فرانسه به دلیل افزایش تعداد بیماران Covid-19 در مراقبت های ویژه

مجدداً وضعیت “اورژانس بهداشتی” را وضع خواهد کرد

فرانسه روز چهارشنبه تصمیم گرفت شرایط” اورژانس بهداشتی “را مجدداً اعمال کند ، به خبرگزاری فرانسه. این تصمیم کمتر از 24 ساعت پس از ملاقات امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با وزرای ارشد کابینه برای بحث و گفتگو درباره اقدامات جلوگیری از گسترش بیشتر کوید -19 صورت گرفت.

اوایل روز دوشنبه ، نخست وزیر فرانسه ژان کاستکس به رسانه ها گفت که محلی قفل شدن در سراسر کشور را نمی توان منتفی دانست. سخنان نخست وزیر کاستکس در پی اظهارات مقامات در تولوز و مونپلیه که اعلام کرد “حداکثر وضعیت هشدار” برای مهار شیوع عفونت اعلام شده است.

پیش از این ، پاریس ، مارسی و چهار شهر دیگر فرانسه اقدامات مشابهی را اعلام کرده بودند جلسه امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، با یک شورای دفاع جدید بهداشت ، به دلیل افزایش تعداد افرادی که در بخش های مراقبت ویژه Covid-19 در سراسر کشور تحت درمان قرار گرفتند ، ایجاد شد. تعداد افراد تحت درمان در بخش های مراقبت ویژه برای Covid-19 در فرانسه در 12 اکتبر به 1539 نفر رسید.

چند ساعت قبل از اینکه دولت فرانسه تصمیم خود را برای اعمال مجدد وضعیت اضطراری بهداشتی اعلام کند ، مارتین هیرش به France24 گفته بود كه 90 درصد تخت های مراقبت ویژه در پاریس و حومه آن می تواند تا پایان هفته آینده پر شود. مارتین هیرش رئیس APHP ، یک گروه بیمارستان دولتی است که 39 بیمارستان دولتی در پاریس و حومه آن را نظارت می کند.

داشبورد Covid-19 سازمان بهداشت جهانی تعداد موارد تایید شده عفونت در فرانسه را 7 عنوان می کند ، 28،745 تا به امروز. این شامل 32679 بیمار است که از 14 اکتبر در فرانسه تسلیم ویروس شده اند.