توضیح دهنده: در صورت اختلاف در نتیجه انتخابات ایالات متحده چه اتفاقی می افتد؟

علیرغم نتایج ناقص از چندین ایالت میدان جنگ که می تواند نتیجه رقابت ریاست جمهوری آمریکا را تعیین کند ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه پیروزی بر رقیب دموکرات جو بایدن را اعلام کرد.

این اقدام زودرس نگرانی های دموکرات ها را برای هفته ها ابراز داشت که ترامپ می خواهد نتایج انتخابات را مورد اختلاف قرار دهد. این می تواند به هر تعداد درام قانونی و سیاسی منجر شود که در آن ریاست جمهوری با ترکیبی از دادگاه ها ، سیاستمداران ایالتی و کنگره تعیین شود.

در اینجا روش های مختلفی برای رقابت انتخاباتی وجود دارد:

دادخواست

داده های رای گیری اولیه نشان می دهد که دموکرات ها با رای گیری از طریق پست تعداد بسیار بیشتری از جمهوری خواهان رای می دهند. در ایالاتی مانند پنسیلوانیا و ویسکانسین که تا روز انتخابات برگه های رای گیری را نمی شمارند ، نتایج اولیه به نفع ترامپ بود زیرا در شمارش آرا ma پست شده سرعت کمتری داشتند. دموکرات ها ابراز نگرانی کرده بودند که ترامپ ، همانطور که روز چهارشنبه ، اعلام کرد پیروزی را قبل از کامل شدن آرا اعلام می کند.

یک انتخابات نزدیک می تواند منجر به دادرسی در مورد رأی گیری و رویه های شمارش آرا در ایالت های میدان جنگ شود. پرونده های تشکیل شده در ایالت های جداگانه می تواند سرانجام به دادگاه عالی ایالات متحده برسد ، همانطور که انتخابات فلوریدا در سال 2000 انجام شد ، زمانی که جورج دبلیو بوش جمهوریخواه پس از توقف بازشماری دادگاه عالی ، بر ال گور دموکرات با تنها 537 رأی غلبه کرد. < ترامپ فقط چند روز قبل از انتخابات ، ایمی کونی بارت را به عنوان عدالت دیوان عالی کشور منصوب کرد و اکثریت محافظه کار 6-3 را ایجاد کرد که اگر دادگاه ها در یک رقابت انتخاباتی توافق کنند ، می تواند از رئیس جمهور حمایت کند.

“ما خواهان قانون به شیوه مناسب استفاده شود. بنابراین ما به دادگاه عالی ایالات متحده خواهیم رفت. ما می خواهیم همه رای گیری متوقف شود. “ترامپ روز چهارشنبه گفت ، حتی اگر قوانین انتخابات در ایالت های ایالات متحده به شمارش همه آرا احتیاج داشته باشد ، و بسیاری از ایالت ها روزها طول می کشد تا شمارش آرا legal قانونی را به پایان برسانند.

انتخابی دانشکده

رئیس جمهور ایالات متحده با اکثریت آرا popular مردم انتخاب نمی شود. براساس قانون اساسی ، نامزدی که اکثریت 538 انتخاب کننده را که به عنوان کالج انتخاب شناخته می شود ، به دست آورد ، رئیس جمهور بعدی می شود. در سال 2016 ، ترامپ رای مردم ملی را به هیلاری کلینتون دموکرات از دست داد اما 304 رأی انتخاباتی را به 227 رأی اعتماد داد.

نامزدی که رای مردمی هر ایالت را بدست آورد معمولاً انتخاب کنندگان آن ایالت را کسب می کند. امسال ، رای دهندگان در 14 دسامبر برای رای دادن گردهم می آیند. هر دو اتاق کنگره در تاریخ 6 ژانویه برای شمارش آرا و نامگذاری برنده تشکیل جلسه می دهند.

به طور معمول ، استانداران نتایج را در ایالت های مربوطه خود تأیید می کنند و اطلاعات را با کنگره به اشتراک می گذارند.

اما برخی از دانشگاهیان سناریویی را ترسیم کرده اند که در آن استاندار و قوه مقننه در یک کشور کاملاً مناقشه دو نتیجه متفاوت انتخابات را ارائه می دهند. ایالت های میدان جنگ پنسیلوانیا ، میشیگان ، ویسکانسین و کارولینای شمالی همه دارای فرمانداران دموکرات و مجالس مقننه تحت کنترل جمهوریخواهان هستند.

به گفته کارشناسان حقوقی ، در این سناریو مشخص نیست که آیا کنگره باید ورقه انتخاباتی فرماندار را بپذیرد یا شمارش نشود به طور کلی آرا state انتخاباتی ایالت.

