حملات هوایی فرانسه بیش از 50 تروریست مرتبط با القاعده را در مالی

کشته است

دولت فرانسه روز دوشنبه گفت نیروهایش بیش از 50 جهادی را که با القاعده همسو بودند در حملات هوایی کشته اند فلانس پارلی ، وزیر دفاع فرانسه ، پس از دیدار با اعضای مالی ، گفت: این حمله روز جمعه در منطقه ای در نزدیکی مرزهای بورکینافاسو و نیجر انجام شد ، جایی که نیروهای دولتی در تلاش برای شکستن یک شورش اسلامی هستند. دولت انتقالی.

“پارلی” با اشاره به عملیات ضد جهادی “بارخانه” به رهبری فرانسه گفت: “در 30 اکتبر در مالی ، نیروهای بارخانه عملیاتی را انجام دادند که بیش از 50 جهادگر را خنثی و اسلحه و مواد را ضبط کرد.” .

وی افزود که حدود 30 موتورسیکلت منهدم شد.

عملکرد

پرلی ، که پیش از این با رئیس جمهور نیجر ، ماهامادو عیسیفو و همتای نیجریه ای اش ، ایسوفو کاتمبه ، قبل از عزیمت به باماکو دیدار کرده بود ، گفت که این عملیات پس از شناسایی یک کاروان موتورسیکلت “بسیار بزرگ” در منطقه “سه مرز” آغاز شد. > پارلی گفت: وقتی جهادی ها برای تلاش برای فرار از نظارت زیر درختان حرکت کردند ، نیروهای فرانسوی دو جت میراژ و یک هواپیمای بدون سرنشین برای پرتاب موشک فرستادند که منجر به “خنثی سازی” شورشیان شد.

سخنگوی نظامی سرهنگ فردریک باربری گفت ، “چهار تروریست اسیر شده اند”.

مواد منفجره و یک جلیقه انتحاری پیدا شده است ، وی در یک کنفرانس به خبرنگاران گفت: “این گروه” در معرض حمله (ارتش ) موقعیت در منطقه “.

باربی همچنین گفت که عملیات دیگری ، این بار با هدف قرار دادن دولت اسلامی در صحرای بزرگ ، نیز با حضور 3000 سرباز در حال انجام است.

وی گفت که نتایج این عملیات که حدود یک ماه پیش آغاز شده است ، طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

انفجار مهم

پرلی گفت این اقدام “ضربه قابل توجهی” به گروه انصارالله اسلامی بود كه به گفته وی از طریق اتحاد GSIM به رهبری ایاد آغ غالی به القاعده مرتبط بود.

چه اتفاقی درمالی می افتد؟

از زمان درگذشت عبدالمالک دروکدل ، فرمانده القاعده ، کشته شده ، قالی بعنوان یک رهبر برتر جهادی در ساحل ظهور کرده است. توسط نیروهای فرانسوی در ماه ژوئن در مالی.

سازمان ملل حدود 13000 سرباز به عنوان بخشی از مأموریت صلح خود ، معروف به MINUSMA ، در مالی مستقر شده است ، در حالی که فرانسه 5،100 نفر در منطقه ساحل مستقر است.

مالی در تلاش برای مهار یک شورش بیرحمانه جهادی است که برای اولین بار در سال 2012 در شمال کشور ظهور کرد ، و شورشی را که عمدتاً قومیت طلب تجزیه طلبان طوارق بر عهده داشت ، پشت سر گذاشت.

قدرت استعمار پیشین فرانسه یک عملیات نظامی برای اسلامگرایان را در سال 2013 عقب برانید ، اما درگیری ها به مرکز مالی و همسایگان بورکینافاسو و نیجر کشیده شده است و هزاران کشته و زخمی بر جای گذاشته هزاران هزار نفر مجبور به ترک خانه های خود می شوند.

تعداد زیادی از مالی در خارج از کنترل موثر دولت قرار دارند. سرخوردگی از درگیری به ظاهر بی پایان به تظاهرات گسترده ای علیه رئیس جمهور ابراهیم بوباكار كیتا در سال جاری منجر شد ، كه در نهایت با براندازی وی با كودتای نظامی در 18 اوت به اوج رسید.

دولت موقت جدید مالی ، كه به مدت 18 ماه به عنوان رئیس جمهور منصوب شد قبل از برگزاری انتخابات ، به نظر می رسد که مایل به گفتگو است.

ماه گذشته ، آزادی چهار گروگان گرفته شده توسط گروه های اسلام گرا – از جمله سوفی پترونین 75 ساله ، آخرین گروگان فرانسوی در جهان – در ازای حدود 200 زندانی ، که تصور می شود برخی از آنها جهادی بوده اند.