محصولات فرانسوی بر اثر کارتون پیامبر

از همکاری کویت خرده فروشی حذف شدند

پس از استفاده از کارتون های حضرت محمد در یک کلاس مدرسه فرانسه در مورد آزادی بیان که معلم وی سپس توسط یک اسلامگرا ، کویتی سر بریده شد تعاونی های خرده فروشی محصولات فرانسوی را تحریم کرده است.

اتحادیه غیردولتی انجمن های تعاونی مصرف کننده ، که بیش از 70 م groupsسسه را گروه بندی می کند ، بخشنامه تحریم را در بخشنامه 23 اکتبر صادر کرد. فهد ، رئیس اتحادیه ، چندین همکاری که روز یکشنبه توسط رویترز انجام شد ، قفسه ها را از مواردی مانند محصولات مو و زیبایی ساخته شده توسط شرکت های فرانسوی پاک کرده است.

“فهد” ، رئیس اتحادیه ، “تمام محصولات فرانسوی از تمام جوامع تعاونی مصرف کننده حذف شده است.” الکشتی به رویترز گفت ، این اقدام در پاسخ به “توهین های مکرر” علیه پیامبر بود و به طور مستقل از دولت کویت انجام شده است.

تعاونی هایی که برخی از آنها به اندازه هایپرمارکت ها هستند ، دولت هستند کالاهای اصلی یارانه ای برای کویت و بخش عمده ای از خرده فروشی در این کشور و همچنین سازماندهی برخی دوره های آموزشی و فعالیتهای تفریحی.

مسلمانان هرگونه تصویر از پیامبر را کفرآمیز می دانند. < p> سازمان همکاری اسلامی در روز جمعه قتل بیرحمانه ای را که فرانسه را به لرزه درآورده را نفی کرد اما همچنین “توجیه آزار و اذیت مبتنی بر کفر هر مذهبی به نام آزادی بیان” را مورد انتقاد قرار داد.

وزیر امور خارجه کویت ، که روز یکشنبه با سفیر فرانسه دیدار کرد ، محکوم کرد این قتل در 16 اکتبر به عنوان یک جنایت هولناک انجام شد اما بر لزوم جلوگیری از توهین به دین در سخنان رسمی و سیاسی مبنی بر “التهاب در نفرت ، دشمنی و نژادپرستی” ، وزارت تأکید کرد.

واردات کویت از فرانسه 255 بود براساس محاسبات رویترز بر اساس داده های اداره آمار مرکزی کویت ، میلیون دینار (834.70 میلیون دلار) در سال 2019 و 83.6 میلیون دینار در نیمه اول سال 2020.

در عربستان سعودی ، بزرگترین اقتصاد جهان عرب ، هشتگی که خواستار تحریم خرده فروش سوپرمارکت فرانسوی Carrefour بود ، دومین روند پرطرفدار در روز یکشنبه بود.

پس از انتشار کاریکاتور توسط یک روزنامه دانمارکی در سال 2005 ، اعتراضات و تحریم کالاهای دانمارکی جهان اسلام را فرا گرفت.

سربریدن در حومه پاریس پس از بازنشر کارتون ها ، بازتاب بازتاب حملات اسلامگرایان در سال 2015 به دفاتر مجله طنز Charlie Hebdo بود.

فرانسه روز شنبه پس از ترکی سفیر خود را در ترکیه فراخواند رئیس جمهور طیب اردوغان همتای خود را گفت امانوئل ماکرون ، که در این ماه جنگ علیه “جدایی طلبی اسلام گرا” را اعلام کرد ، به نگرش خود نسبت به مسلمانان نیاز به کمک ذهنی داشت.

همچنین بخوانید: فرانسه در شرایط افزایش وضعیت “اضطراری بهداشت” را دوباره تحمیل کند در تعداد بیماران Covid-19 تحت مراقبت های ویژه