هیئت نظارت بر فیس بوک قصد دارد درست قبل از انتخابات ایالات متحده

هیئت نظارت مستقل با تأخیر طولانی فیس بوک Inc قصد دارد اواسط اواخر اکتبر ، درست قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر راه اندازی شود ، اگرچه یک هیئت مدیره عضو گفت که او نمی داند پرونده های مربوط به مسابقه را مورد بررسی قرار خواهد داد.

هیئت مدیره ای که توسط فیس بوک در پاسخ به انتقاد از نحوه استفاده از محتوای مشکل ساز ایجاد شده است ، در ابتدا قدرت بررسی تصمیمات را دارد پست های فیس بوک و اینستاگرام را پایین بیاورید و تغییرات سیاست را توصیه کنید.

عضو هیئت نظارت آلن روسبریدگر در مصاحبه ای با رویترز گفت که هیئت مدیره اکنون هدف راه اندازی اکتبر را دارد. سخنگوي تاييد كرد كه جدول زمانبندي ، گفت كه راه اندازي ، كه در ابتدا براي سال گذشته برنامه ريزي شده بود ، نيز توسط همه گيري كرونا ويروس كاهش يافته است.

روسبريدگر گفت كه او نمي داند هيئت مديره پرونده هاي مربوط به محتواي متصل به آمريكا را خواهد شنيد انتخابات ریاست جمهوری ، اما او گفت که موارد مربوط به پست های رئیس جمهور دونالد ترامپ از مواردی نیست که هیئت مدیره برای مراحل دادرسی بررسی کرده است.

“ما یک پرونده ترامپ را انجام نداده ایم” ، روسبیدگر ، سردبیر سابق -مدیر روزنامه گاردین انگلیس. “ما یک پرونده برهنگی انجام داده ایم ، یک پرونده توهین به مقدسات نیز انجام داده ایم.”

فیس بوک در ماه های اخیر با واکنش کارمندان روبرو شد به دلیل تصمیم خود مبنی بر هیچ اقدامی درباره پست های ترامپ حاوی ادعاهای گمراه کننده درباره رای گیری از طریق نامه الکترونیکی و زبان التهابی در مورد اعتراضات ضد نژادپرستی. در مقابل ، رقیب کوچکتر توییتر ، برچسب ها و هشدارهای بررسی واقعیت را به همان پست ها پیوست کرد.

هیئت مدیره در ابتدا فقط به درخواست های مربوط به پست هایی که فیس بوک از آنها گرفته شده است ، به جای محتوایی که شرکت تصمیم به ترک آن دارد ، بررسی خواهد کرد. بالا برخی از کارشناسان می گویند این بدان معناست که استفاده از آن در پرداختن به مشکلاتی از قبیل اطلاعات غلط و سخنان نفرت انگیز کاربرد چندانی نخواهد داشت.

همچنین در ابتدا فقط با پست های جداگانه سروکار دارد ، نه با تبلیغات فیس بوک یا گروه ها.

روسبریدگر گفت که هیئت مدیره هنوز تغییری در وظایف خود ایجاد نکرده است.

راسبریدگر از اظهار نظر در مورد سیاست فیس بوک مبنی بر معافیت گفتار و تبلیغات سیاستمداران از برنامه بررسی واقعیت شخص ثالث خودداری کرد ، هرچند که وی گفت: “من نمی توانم تصور كنم كه در این مورد پرونده ای برای ما ارایه نشود.”

“مقاومت گسترده تر”

از اولین راسبریدگر گفت 20 عضو هیئت مدیره در ماه مه اعلام شده اند ، آنها جلسات مجازی داشته اند تا درباره مواردی مانند نحوه انتخاب پرونده ها و برخورد با نظرات اقلیت ها بحث و گفتگو كنند.

موارد احتمالی از طرف كاربرانی كه به هیئت مدیره می آیند روند درخواست تجدید نظر را خسته کرده اند ، یا از طریق فیس بوک ارسال شده اند. تصمیم گیری و اجرای احکام ممکن است 90 روز طول بکشد ، اگرچه فیس بوک می تواند در 30 روز تسریع شود ، از جمله در مواردی با “عواقب فوری در دنیای واقعی”.

روسبریدگر گفت که هیئت مدیره به دنبال آن است در مواردی که “طنین گسترده تر” دارند ، اگرچه سابقه تعیین شده توسط تصمیمات مربوط به پست های خاص برای موارد آینده لازم الاجرا نخواهد بود.

فیس بوک همچنین می تواند از هیئت مدیره توصیه های سیاستی را بخواهد ، هرچند لازم نیست به آنها عمل کند ، چارچوبی که توسط برخی از قانون گذاران دموکرات ایالات متحده مورد انتقاد قرار گرفت.

انتظار می رود که هیئت مدیره ای شامل نخست وزیر سابق دانمارک ، برنده جایزه صلح نوبل یمن ، کارشناسان حقوق و طرفداران حقوق از سراسر جهان رشد کند. به یک گروه 40 نفره اعزام شد.

روسبریدگر گفت که هیئت مدیره به این فکر می کند که چگونه این نامزدها را انتخاب کند اما هنوز اعضای بیشتری را انتخاب نمی کند.