توضیح داد: چرا AP انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده را برای جو بایدن

فراخواند

با آغاز روز انتخابات به” هفته انتخابات “، به طور روزافزونی مشخص شد که جو بایدن ، دموکرات ، رئیس جمهور دونالد ترامپ را از سمت سفید برکنار خواهد کرد. خانه رأی گیری با شمارش دیرهنگام در نوادا ، پنسیلوانیا و جورجیا همچنان جو بایدن را در پیش داشت و مسیرهای مختلفی را برای پیروزی به او پیشنهاد کرد.

سوالات بیشتر این بود – کجا برنده می شود ، چه زمانی این اتفاق می افتد و به چه میزان.

روز شنبه جو بایدن ریاست جمهوری را به دست گرفت هنگامی که آسوشیتدپرس او را در 11:25 صبح EST در پنسیلوانیا متولد کرد. این باعث شد که وی 20 رأی انتخاباتی این ایالت را بدست آورد ، که وی را از آستانه 270 رأی گیری آرا needed مورد نیاز برای غلبه بر عقب راند.

این آخرین قطعه ای بود که پس از تراشیدن راهی به سمت معاون رئیس جمهور پیشین در جای خود قرار گرفت. کاخ سفید با بازپس گیری “دیوار آبی” دموکرات ها ، سه ایالت بزرگ دریاچه ها – پنسیلوانیا ، ویسکانسین و میشیگان – که دونالد ترامپ در سال 2016 به سختی پیروز شد. این ایالت ها مدتها به عنوان سنگر در برابر نامزدهای ریاست جمهوری جمهوریخواه عمل می کردند. < اما وی همچنین در کمربند آفتاب دستاوردهای تاریخی به دست آورد و اولین دموکرات پیروز آریزونا از سال 1996 شد. وی همچنین روز شنبه در جورجیا ، جایی که یک دموکرات از سال 1992 برنده نشده است ، با اختلاف بیش از 7000 رأی برتری داشت. / p>

دموکرات ها با اطمینان از پیروزی جو بایدن وارد روز انتخابات شدند. اما امیدهای آنها برای وقوع حادثه ای که به سرعت ترامپیسم را نفی می کند – چیزی که نظرسنجی ها به آن کمک کرد – عملی نشد.

فلوریدا ، ایالت پذیرفته شده رئیس جمهور و یکی از بزرگترین جوایز انتخاباتی ، روز سه شنبه به دونالد ترامپ رسید.

و پیشگویی امیدوارکننده جو بایدن در کارولینای شمالی تحلیل رفت. دونالد ترامپ همچنان به برتری کمی در آنجا دست می یابد ، اگرچه هنوز مسابقه برای تماس و ارسال نامه در برگه های رای گیری که برای روز انتخابات 3 نوامبر ارسال شده اند ، خیلی زود است. شمارش آنها می تواند تا روز پنجشنبه انجام شود.

در شب انتخابات ، هر دو نامزد انباشته پیروزی در مکان های قابل پیش بینی. جو بایدن برنده ساحل غربی شد و ایالت های دموکراتیک را در نیوانگلند و میانه اقیانوس اطلس حمل کرد. ترامپ بسیاری از مناطق جنوبی ، تگزاسی و روستایی و مناطق کم جمعیت در کوههای غرب کوهستان و غرب میانه را به دست آورد.

و ماهیت آهسته شمارش آرا؟ سرزنش همه گیری ویروس کرونا. این انتخابات ، از بسیاری جهات ، رفراندوم در مورد مدیریت ضعیف ویروس توسط ترامپ ، منجر به استفاده گسترده از رای گیری از طریق پست برای اولین بار در بسیاری از ایالت ها شد.

اگرچه پنج ایالت انتخابات را از طریق پست انجام می دهند ، اما بیشتر آنها این کار را نکردند. نگرانی از اینکه رای دهندگان می توانند با انتظار در صف در سایت های شلوغ رای گیری به ویروس مبتلا شوند ، مقامات انتخاباتی در سراسر ایالات متحده را درگیر کرده و به سرعت رویه رای گیری را اتخاذ می کنند. دونالد ترامپ ، که روز شنبه از پذیرفتن مسابقه امتناع ورزید ، زودهنگام در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید صبح زود چهارشنبه اعلام پیروزی کرد ، با این استدلال که او پیش است و “این مانند نیست ، “اوه ، نزدیک است”. ماه هاست که دونالد ترامپ طرفداران خود را از رای دادن به این روش منصرف کرده و به دروغ ادعا می کند که رای گیری از طریق پست منجر به تقلب گسترده در رای دهندگان می شود.

این پیامی بود که وی روز شنبه مدام تکرار می کرد.

همچنین بخوانید | جو بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ را شکست داد ، کمالا هریس اولین زن VP

همچنین بخوانید | بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شد: بعدی چیست؟ بازی هنوز تمام نشده است

همچنین بخوانید | کامالا هریس به عنوان اولین زن معاون رئیس جمهور آمریکا ، در توییت های ‘بیایید شروع کنیم

همچنین تماشا کنید | انتخابات ریاست جمهوری آمریکا: جو بایدن برنده رقابت برای کاخ سفید