معلم فرانسوی ، که کارتون های محمد را به دانش آموزان نشان می داد ، سر برید. ماکرون آن را “حمله تروریستی اسلام گرایان”

می نامد

= “ff-og-image-inserted”>

یک معلم فرانسوی که کارتون های حضرت محمد (ص) را به دانشجویان نشان داده بود ، در خارج از مدرسه خود در Conflans Sainte-Honorine ، در حومه پاریس ، در سر جمعه. حمله حدود ساعت 5 بعد از ظهر (1500 به وقت گرینویچ) انجام شد.

ضارب ، که هنوز هویت وی مشخص نشده است ، هنگام تلاش برای دستگیری وی توسط پلیس هدف گلوله قرار گرفت و بعداً بر اثر جراحات وارده ، گزارش در خبرگزاری فرانسه (خبرگزاری فرانسه) به نقل از پلیس گزارش داد. او بعداً به علت جراحات درگذشت.

اوایل روز شنبه یک منبع قضایی به خبرگزاری فرانسه گفت چهار نفر ، از جمله یک خردسال ، در ارتباط با “حمله تروریستی” دستگیر شدند. منبع گفت: همه مربوط به ضارب بودند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه یک منبع پلیس گفت که مهاجم هنگام رویارویی پلیس فریاد “الله اکبر” (“خدا بزرگترین”) است.

آنها مردی را پیدا کردند و مظنون را مشاهده کردند . او به تیغه ای مسلح بود. سپس پلیس آتش گشود و وی را به شدت مجروح کرد. خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع قضایی گفت که این مرد بعداً بر اثر جراحات درگذشت.

امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، که از صحنه جنایت بازدید کرد ، این حادثه را “حمله تروریستی اسلام گرا” عنوان کرد. < به نقل از ماکرون ، این قتل نشانه های "حمله تروریستی اسلامگرا" بود.

امانوئل ماکرون همچنین گفت که “کل ملت” آماده دفاع از معلمان است و “تاریکی پیروز نخواهد شد “، خبرگزاری فرانسه گزارش داد.

دادستان های ضد ترور فرانسه گفتند که آنها در حال حمله به عنوان” قتلی مرتبط با یک سازمان تروریستی “رفتار می کردند.

فرانسه از آن زمان شاهد موج خشونت اسلام گرایان است حملات تروریستی 2015 به مجله طنز چارلی ابدو و یک سوپرمارکت یهودی در پایتخت.

بر اساس این گزارش ، پلیس گفت که مقتول یک معلم تاریخ بود که اخیراً کاریکاتور پیامبر محمد (ص) را به عنوان بخشی از یک بحث کلاسی در مورد آزادی بیان.

یکی از والدین یک دانش آموز در مدرسه گفت که معلم ممکن است تحریک کرده باشد در ادامه این گزارش آمده است “بحث و جدال” با درخواست از دانش آموزان مسلمان برای بیرون رفتن از اتاق قبل از نمایش كارتون. “

” به گفته پسرم ، او بسیار خوب ، بسیار دوستانه ، فوق العاده مهربان بود “، والدین ، ​​نوردین چاوادی ، به AFPTV گفت.

معلم “به سادگی به بچه های مسلمان گفت:” برو ، من نمی خواهم این به احساسات تو آسیب برساند. ” این همان چیزی است که پسرم به من گفت. “به نقل از والدین.

به گفته یک منبع قضایی ، در شناسنامه ای که از ضارب پیدا شده مشخص شده است که وی در سال 2002 در مسکو متولد شده است ، اگرچه بازرسان منتظر رسمی بودند شناسایی.

پلیس گفت که آنها در حال تحقیق در مورد یک توییت ارسال شده از یک حساب کاربری بودند که تصویری از سر معلم را نشان می داد و از آن زمان تاکنون بسته شده است.

مشخص نیست که آیا این پیام است آنها گفتند كه تهدیدی علیه ماكرون بود – كه به عنوان “رهبر كفار” توصیف می شود – توسط مهاجم ارسال شده بود.

قتل معلم فرانسوی در حالی است كه نیروهای امنیتی در جریان بوده اند هشدار شدید در جریان دادرسی مداوم همدستان مظنون مهاجمان در حملات تروریستی ژانویه 2015 در پاریس ، که همچنین یک زن پلیس را در خیابان به ضرب گلوله کشته است.

این نیز تنها چند روز پس از پیروان اسلام گروه شبه نظامی ای که در خارج از کلیسای جامع نوتردام پاریس با یک چکش به یک افسر پلیس حمله کرد ، بود به 28 سال زندان محکوم شد.

ماه گذشته ، پس از اینکه وی دو نفر را با دستگاه گوشت زخمی کرد تا انتقام انتشار کاریکاتورهای پیامبر محمد (ص) توسط چارلی را بگیرد ، اتهاماتی علیه یک جوان 25 ساله پاکستانی مطرح شد. Hebdo که گویا باعث قتل های سال 2015 شد.

هجده نفر در این سه روز کشته شدند که موجی از خشونت اسلام گرایان را در فرانسه اعلام کرد که تاکنون بیش از 250 کشته برجا گذاشته است.