ترس خانواده ها از فراریان هنگ کنگی در بازداشتگاه

در چین class = “ff-og-image-inserted”>

هونگ کنگر هوانگ 16 ساله در شبی که یک تلاش ناموفق را برای فرار با قایق سریع به تایوان انجام داد ، یک تماس تلفنی دریافت کرد و نشان داد که زمان ترک یک باره.

این نوجوان پس از تلاش برای فرار از تعقیب قضایی به دلیل اعتراضات بزرگ سال گذشته در دموکراسی ، قایق آنها توسط گارد ساحلی چین ، جوانترین جوان از میان دوازده فعال هنگ کنگی است که اکنون در بازداشت سرزمین اصلی چین قرار دارند. < / p>

آنها از آن زمان به بعد در سیستم عدالت مبهم و تحت کنترل حزب سرزمین اصلی ناپدید شده اند و این ترس را در هنگ کنگ مبنی بر اینکه اقتدارگرایی پکن به مرکز مالی می رود ، تشدید می کند.

هوانگ با اتهام تلاش روبرو بود آتش سوزی به اتهام پرتاب بمب بنزین. خبرگزاری فرانسه به دلیل سن زیاد نام کامل وی را دریغ می کند.

او با خانواده اش رابطه آشفته ای دارد و هنگامی که منتظر محاکمه در هنگ کنگ بود ، شبکه ای از مردم محلی دلسوز سیاسی او را مجاب کردند.

“وقتی برای اولین بار ملاقات کردیم ، او به سختی صحبت کرد ، “دیانا را به یاد آورد که سه ماه خانه هوآنگ را در خانه خود داشت و در آن شب که آخرین شب او در این شهر بود با او بود. وی افزود: “نزدیک شدن به قلب او سخت است زیرا او بسیار از خود محافظت می کند و برای ارتباط با غریبه ها تلاش می کند”. وی خواستار استفاده از نام مستعار شد.

رفتار هوانگ در آن شب همه چیز را به دیانا نرساند غیر معمول ، او به یاد می آورد. این جوان ساعات اولیه 23 آگوست از در بیرون رفت. اما در عرض یک روز دیانا نگران بود. او چیزی از او نشنیده بود.

“من بالش را شسته نیستم
در سراسر شهر ، 11 خانواده دیگر نیز چنین آزمایش سختی را پشت سر می گذاشتند. وونگ وای یین ، یک تکنسین 29 ساله که همچنین در قایق بود ، برنامه های فرار خود را از خانواده خود مخفی نگه داشت.

وی در هنگ کنگ به دلیل تولید مواد منفجره با اتهامات جدی روبرو است و تا زمانی که ناپدید شده بود به طور مرتب در قرارهای وثیقه خود شرکت کرده بود.

پس از ناپدید شدن او ، همسر و مادرش با ترس و وحشت از ترس از بدترین حالت وقتی با پیغام عذرخواهی مواجه شدند که اتفاق بدی برای او بیفتد ، وسایل او را جستجو کردند. همسر وونگ خواست که نامش فاش نشود و به خبرگزاری فرانسه گفت: “من از زمان ناپدید شدن او بالش او را شسته نیستم.” “من می ترسم که روزی بوی او را از دست بدهم.”
به زودی شایعات در مورد دستگیری این گروه در میان دوستان ، اقوام و شبکه های فعال آغاز شد. اما تا 26 آگوست بود که تأیید شد.

آن روز مقامات چینی اعلام کردند که 12 هنگ کنگر دستگیر شده اند که “عبور از مرز غیرقانونی” را انجام داده اند. سپس یک روزنامه طرفدار پکن اسامی سرنشینان و جزئیات اتهاماتی را که در هنگ کنگ متحمل شدند منتشر کرد.

جزئیات بعداً از تلاش جسورانه اما سرانجام محکوم به رسیدن به تایوان – بیش از 700 کیلومتر ( 430 مایل) آنسوی دریای چین جنوبی.

در حالی که پکن به جنبش دموکراسی در هنگ کنگ حمله کرده است ، تایوان دموکراتیک به عنوان یک پناهگاه ظهور کرده است ، بی سر و صدا چشم خود را بر روی ساکنانی که بدون ویزای مناسب یا کارهای اداری.

پرواز به تایوان در طی شیوع ویروس کرونا مشکل شده است و افرادی که به جرایم اعتراض آمیز متهم شده اند اغلب گذرنامه ها را توقیف کرده اند و عبور از قایق بالقوه خطرناک را به عنوان تنها گزینه باقی می گذارند. “هنگ کنگ 12” ، همانطور که این گروه نامگذاری شد ، اولین هنگ کنگرانی است که در سفر دستگیر شده است.

عدالت تحت کنترل حزب

پس از تلاش برای فرار از تعقیب قضایی در هنگ کنگ ، فراریان اکنون با یک نبرد حقوقی شدیدتر در داخل سیستم قضایی تحت کنترل حزب حزب خودکامه روبرو هستند ، جایی که محکومیت متهمان تقریباً تضمین شده است.
در هنگ کنگ ، اگر پلیس دستگیر شود ، باید آزاد شود ظرف 48 ساعت در دادگاه حاضر نشوند. سیستم حقوقی قانون عادی شهر ، از جمله محاکمه هیئت منصفه در یک دادگاه علنی ، در سطح بین المللی مورد احترام است.

در آن طرف مرز ، سیستم بسیار مات است.

مقامات تنها 20 روز پس از اعلام دستگیری ، گروه را در بازداشت جنایی در شهر شنژن در سرزمین اصلی همسایه چین تأیید کردند. < / p>

هم اکنون نه مقامات پکن و نه مقامات هنگ کنگ به طور رسمی نام خود را اعلام نکرده اند. در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در اوایل ماه جاری ، برخی از اعضای خانواده گفتند که وکلای سرزمین اصلی که آنها تعیین کرده بودند بارها از دسترسی به موکلان خود محروم بودند ، در حالی که به دیگران اخطار داده شد که با روزنامه نگاران صحبت نکنند.

به متهمان ، به خانواده ها گفته شد ، به وكلاي “مأمور دولت” داده شده بود. دولت طرفدار پکن در هنگ کنگ به صراحت اعلام کرده است که فقط در صورت بازگشت ساکنان شهر ، پس از رسیدگی به آنها برای جرائم مربوطه در سرزمین اصلی ، خواهان بازگشت آنها خواهد شد.

لو Siwei ، یکی از وکلای سرزمین اصلی که در این پرونده کار می کند ، معتقد است که مقامات احتمالاً در مورد اتهام متهم به فراری در اوایل ماه اکتبر تصمیم خواهند گرفت. لو در نظر حقوقی خود نوشت: “اگر دادستان ها این دستگیری را تأیید نكنند ، باید به 12 نفر از ساكنان هنگ كنگ تا 1 اكتبر وثیقه یا آزادی بدون قید و شرط اعطا شود.” / ل>

“در صورت تأیید دستگیری ، آنها همچنان در بازداشت به سر می برند و احتمال محکومیت بسیار زیاد خواهد بود. “