وزیر فرانسه به دنبال تعلیق حساب نخست وزیر سابق مالزی ماهاتیر محمد در توییتر برای تجلیل از حمله

یک وزیر فرانسوی خواستار تعلیق نخست وزیر اسبق مالزی ماهاتیر محمد به حساب توئیتر گفت: “مسلمانان حق دارند عصبانی شوند و میلیونها فرانسوی را به خاطر قتل عامهای گذشته بكشند.”

سدریک او ، وزیر امور خارجه بخش دیجیتال فرانسه ، خواستار تعلیق فوری حساب کاربری نخست وزیر اسبق مالزی در ماهیتر محمد در توئیتر شده است. وی در ادامه گفت که اگر حساب محمد به حالت تعلیق در نیاید ، توییتر یک “تماس برای قتل” خواهد بود.

I فقط با دکترTwitterFrance صحبت کرد. حسابchedetofficial باید بلافاصله معلق شود. اگر اینگونه نباشد ،twitter می تواند در دعوت رسمی به قتل شریک باشد. حساب ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی باید بلافاصله معلق شود. در غیر اینصورت ، توئیتر یک همکار در دعوت رسمی به قتل بود. “سدریک ا.” اسلام و مسلمانان به جرم قتل معلم توهین آمیز مدرسه “.

” این با آموزه های اسلام سازگار نیست. اما صرف نظر از اینکه دین اعتراف می کند ، افراد عصبانی می کشند. فرانسوی ها در طول تاریخ خود میلیونها نفر را به قتل رسانده اند. محمد افزود: “بسیاری از آنها مسلمان بودند.” محمد تصریح کرد که وی پس از حمله دیروز در فرانسه را تایید نمی کند ، وی به صراحت اشاره کرد که آزادی بیان “شامل توهین به دیگران نیست”.

“مسلمانان حق دارند عصبانی شوند و میلیونها نفر را بکشند. مردم فرانسه برای کشتارهای گذشته اما به طور کلی مسلمانان قانون “چشم در برابر چشم” را اعمال نکرده اند. مسلمانان چنین نمی کنند. فرانسوی ها نباید. در عوض ، فرانسوی ها باید به مردم خود یاد دهند كه به احساسات دیگران احترام بگذارند. “

قبل از اینکه توییت او به دلیل تجلیل از خشونت توسط توییتر پاک شود ، با واکنش و انتقاد شدید در شبکه های اجتماعی روبرو شد. سکو.

در مورد حملات نیس در توییت دیگری ، ماهاتیر محمد گفت: “قتل عملی نیست که من به عنوان یک مسلمان آن را تأیید کنم. اما در حالی که من به آزادی بیان اعتقاد دارم ، اما فکر نمی کنم توهین به دیگران باشد. شما نمی توانید به سراغ مردی بروید و او را نفرین کنید فقط به این دلیل که به آزادی بیان اعتقاد دارید. “

همچنین بخوانید | معلم فرانسوی ، که کارتون های محمد را به دانش آموزان نشان می داد ، سر برید. ماکرون آن را “حمله تروریستی اسلامگرا

همچنین بخوانید | سنت میشل تا نوتردام ، فرانسه دارای طوفان طولانی تر از حملات تروریستی است