گرچه اکثر کارشناسان سناریو را بعید می دانند ، اما سابقه تاریخی وجود دارد. قانونگذار تحت کنترل جمهوری خواهان در فلوریدا در سال 2000 قبل از پایان دادگاه بین المللی بوش و گور ، منتخب انتخاب رای دهندگان خود بود. در سال 1876 ، سه ایالت “منتخب دوئل” را تعیین كردند و این باعث شد كه كنگره قانون شمارش انتخاباتی (ECA) را در سال 1887 تصویب كند.

بر اساس این قانون ، هر اتاق كنگره به طور جداگانه تصمیم می گیرد كه كدام تخته “انتخاب كننده دوئل” باشد. پذیرفتن. از هم اکنون ، جمهوریخواهان سنا را در اختیار دارند در حالی که دموکرات ها مجلس نمایندگان را کنترل می کنند ، اما شمارش انتخاباتی توسط کنگره جدید انجام می شود ، که در 3 ژانویه سوگند یاد می شود.

در صورت اختلاف نظر هر دو مجلس ، کاملاً مشخص نیست که چه اتفاقی خواهد افتاد.

این قانون می گوید که انتخاب کنندگان مورد تأیید “مقام اجرایی” هر ایالت باید برتری داشته باشند. بسیاری از محققان این امر را به عنوان فرماندار ایالت تفسیر می کنند ، اما برخی دیگر این استدلال را رد می کنند. این قانون هرگز توسط دادگاهها مورد آزمایش و تفسیر قرار نگرفته است.

ند فولی ، استاد حقوق در دانشگاه ایالتی اوهایو ، در مقاله ای در سال 2019 ، با بررسی احتمال اختلافات در کالج انتخاباتی ، عبارت ECA را “تقریباً غیر قابل نفوذ” خواند. .

احتمال غیرممکن دیگر این است که مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ترامپ ، در نقش خود به عنوان رئیس مجلس سنا ، در صورت عدم توافق دو اتاق ، طبق تجزیه و تحلیل فولی ، می تواند آرا try مناقشه برانگیز انتخاباتی یک ایالت را از بین ببرد. < / p>

در این صورت ، قانون کالج انتخابات مشخص نمی کند که آیا یک نامزد هنوز به 270 رأی ، اکثریت آرا نیاز دارد یا می تواند با اکثریت آرا elect باقی مانده از انتخابات پیروز شود – به عنوان مثال ، 260 رأی 518 رأی که ​​در صورت بی اعتبار شدن انتخاب کنندگان پنسیلوانیا باقی می ماند.

“منصفانه است که بگوییم هیچ یک از این قوانین قبلاً تحت آزمایش استرس نبوده اند” ، بنجامین گینزبرگ ، وکیلی که نماینده مبارزات بوش در طی اختلاف 2000 ، به خبرنگاران در یک کنفرانس تلفنی با O گفت ct. 20.

احزاب می توانند از دادگاه عالی بخواهند هرگونه بن بست کنگره را برطرف کند ، اما مطمئناً دادگاه مایل به قضاوت درباره نحوه شمارش آرا elect انتخاباتی کنگره نیست.

< strong> “انتخابات داوطلبانه”

تصمیمی که هیچ یک از نامزدها اکثریت آرا elect انتخاباتی را تأمین ننموده باشد ، موجب “انتخابات احتمالی” تحت 12 اصلاحیه قانون اساسی می شود. این به این معنی است که مجلس نمایندگان رئیس جمهور بعدی را انتخاب می کند ، در حالی که سنا معاون رئیس جمهور را انتخاب می کند.

هر هیئت ایالتی در مجلس یک رأی واحد دارد. از هم اکنون ، جمهوری خواهان 26 نماینده از 50 هیئت ایالتی را کنترل می کنند ، در حالی که دموکرات ها 22 نماینده دارند. یکی به طور مساوی تقسیم می شود و دیگری دارای هفت دموکرات ، شش جمهوری خواه و یک لیبرتاریان است.

یک انتخابات احتمالی نیز در صورت تساوی 269-269 پس از انتخابات برگزار می شود. چندین راه قابل قبول برای به بن بست رسیدن در سال 2020 وجود دارد.

هرگونه اختلاف انتخاباتی در کنگره پیش از موعد مقرر – 20 ژانویه ، هنگامی که قانون اساسی به پایان دوره ریاست جمهوری فعلی دستور می دهد ، ادامه خواهد یافت. < / p>

طبق قانون جانشینی ریاست جمهوری ، اگر كنگره هنوز تا آن زمان برنده ریاست جمهوری یا معاون ریاست جمهوری را اعلام نكرده باشد ، رئیس مجلس به عنوان سرپرست رئیس جمهور خدمت می كند. نانسی پلوسی ، یک دموکرات از کالیفرنیا ، سخنران فعلی است.