فرانسه و آلمان مجدداً به تحمیل قفل سختگیرانه در سراسر کشور ادامه می دهند زیرا ویروس کرونا ویروس

کشورهای اروپایی فرانسه و آلمان هر دو اعلام کرده اند که همزمان با جنگ کشورها برای کنترل سریع ، قفل های سختگیرانه در سراسر کشور را اعمال خواهند کرد. امانوئل مکرون رئیس جمهور ضمن اعلام این خبر گفت: گسترش ویروس کرونا در موج دیگری.

افزایش Covid-19 در فرانسه تهدید به خارج شدن از کنترل است.

قفل در سراسر کشور فرانسه از جمعه شروع به کار می کند و تا اول دسامبر ادامه می یابد و افراد را ملزم می کند که در خانه خود بمانند ، مگر اینکه کالاهای اساسی خریداری کنند ، به دنبال مراقبت های پزشکی باشند یا از یک ساعت ورزش روزانه استفاده کنند.

با توجه به رویترز ، بازارهای سهام جهان در واکنش به اخبار اروپا مبنی بر شیرجه رفتن بزرگترین اقتصادها محدودیتهای سراسری را تقریباً به همان سختی اعمال کردند که اقتصاد جهانی را به عمیق ترین رکود اقتصادی طی نسلهای مختلف سوق داد.

محاصره در فرانسه و آلمان < / span>

ماکرون در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: “ویروس با سرعتی در گردش است که حتی بدبینانه ترین پیش بینی ها نیز پیش بینی نکرده بودند.” “مانند همه همسایگان ، ما در اثر شتاب ناگهانی ویروس غرق می شویم.”

“همه ما در یک موقعیت هستیم: موج دوم که ما می دانیم سخت تر ، کشنده تر از اول ، “او گفت. “من تصمیم گرفتم که باید به قفل قفل شونده برگردیم که ویروس را متوقف کرده است.”

بر اساس اقدامات جدید فرانسه که از روز جمعه لازم الاجرا می شود ، مردم ملزم خواهند بود در خانه های خود بمانند ، مگر اینکه خرید لوازم ضروری را انجام دهند. کالاها ، به دنبال مراقبت پزشکی یا ورزش تا حداکثر یک ساعت در روز. اگر کارفرمایان انجام کار از خانه را برایشان غیرممکن بداند اجازه رفتن به محل کار را خواهند داشت. مدارس باز خواهند ماند.

همانطور که در تاریک ترین روزهای بهار ، هر کسی که خانه خود را در فرانسه ترک کند ، اکنون مجبور است سندی را برای توجیه خارج بودن همراه داشته باشد که توسط پلیس قابل بررسی است.

آلمان طبق اقدامات توافق شده بین مرکل و سران دولت های منطقه ، بارها ، رستوران ها و تئاترها را از 2 تا 30 نوامبر تعطیل خواهد کرد. مدارس باز خواهند ماند و به فروشگاه ها اجازه داده می شود با محدودیت های محدود دسترسی دسترسی داشته باشند.

مرکل گفت: “ما اکنون باید اقدامی انجام دهیم.” “سیستم بهداشتی ما امروز نیز می تواند از پس این چالش برآید ، اما با این سرعت عفونت ها ظرف چند هفته به حد توانایی خود می رسد.”

وزیر دارایی او ، اولاف شولز ، در توییتر خود ارسال کرد: “نوامبر یک ماه حقیقت خواهد بود. افزایش تعداد عفونت ها ما را مجبور به اقدامات متقابل سختی می کند تا موج دوم را بشکنیم. “

فرانسه بیش از 36000 مورد جدید در روز افزایش یافته است. آلمان که در اوایل سال جاری کمتر از همسایگان اروپایی خود آسیب دید ، شاهد افزایش تصاعدی موارد بود.

در ایالات متحده ، موج جدیدی از عفونت ها شش روز مانده به ثبت رکورد است. تا روز انتخابات دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، ویروس را نادیده گرفته و هیچ نشانه ای از لغو تجمعات عمومی را نشان نمی دهد ، در حالی که طرفداران او اغلب از ماسک زدن یا فاصله امن خودداری می کنند. . در ایالات متحده ، S&P 500 3٪ کاهش یافت.

در تلاش برای خنثی کردن تأثیر اقتصادی ، آلمان حداکثر 10 میلیارد یورو (12 میلیارد دلار) را برای بازپرداخت بخشی از شرکت ها برای فروش از دست رفته اختصاص خواهد داد. ایتالیا بیش از 5 میلیارد یورو کنار گذاشته است.

اگر منتظر بمانیم خیلی دیر خواهد شد

در حالی که رهبران ناامیدانه برای جلوگیری از هزینه های فلج کننده قفل ، محدودیت های جدید منعکس کننده زنگ خطر در همه گیر سرعت همه گیری از اسپانیا ، فرانسه و آلمان به روسیه ، لهستان و بلغارستان است. پر است ، خیلی دیر خواهد بود ، “وزیر بهداشت آلمان ، ینس اسپان ، که کشورش قبلا بیمارانی را از همسایه خود هلند ، جایی که بیمارستان ها به حد مجاز رسیده اند ، پذیرفته است.

معاون نخست وزیر روسیه تاتیانا گولیکووا روز چهارشنبه گفت که تخت بیمارستان در 16 درصد کشور 90 درصد ظرفیت تخت بیمارستان را دارد ، در حالی که مقامات هشدار داده اند که حتی سیستم های بهداشتی مجهز مانند سیستم های فرانسه و سوئیس نیز می توانند طی چند روز به نقطه شکست برسند.

وقتی رئیس کارگروه تهیه واکسن در انگلیس گفت که یک واکسن کاملاً موثری ممکن است هرگز ساخته نشود و احتمالاً نسخه های اولیه آن ناقص باشد.

آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی در روز سه شنبه نشان داد که اروپا در هفت روز گذشته 1.3 میلیون مورد جدید گزارش کرده است ، تقریبا نیمی از 2.9 میلیون نفر در سراسر جهان گزارش شده اند ، با بیش از 11700 مرگ ، 37٪ افزایش نسبت به هفته گذشته.

تاکنون ، بیش از 42 میلیون مورد و بیش از 1.1 میلیون مرگ در سراسر جهان از ویروس ثبت شده است ، که اولین بار در اواخر سال گذشته در شهر ووهان در مرکز چین شناسایی شد.

دولت های سراسر اروپا به دلیل عدم هماهنگی و عدم استفاده از لول در موارد تابستان برای تقویت دفاع ، مورد انتقاد قرار گرفته اند. ، بیمارستانها را آماده نمی کند.

از آخر هفته ، پلیس و معترضین بارها در شهرهای ایتالیا از ناپل تا تورین درگیر شده اند. صاحبان رستوران ها و گروه های تجاری انتقادی نشان داده اند.

“در ساعت 6 بعد از ظهر حمل و نقل عمومی اغلب شلوغ است. شما ریسک می کنید زیرا باید به محل کار خود بروید. شما ماسک می بندید ، ژل دستی با خود می برید ، “الیو ونافرو روز چهارشنبه پس از پیاده شدن از اتوبوس در مرکز رم گفت. “این حالت جدید است.”

(با ورودی های رویترز)