بررسی واقعیت: ویدیوی نزاع و جدال در برزیل هنگام حمله مرد مسلمان در فرانسه به دروغ به اشتراک گذاشته شد

فیلم دوربین مداربسته از نزاع بین سه مرد در شبکه های اجتماعی ویروسی است و ادعا می کند که این یک مرد مسلمان نشان می دهد که با دو مرد فرانسوی مبارزه می کند.

این فیلم ویروسی مردی را با یک ژاکت کلاه دار خاکستری نشان می دهد که در یک مشاجره با دو مرد دیگر با جلیقه های آستین سیاه مشاجره کرده است. بعداً ، مرد کلاه دار بر دو مرد دیگر غلبه می کند و آنها را صاف روی زمین می گذارد.

زیرنویس یکی از این ویدیوها به زبان هندی به این معنی است: “# اخبار فرانسه: دو مرد فرانسوی به مسلمان در فرانسه ، فکر می کند که او تنها است و قادر به مقابله با آن نیست. اما فیلم را ببینید تا بدانید چگونه مرد مسلمان به عقب نبرد … “

این ویدیو در پس زمینه سربریدن به اشتراک گذاشته می شود یک معلم فرانسوی در خارج از مدرسه خود در 16 اکتبر سال 2020. معلم ساموئل پاتی توسط یک دانشجوی اسلامگرا تندرو کشته شد که کارتون های حضرت محمد (ص) را نشان داد که پتی توهین آمیز است. در نتیجه ، چندین کاربر در شبکه های اجتماعی خواستار تحریم علنی محصولات فرانسوی شدند.

اتاق امروز جنگ جعلی اخبار ضد جعلی (AFWA) دریافت که این ادعا گمراه کننده است. این ویدئو مربوط به فرانسه نیست بلکه مربوط به درگیری است که در 12 اکتبر 2020 در یک رستوران در برزیل رخ داده است.

نسخه های بایگانی شده پست های مشابه را می توانید در اینجا ، اینجا و اینجا مشاهده کنید.

AFWA PROBE

با کمک ابزار InVid ، نسخه طولانی تری از همان ویدئو را که توسط گزارش های خبری متعددی از برزیل این ویدئو مربوط به حادثه ای است که در 12 اکتبر 2020 در یک رستوران در Ouro Branco ، در منطقه مرکزی ایالت Minas Gerais در برزیل رخ داد.

دسته های مختلف رسانه های اجتماعی از برزیل نیز موارد مشترک را به اشتراک گذاشته اند همان ویدیو.

در نسخه طولانی تر این ویدئو ، ما همچنین می توانیم مردی را که با یک ژاکت خاکستری خاکستری در حال ترک دوچرخه است ، ببینیم در حالی که دو مرد دیگر سوار ماشین می شوند.

[محتوای جاسازی شده]

بر اساس گزارشی که در 23 اکتبر منتشر شد ، مرد با ژاکت خاکستری پسر پیک موتورسیکلت است که شب 12 اکتبر توسط دو مرد مورد حمله قرار گرفت. یکی از این دو نفر به عنوان یک متخلف عادی به نام رافائل جونیور دا کوستا ویرا ، معروف به جکی چان شناخته می شود.

در این گزارش همچنین ذکر شده است که به دنبال این حادثه ، رافائل ادعا می شود چهار شلیک به سمت اتومبیل در خیابان پارک شده و سرانجام در همان شب توسط پلیس بازداشت شد.

به نقل از مارسلو فونسکا پرادو ، افسر تحقیق در پرونده G1 که در 27 اکتبر منتشر شد ، اظهار داشت که رافائل “ترسیده است” در شهر”. به گفته این افسر ، وی در شب جنگ در حالت پریشان بود.

افسر در ادامه گفت فیلم دوربین مداربسته نشان می دهد که رافائل و دوستش به پسر پیک هشدار می دهند تا از دوست دختر رافائل دور نشود. پلیس همچنین گفت پسر پیک ، از اینکه رافائل را قبلاً بشناسد انکار می کند و می گوید او قبلاً ازدواج کرده است.

همچنین ، چون فیلم مربوط به 12 اکتبر است ، جنگ نمی تواند در پس زمینه فرانسوی ها باشد سر بریدن معلم پتی که در 16 اکتبر اتفاق افتاد.

از این رو ، مشخص است که تصاویر دوربین مداربسته مورد بحث مربوط به برزیل است و فرانسه نیست.

بررسی واقعیت امروز هند
هنوز از فیلم ویروسی
ادعا ویدئو نشان می دهد که یک مرد مسلمان در فرانسه در حال رد کردن است مردان فرانسوی که قصد حمله به او را داشتند. این کلیپ به دنبال سر بریدن معلمی در پاریس بر سر کارتون پیامبر (ص) به اشتراک گذاشته شده است. نتیجه گیری ویدئو درگیری در یک رستوران در برزیل را در 12 اکتبر 2020 نشان می دهد. به ناآرامی های جاری فرانسه.
JHOOTH BOLE KAUVA KAATE

تعداد کلاغ ها شدت دروغ را تعیین می کند.

  • 1 کلاغ: نیمی از واقعیت
  • 2 کلاغ: بیشتر دروغ است
  • 3 کلاغ: کاملاً نادرست < / li>