حمله تروریستی فرانسه: ساعاتی پس از سربریدن در نیس ، پلیس فرد مسلح را در آوینیون سرنگون کرد

یک مهاجم چاقو دست در یک حمله تروریستی مظنون به یک حمله به تروریسم در یک کلیسا در شهر نیس فرانسه در روز پنجشنبه ، یک زن را سر برید و دو نفر دیگر را کشت. خبرگزاری رویترز گزارش داد که یک فرد مسلح در یک حادثه جداگانه توسط پلیس به ضرب گلوله کشته شد.

گفته می شود قمه زنی وحشتناک در داخل باسیلیکا در نوتردام دو نیس صبح روز پنجشنبه (به وقت محلی) انجام شد.

چند ساعت از حمله نیس نگذشته بود که پلیس در Montfavet ، نزدیک شهر آوینیون در جنوب فرانسه ، مردی را که رهگذران را با سلاح کمری تهدید کرده بود ، کشت. به گزارش ایستگاه رادیویی اروپا 1 ، وی همچنین فریاد می زد “الله اکبر” (خدا بزرگترین است).

در عربستان سعودی روز پنجشنبه ، تلویزیون دولتی گزارش داد که یک سعودی در شهر جده دستگیر شده است حمله و زخمی کردن یک نگهبان در کنسولگری فرانسه.

سفارت فرانسه گفت که کنسولگری مورد “حمله با چاقو قرار گرفت که یک نگهبان را هدف قرار داد” ، افزود که نگهبان به بیمارستان منتقل شد و زندگی او خطر.

حمله تروریستی زیبا

نیروهای امنیتی پس از حمله چاقو گزارش شده در کلیسای Notre Dame در نیس از منطقه محافظت می کنند ، فرانسه ، 29 اکتبر 2020. رویترز

شهردار نیس ، کریستین استروسی ، w هو این حمله را تروریسم توصیف کرد ، در توییتر گفت که این اتفاق در کلیسای نوتردام شهر یا نزدیک آن رخ داده و پلیس مهاجم را بازداشت کرده است. استروسی گفت که مهاجم عبارت “الله اکبر” را فریاد زده است ، یا خداوند بزرگترین است. اعتقاد بر این است که یکی از افرادی که در داخل کلیسا کشته شده است مسئول کلیسا است ، استروسی گفت.

شهردار نیس:

تروریست هنگام حمله فریاد الله اکبر را سر داد. # فرانسه pic.twitter.com/IYE0YL8fDm

— FJ (@ Natsecjeff) 29 اکتبر 2020

مهاجم حتی پس از بازداشت نیز مرتبا فریاد “الله اکبر” را می کشید ، استروسی گفت. استروسی به خبرنگاران گفت: “مهاجم مشکوک به چاقو هنگام بازداشت توسط پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت ، وی در حال انتقال به بیمارستان است ، وی زنده است.” / استروسی گفت: “دیگر کافی است.” “اکنون زمان آن فرا رسیده است که فرانسه خود را از قوانین صلح معاف کند تا بتواند به طور قطعی اسلام فاشیسم را از قلمرو ما پاک کند.”

اعتقاد بر این بود که متهم به تنهایی عمل می کند ، به آسوشیتدپرس گفت . وی گفت دلیل این حمله مشخص نیست.

همچنین بخوانید | سنت میشل تا نوتردام ، فرانسه مدتهاست که حملات تروریستی

چه اتفاقی افتاده است؟

مردی حدود ساعت 9 صبح هنگام شروع مراسم تشییع جنازه وارد كلیسای كاتولیك روم ، بزرگترین كلیسای نیس شد. وی دست کم به یک زن حمله و سرش را قطع کرد و سپس به رئیس کلیسا که برای جلوگیری از آن هجوم آورد حمله کرد.

پلیس نیز سریع به محل رسید. مهاجم دستگیر و به بیمارستان منتقل شد. شهردار نیس گفت که این مرد مدام فریاد الله اکبر را می کشید حتی وقتی پس از یک مبارزه کوتاه دستگیر شد. گفته می شود که وی زخمی شده است.

