FATF تصمیم دارد در مورد وضعیت لیست خاکستری پاکستان در اواخر این ماه تصمیم بگیرد: گزارش

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) قرار است بعداً در مورد لیست خاکستری پاکستان تصمیم بگیرد ماه گذشته از طریق یک جلسه مجازی ، خبرگزاری دوشنبه PTI گزارش داد.

سازمان جهانی نظارت بر پولشویی و تأمین مالی تروریسم مستقر در پاریس ، پاکستان را در ژوئن 2018 در لیست خاکستری قرار داده بود و متعاقباً از دولت خواست تا طرحی را اجرا کند اقدام برای جلوگیری از فعالیت هایی مانند پولشویی و تأمین مالی ترور در طی یک سال.

FATF بعداً به دلیل همه گیری Covid-19 مهلت مقرر را تمدید کرد. پاکستان با اعمال تحریم های مالی علیه 88 گروه تروریستی ممنوع و رهبران آنها ، از جمله 26/11 حادثه بمبئی و حافظ سعید ، رئیس جیش محمد ، رئیس جیش محمد (JeM) ، از لیست خاکستری خارج شد. مسعود ازهر و جهان داوود ابراهیم.

همچنین بخوانید | پاکستان برای ادامه در لیست خاکستری FATF به دلیل عدم بررسی بودجه برای LeT ، JeM

ممکن است ذکر شود که جلسات عمومی FATF که از 21 تا 23 اکتبر برنامه ریزی شده است ، اکنون تصمیم خواهد گرفت که آیا پاکستان می تواند از لیست خاکستری ، براساس عملکرد آن برای مطابقت با تعهدات و استانداردهای جهانی در پایان دادن به پولشویی و تأمین مالی ترور ، بر اساس گزارش اخبار داون به نقل از خبرگزاری PTI.

جلسه قبل از آن در ژوئن اما همه گیری Covid-19 نفس غیرمنتظره ای برای اسلام آباد به وجود آورد. آژانس همچنین یک مکث کلی در روند بررسی قرار داده بود و در نتیجه چهار ماه دیگر به پاکستان اختصاص یافت.

در ماه فوریه ، FATF برای تکمیل 27 ماده خود یک دوره چهار ماهه موافقت به پاکستان داد. برنامه اقدام علیه پولشویی و تأمین مالی ترور. ممکن است ذکر شود که پاکستان قبلاً 13 هدف خود را از دست داده بود.

در سومین جلسه عمومی خود که عملاً در ماه ژوئن برگزار شد ، FATF تصمیم گرفت پاکستان را در لیست خاکستری نگه دارد زیرا اسلام آباد نتوانست جریان پول را به گروه های تروریستی مانند لشکر طیبه (LeT) و جیش محمد (JeM).

لازم به ذکر است که در ژوئیه سال جاری ، سنای پاکستان به اتفاق آرا دو لایحه مربوط به شرایط سخت را تصویب کرد تنظیم شده توسط FATF. در ماه آگوست ، مجلس عوام پارلمان پاکستان چهار لایحه مربوط به FATF را به عنوان بخشی از تلاش های کشور برای انتقال از لیست خاکستری FATF به لیست سفید تصویب کرد.

همچنین بخوانید | سند جدید ، ارتباط ترور صلاح الدین ISI را قبل از بررسی FATF پاکستان افشا می

در همین حال ، در ماه سپتامبر ، جلسه مشترک پارلمان پاکستان حدود 15 قانون را اصلاح کرد تا سیستم حقوقی آن را مطابق با استانداردهای بین المللی مطابق با الزامات ارتقا دهد. توسط FATF.

دولت پاکستان قبلا گزارش خود را به FATF و گروه های بررسی وابسته به آن ارائه داده و به نظرات پاسخ داده است ، و جزئیات تمام اقداماتی را که با توجه به 13 نقطه اقدام برجسته انجام شده است شرح می دهد.

نشست FAT در این ماه برای پاکستان بسیار مهم است و انطباق این کشور با 13 نقطه اقدام باقی مانده را بررسی می کند. FATF اکنون بررسی خواهد کرد که آیا این کشور اقدامات سریع و تحریم هایی را در موارد نقض مربوط به مدیریت ریسک تأمین مالی تروریسم و ​​تعهدات تحریم های تأمین مالی ترور نشان داده است.

علاوه بر این ، FATF همچنین در صورت همکاری و تصمیم گیری مقامات صالح ، قضاوت خواهد کرد. اقدام برای شناسایی و اقدامات اجرایی در برابر خدمات غیرقانونی انتقال پول یا ارزش. همچنین بررسی خواهد شد که آیا کنترل ارز بین مرزی و کنترل ابزارهای قابل مذاکره برای همه درگاه های ورودی از جمله اعمال مجازات های موثر ، متناسب و بازدارنده را به اثبات رسانده است.

پاکستان همچنین باید در مورد آژانس های اجرای قانون جزئیاتی را ارائه دهد فعالانه طیف وسیعی از فعالیت های تأمین مالی ترور را شناسایی می کردند و تحقیق می کردند که پروب های تأمین مالی تروریسم و ​​تعقیب قضایی افراد و نهادهای تعیین شده را هدف قرار می دهد. تعهد قانونی) در برابر همه 1،267 و 1،373 تروریست تعیین شده و کسانی که از طرف آنها یا از طرف آنها اقدام می کنند ، از جمله جلوگیری از جمع آوری و جابجایی وجوه ، شناسایی و مسدود کردن دارایی ها (منقول و غیر منقول) و منع دسترسی به وجوه و خدمات مالی.

اگر FATF دریابد که پاکستان در برآورده سازی نیازهای خود کوتاهی کرده است ، احتمال دارد که نهاد جهانی از این نظر استفاده کند این کشور را همراه با کره شمالی و ایران در لیست سیاه قرار دهید. عمران خان نخست وزیر پاکستان پیشتر هشدار داده بود که اگر این کشور در لیست سیاه FATH قرار گیرد ، کل اقتصاد به دلیل تورم و سقوط گسترده روپیه پاکستان از بین خواهد رفت.

همچنین بخوانید | FATF پاک را در فهرست خاکستری ادامه می دهد ، در صورت عدم موفقیت در تأمین بودجه ترور