در حملات هوایی فرانسه بیش از 50 تروریست وابسته به القاعده در مالی

کشته شدند

دولت فرانسه روز دوشنبه گفت نیروهایش بیش از 50 جهادی را که در حملات هوایی القاعده بودند ، کشته اند فلورانس پارلی ، وزیر دفاع فرانسه ، پس از ملاقات با اعضای این کشور ، حمله در روز جمعه در منطقه ای در نزدیکی مرزهای بورکینافاسو و نیجر انجام شد ، جایی که نیروهای دولتی در تلاشند تا شورشیان اسلامی را نابود کنند. دولت انتقالی مالی.

پارلی با اشاره به عملیات ضد جهادی به رهبری فرانسه گفت: “در 30 اکتبر در مالی ، نیروهای بارخانه عملیاتی را انجام دادند که بیش از 50 جهادگر را خنثی و اسلحه و مواد را ضبط کرد.” بارخانه.

وی افزود که حدود 30 موتورسیکلت منهدم شد.

عملکرد

پارلی ، که پیش از آن با رئیس جمهور نیجر ، ماهامادو عیسیفو و همتای نیجریه ای اش ، ایسوفو کاتمبه ، قبل از عزیمت به باماکو دیدار کرده بود ، گفت که این عملیات پس از شناسایی یک کاروان موتور سیکلت “بسیار بزرگ” در منطقه “سه مرز” آغاز شد. > پرپی گفت: وقتی جهادی ها برای تلاش برای فرار از نظارت زیر درختان حرکت کردند ، نیروهای فرانسوی دو جت میراژ و یک هواپیمای بدون سرنشین برای پرتاب موشک فرستادند که منجر به “خنثی سازی” شورشیان شد.

سرهنگ فردریک باربری سخنگوی ارتش گفت ، “چهار تروریست دستگیر شده اند”.

او در یک کنفرانس تلفنی به خبرنگاران گفت که مواد منفجره و یک جلیقه انتحاری پیدا شده است و گفت که این گروه “در شرف حمله بود” موقعیت (یک ارتش) در منطقه “.

باربی همچنین گفت که عملیات دیگری ، این بار با هدف قرار دادن دولت اسلامی در صحرای بزرگ ، با مجموع 3000 سرباز در حال انجام است. < وی گفت: نتایج این عملیات که حدود یک ماه پیش آغاز شده است ، طی روزهای آینده اعلام خواهد شد. < h3> ضربه مهم

پرلی گفت این اقدام “ضربه قابل توجهی” به گروه انصارالله اسلام بود که به گفته وی از طریق اتحاد GSIM به رهبری ایاد آگ به القاعده مرتبط بود. غالی.

چه اتفاقی درمالی می افتد؟

از زمان درگذشت عبدالمالک دروکدل ، فرمانده القاعده ، قالی بعنوان یک رهبر برتر جهادی در ساحل ظهور کرده است. در ماه ژوئن توسط نیروهای فرانسوی در مالی کشته شد.

سازمان ملل حدود 13000 سرباز خود را به عنوان بخشی از مأموریت صلح خود ، معروف به MINUSMA ، در مالی مستقر کرده است ، در حالی که فرانسه 5،100 نفر در منطقه ساحل مستقر است.

مالی در تلاش برای مهار یک شورش بیرحمانه جهادی است که برای اولین بار در سال 2012 در شمال کشور ظهور کرد ، و شورشی را که عمدتاً قومیت طلب تجزیه طلبان Tuareg بر عهده داشت ، پشت سر گذاشت.

قدرت استعمار سابق فرانسه ارتش را آغاز کرد عملیات برای عقب راندن اسلام گرایان در سال 2013 ، اما درگیری ها به مرکز مالی ، و همسایگان بورکینافاسو و نیجر گسترش یافته است ، هزاران کشته و صدها هزار نفر مجبور به ترک خانه های خود می شوند.

تعداد زیادی از مالی در خارج از کنترل موثر دولت قرار دارند. سرخوردگی از درگیری به ظاهر بی پایان به تظاهرات گسترده ای علیه رئیس جمهور ابراهیم بوباكار كیتا در سال جاری منجر شد ، كه در نهایت با براندازی وی با كودتای نظامی در 18 اوت به اوج رسید.

دولت موقت جدید مالی ، كه به مدت 18 ماه به عنوان رئیس جمهور منصوب شد قبل از برگزاری انتخابات ، به نظر می رسد که مایل به گفتگو است.

ماه گذشته ، آزادی چهار گروگان گرفته شده توسط گروه های اسلام گرا – از جمله سوفی پترونین 75 ساله ، آخرین گروگان فرانسوی در جهان – در ازای حدود 200 زندانی ، که تصور می شود برخی از آنها جهادی بوده اند.