هیچ اطلاعاتی در مورد هویت مهاجم منتشر نشده است اما گفته می شود وی از نژاد جنوب آسیا یا عرب است.

حمله تروریستی زیبا: “زنی که در داخل کلیسا گردن زده شد” به دلیل کشته شدن سه نفر در حمله دیوانه با چاقو و چندین زخمی .
مهاجم حتی پس از دستگیری مدام فریاد می زد “الله اکبر” (خدا بزرگترین است).

“قربانیان به طرز وحشتناکی کشته شدند”

پلیس گفت که سه نفر در این حمله کشته شده و چندین نفر زخمی شده اند. < / p>

یک منبع پلیس گفت یک زن سرش را از بدن جدا کرده است. سیاستمدار فرانسوی ، مارین لوپن ، همچنین از قطع سر در این حمله گفت. استروسی گفت که قربانیان “به طرز وحشتناکی” کشته شده اند.

“وی بدون اشاره به روشهایی که علیه معلم شجاع در Conflans Sainte Honorine ، ساموئل پاتی استفاده شد ، مطابقت دارد.” معلم فرانسوی اوایل این ماه در حمله ای در حومه پاریس سر بریده شد. استروسی گفت: زنی قصد فرار از داخل كلیسا را ​​داشت و به یك بار در روبروی ساختمان فرار كرده بود.

دادستان مبارزه با تروریسم فرانسه گفت كه از وی خواسته شده تا در مورد این حمله تحقیق كند. استروسی گفت:

همبستگی

رئیس جمهور فرانسه قرار است از نیس دیدار کند.

در پاریس ، قانونگذاران در شورای ملی در یک همبستگی با قربانیان یک دقیقه سکوت کرد.

نماینده شورای ایمان مسلمان فرانسه این حمله را به شدت محکوم کرد. رویترز به نقل از وی گفت: “به نشانه عزاداری و همبستگی با قربانیان و عزیزانشان ، من از همه مسلمانان فرانسه می خواهم همه جشن های تعطیلات مولید را لغو کنند”.

تعطیلات سالروز تولد حضرت محمد است ، که روز پنجشنبه جشن گرفته می شود.

حمله دوم در یک ماه

حمله رخ می دهد در حالی که فرانسه هنوز از قمه زنی معلم دبیرستان فرانسوی پاتی توسط مردی از نژاد چچنی رنج می برد.

مهاجم گفته بود که می خواهد پتی را به دلیل نشان دادن کارتون های دانش آموزان حضرت محمد در درس مدنی.

بلافاصله مشخص نبود که آیا حمله روز پنجشنبه به کاریکاتورهایی که مسلمانان آن را کفرآمیز می دانند ، ارتباط دارد یا خیر. – حق نمایش کارتون ها را مجدداً تصدیق کرده اند و تصاویر به طور گسترده در راهپیمایی های همبستگی با معلم کشته شده نمایش داده شده اند.

ث کرملین روز پنجشنبه در اظهار نظری در مورد سربریدن های اخیر در فرانسه ، خشم را در مناطقی از جهان اسلام برانگیخت ، و برخی دولتها ماکرون را به پیگیری برنامه ضد اسلام متهم کردند.

کشتن مردم غیرقابل قبول است ، اما توهین به احساسات مومنان مذهبی نیز اشتباه است.

(با ورودی های رویترز)

همچنین بخوانید | معلم فرانسوی ، که کارتون های محمد را به دانش آموزان نشان می داد ، سر برید. ماکرون آن را “حمله تروریستی اسلامگرا”

همچنین بخوانید | القاعده شارلی ابدو را به دلیل بازنشر کارتون های محمد تهدید می کند: گزارش

همچنین تماشا | حمله تروریستی در نیس فرانسه ، سر زن بریده ، 2 نفر دیگر کشته شدند