چهار زن در میان 11 کشته در تیراندازی میله ای در خشونت ترین ایالت مکزیک

حداقل 11 نفر ، از جمله چهار زن ، در یک بار در ایالت مرکزی مکزیک کشته شدند دادستان ایالت روز دوشنبه گفت که اوایل روز یکشنبه در گواناجواتو در یک باند مشکوک به باند مواد مخدر.

اجساد گلوله خورده در یک بار در نزدیکی شهر جارال دل پروگرسو پیدا شد. این منطقه در نزدیکی مرز ایالت میچوآكان است ، كه محل حمله كارتل جالیسكو است ، كه می خواهد به گواناجواتو برود.

بر اساس گزارش رسانه های محلی ، چهار زن کشته شده توسط افراد مسلح ممکن است به عنوان رقصنده در بار مشغول به کار شده اند. هیچ اطلاعات فوری در مورد انگیزه احتمالی این حمله وجود ندارد.

تحقیقات بیشتر در این زمینه در حال انجام است.

گواناخواتو خشن ترین ایالت مکزیک در سالهای اخیر بوده است ، اما مقامات امیدوار بودند بازداشت رهبر یک باند محلی در 2 آگوست 2020 ، به مهار خشونت کمک می کند.

مقامات رهبر بازداشت شده باند سانتا روزا د لیما ، خوزه آنتونیو یپز اورتیز را بیشتر عامل خشونت ها می دانند در کشور صنعتی و کشاورزی. اورتیز معروف به “ال ماررو” (پتک) بود و مدتها بود که با کارتل جالیسکو نبردی خونین انجام داده بود.

در حالی که قتل ها در سراسر ایالت در آگوست از 403 در جولای سال جاری به 339 کاهش یافت. ، آنها ممکن است در ماه سپتامبر دوباره بپیوندند زیرا اعضای باند برای پر کردن خلا left بازداشت شده توسط یپز اورتیز مبارزه می کنند.