فیس بوک حساب های جعلی روسیه را به حالت تعلیق درآورد ، در مورد تهدیدات هک و نشت انتخابات

در ایالات متحده هشدار داد

Facebook Inc FB.O روز پنجشنبه گفت سه شبکه حساب جعلی را از بین برده است که می تواند توسط سرویس های اطلاعاتی روسیه استفاده شود اسناد هک شده را به عنوان بخشی از تلاش برای اخلال در انتخابات آینده ایالات متحده درز کرده است.

این شرکت گفت که حساب هایی که به دلیل استفاده از هویت های جعلی و انواع دیگر “رفتار غیر اصیل هماهنگ” به حالت تعلیق درآمده بود ، با اطلاعات روسیه ارتباط داشتند و افراد مرتبط با سازمانی مستقر در سن پترزبورگ که توسط مقامات آمریکایی متهم به کار برای تحت تأثیر قرار دادن رأی گیری ریاست جمهوری سال 2016 شده اند. روسیه بارها ادعای دخالت در انتخابات را رد کرده و می گوید در سیاست داخلی دیگر کشورها دخالت نمی کند.

ناتانیل گلیچر ، رئیس سیاست امنیت سایبری فیس بوک ، گفت هیچ مدرکی فوری وجود ندارد که اسناد هک شده در شرف وقوع باشد فیس بوک امیدوار است که با به حالت تعلیق درآوردن حساب ها مانع استفاده از آنها در عملیات بعدی شود.

“تیم ما مراقب تهدیدها و روندهایی است که باید برای آنها آماده باشیم و یکی از آنها بسیار وی از رویترز گفت: “این یک عملیات هک اندکی است ، به ویژه در 6-8 هفته آینده”.

“ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که حساب ها برای جلوگیری از توانایی آنها پایین است. برای ایجاد تسهیل درگیری و هشدار در مورد انتخابات ایالات متحده ، آنها را محوری کنید. “

فیس بوک گفت که این شبکه ها با تعداد انگشت شماری حساب در وب سایت خود و سرویس اشتراک عکس عکس اینستاگرام ، که برخی از آنها مطرح بودند ، کوچک هستند. به عنوان رسانه های مستقل و اتاق فکر. این حساب ها در مجموع حدود 97000 دنبال کننده داشت.

در حالی که برخی از فعالیت ها مخاطبان انگلیس و ایالات متحده را هدف قرار می داد ، شبکه ها بیشتر در کشورهای خاورمیانه و همسایه روسیه متمرکز بودند ، مانند فیس بوک گفت سوریه ، ترکیه ، اوکراین و بلاروس.

توییتر Inc TWTR.N گفت که با فیس بوک کار کرده است تا 350 حساب کاربری که توسط سازمان های وابسته به دولت در روسیه اداره می شوند را شناسایی و حذف کند.

هر دو شرکت گفتند که یکی از شبکه ها به دنبال نکته ای از FBI شناسایی شده است ، که روز سه شنبه هشدار داد بازیگران خارجی و مجرمان سایبری احتمالاً اطلاعات نادرستی را درباره نتایج انتخابات 3 نوامبر منتشر می کنند.

هشدارها به دنبال هشدار Microsoft Corp MSFT صورت گرفت. اوایل ماه جاری هکرها مبنی بر اینکه هکرهای مرتبط با روسیه ، چین و ایران در حال تلاش برای جاسوسی از افراد مرتبط با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و جو بایدن رقیب دموکرات وی هستند.

گراهام بروکی ، مدیر تحقیقات پزشکی قانونی دیجیتال شورای آتلانتیک ch Lab ، با فیس بوک کار کرد تا حساب های معلق را تجزیه و تحلیل کند. وی گفت این فعالیت نشان داد روسیه به تلاش خود برای تشدید تنش های سیاسی در ایالات متحده و سایر مناطق ادامه می دهد.

“این واقعیت را رد نمی کند که مقیاس و دامنه اطلاعات نادرست داخلی به مراتب بیشتر از هر کشور خارجی است. دشمن می توانست انجام دهد. ” “اما تلاش های روسیه همچنان یک آسیب پذیری امنیتی ملی بسیار جدی است.”

همچنین بخوانید | تایلند از فیس بوک ، توییتر به دلیل مجاز بودن مطالب ممنوع شکایت