تایوان به عنوان بخشی از آن مکانیسم چندجانبه در برخورد با حل اختلاف ارضی. برای جامعه بین المللی ، رعایت حقوق پروازهای دیگر و آزادی ناوبری برای اعضای منطقه بسیار مهم است.

تایوان برای اطمینان از رعایت قوانین بین المللی در دریای چین جنوبی.

س برای موفقیت گروهی مانند QUAD اهمیت نظامی چقدر مهم است؟ آیا تایوان بخشی از یک کواد توسعه یافته را در نظر می گیرد؟

پاسخ. به نظر من کواد بسیار مهم است. ما از نزدیک شاهد توسعه این همکاری چهار جانبه هستیم.

همین چند روز پیش ، وزرای خارجه کواد در توکیو دیدار کردند و آنها درمورد چگونگی تشدید همکاری با یکدیگر کار کردند. < چین تنها موضوعی نیست که این چهار کشور در مورد آن بحث می کنند. مسائل بین المللی بسیار زیادی وجود دارد که Quad می تواند در کار با یکدیگر برای مسائل امنیتی و سایر مسائل گرد هم بیاید.

ما بسیار خوشحالیم که می بینیم کشورهای همفکر هند و اقیانوس آرام هستند با یکدیگر کار می کنند تا با تهدید مشترک در این منطقه مقابله کنند.

تایوان بسیار دقیق این موضوع را تماشا کرده است. ما روابط سنتی و بسیار خوبی با ایالات متحده و ژاپن داریم و همچنین از روابط خوبی با استرالیا برخوردار هستیم. روابط ما با هند بهتر و بهتر می شود و بنابراین مطمئناً امیدواریم که تایوان بتواند به این فکر کند که چگونه می توانیم با همه کشورهای چهارگانه کار کنیم.

شاید شرکت در تایوان برای این کار بسیار دشوار باشد. بحث Quad plus به روشی رسمی ، اما ما قبلاً در Quad plus در یک اتاق فکر و همایش تجارت شرکت کرده ایم. ما فکر می کنیم که این برای تایوان بسیار مفید خواهد بود. ما مطمئناً می خواهیم در این فرمول ، بررسی مشکلات یا مسائل موجود در این زمینه سهیم باشیم.

پس از استراتژی ایالات متحده در مورد آزاد و آزاد هند و اقیانوس آرام ، ما با هم همکاری کرده ایم ایالات به روش بسیار نزدیک.

ایالات متحده تایوان را به عنوان یک داستان موفقیت دموکراتیک ، یک شریک قابل اعتماد و البته برای همیشه در جهان توصیف می کند.

ما با هم کار کرده ایم با ایالات متحده اطمینان حاصل شود که منطقه می تواند از کمک تایوان بهره مند شود و تایوان بسیار خوشحال خواهد بود که نه تنها با ایالات متحده همکاری می کند ، بلکه همچنین با دیگر اعضای جامعه هندو-اقیانوس آرام کار می کند تا اطمینان حاصل کند که منطقه می تواند از کمک تایوان بهره مند شوید یا از تمایل تایوان برای مشارکت بهره مند شوید.

تایوان یک مدل از دموکراسی است و ما می توانیم ارزش ها را با سایر کشورهایی که هنوز تحت استبداد زندگی می کنند تقسیم کنیم و بسیار مایل به کمک در حوزه امنیت و این تنها منطقه نیست امنیت سخت بلکه مناطق امنیتی اکنون سنتی. ما در این زمینه بسیار خوب عمل می کنیم و مایل به مشارکت هستیم.

تایوان نیز یک کشور بسیار مرفه است و ما می خواهیم به این بخش از جهان کمک کنیم تا کل هندو-اقیانوس آرام از مزایای آن بهره مند شود. مشارکت اقتصادی تایوان.