فرانسه برای دو برابر کردن مرخصی پدری تقریباً به یک ماه

روز سه شنبه دفتر رئیس جمهور امانوئل مکرون فرانسه اعلام کرد که مرخصی پدری را به 28 روز دو برابر می کند ، اقدامی که این کشور را با قوانین مترقی در سایر نقاط اروپا مطابقت می دهد.

تخصیص فعلی 14 روز برای پدران به سال 2002 برمی گردد و در آن زمان بسیار بیشتر از سایر ملت های اروپا بود. اما از آن زمان سیستم های مرخصی سخاوتمندانه تری با راه اندازی کشورهای شمال اروپا و همچنین برخی از ایالت های جنوبی راه اندازی شده اند.

“این اصلاحات به فرانسه اجازه می دهد از یک موقعیت رده بندی متوسط ​​در اروپا به این گروه منتقل شود. از کشورهای پیشرو ، همراه با اسپانیا ، سوئد ، نروژ و پرتغال ، “یک مقام الیزه گفت. این مقام مسئول افزود: “زمان یک عامل اساسی در ایجاد ارتباط مهم بین کودک و والدین است. در حال حاضر ، این دوره 14 روزه بسیار کوتاه است.”

این مقام اذعان کرد که برای ماکرون این یک “اصلاحات کاملاً توافقی” از آنجا که “80 درصد مردم موافق هستند”.

قرار بود روز چهارشنبه ماکرون جزئیات بیشتری را هنگام بازدید از یک مرکز حفاظت از سلامت مادر و کودک (PMI) در لونژومو ، حومه جنوب پاریس. کمیسیونی که ماکرون در ماه نوامبر گذشته در مورد اهمیت 1000 روز اول کودک تشکیل داد ، تحت هدایت روانپزشک برجسته فرانسوی بوریس سیرولنیک ، توصیه کرد که یک دوره طولانی تر از نه هفته مرخصی پدری داشته باشد. این مقام بزرگ الیزه گفت: “از نظر توسعه فرهنگی و جایگاه پدران دارای فرزند ، تغییر بزرگی انجام می شود.” = “” حاشیه = “0” src = “https://akm-img-a-in.tosshub.com/indiatoday/images/story/202009/father_baby_reuters_1-647×363.jpeg؟Bo6yH4TICO2Yt_srFcf8l1IC7dNF5URM to + p5 to France” را ترک کنید to_F5URM ” تقریباً یک ماه