فنلاند سگهای استشمام کننده ویروس کرونا را در فرودگاه اصلی

مستقر می کند class = “ff-og-image-inserted”>

فنلاند سگهای استشمام کننده ویروس کرونا را در یک آزمایش آزمایشی چهار ماهه از روش آزمایش جایگزین که می تواند به یک هزینه تبدیل شود ، در فرودگاه بین المللی اصلی کشور شمالی مستقر کند – روشی دوستانه و سریع برای شناسایی مسافران آلوده.

چهار سگ از نژادهای مختلف که توسط انجمن تشخیص بو در فنلاند آموزش دیده اند ، چهارشنبه در فرودگاه هلسینکی کار خود را به عنوان بخشی از محاکمه با حمایت دولت آغاز کردند.

آنا هیلم-بیورکمن ، استاد داروی اسب و حیوانات کوچک از دانشگاه هلسینکی ، گفت: “این یک روش بسیار امیدوارکننده است. سگها بسیار خوب در استشمام عمل می کنند.”

“اگر کار کند ، روش غربالگری خوب (ویروس کرونا) در هر مکان دیگر “، وی با ذکر بیمارستان ها ، بنادر ، خانه های سالمندان ، اماکن ورزشی و فرهنگ در حالی که محققان در چندین کشور ، از جمله استرالیا ، فرانسه ، آلمان ، ایالات متحده ، همچنین در حال مطالعه دندان های سگ به عنوان ردیاب ویروس کرونا هستند ، آزمایش فنلاندی هیلم-بیوركمن به آسوشیتدپرس گفت كه فنلاند دومین كشور بعد از امارات متحده عربی است – و اولین كشور در اروپا است كه سگها را برای استشمام ویروس کرونا اختصاص می دهد. یک برنامه مشابه از تابستان در فرودگاه بین المللی دبی آغاز شد.

مسافرانی که برای شرکت در یک آزمون رایگان تحت برنامه داوطلبانه در هلسینکی موافقت می کنند ، ارتباط مستقیم جسمی با سگ ندارند.

از آنها خواسته می شود تا پوست خود را با یک دستمال پاک کنند و سپس آن را درون شیشه گذاشته و به سگی که در یک غرفه جداگانه منتظر است ، می دهند. حیوانات شرکت کننده – ET ، Kossi ، Miina و Valo – قبلاً تحت آموزش برای تشخیص سرطان ، دیابت یا بیماری های دیگر قرار گرفته بودند.

10 دقیقه طول می کشد تا سگ نمونه ویروس را قبل از دادن نتیجه آزمایش بوی دهد. با خراشیدن یک پنجه ، دراز کشیدن ، پارس کردن یا در نتیجه گرفتن نتیجه گیری طبق Hielm-Bjorkman ، این فرآیند باید طی یک دقیقه به پایان برسد.

در صورت مثبت بودن نتیجه ، از مسافر خواسته می شود تا برای بررسی سگ یک واکنش زنجیره ای پلی مراز استاندارد یا PCR ، آزمایش ویروس کرونا انجام دهد. دقت.

تیمو آرونكیتو ، معاون شهردار وانتا ، پایتخت منطقه ای كه فرودگاه در آن واقع شده است ، گفت كه هزینه این برنامه 300000 یورو (350.000 دلار) است – مبلغی كه وی “بسیار كمتر از” روشهای دیگر آزمایش انبوه مسافران وارد شده.

چهار سگ موادیاب قرار است در فرودگاه به صورت شیفتی کار کنند و همزمان دو نفر در حال انجام وظیفه هستند در حالی که دو نفر دیگر استراحت می کنند.

“سگها باید گاه به گاه استراحت کنند. اگر رایحه آسان باشد ، سگ را بیش از حد فرسوده نمی کند. اما اگر رایحه های جدید زیادی وجود داشته باشد ، سگها راحت تر خسته می شوند” انجمن تشخیص – که به آن دماغ خردمندانه نیز گفته می شود – گفت در حالی که او به آرامی به ET ، چوپان سفیدپوست خود لطمه می زد.