باند آفریقا: داستان حملات هوایی فرانسه در مالی که منجر به کشته شدن 50 افراطی شد

وزیر دفاع فرانسه ، فلورانس پارلی روز دوشنبه اعلام کرد که حملات هوایی فرانسه بیش از 50 افراطی وابسته به القاعده را در مالی خنثی کرده است. طبق داده های Google Trends ، این موضوع به سرعت به بالاترین جستجوهای پرطرفدار در هند راه یافت. کنجکاوی بر اساس گمانه زنی ها مبنی بر اینکه این حملات می توانند مستقیماً با حمله تروریستی اخیر در فرانسه ارتباط داشته باشند ، ایجاد شد.

اما عملیات فرانسه در منطقه آفریقا دارای سابقه سیاسی و سیاسی طولانی است. نیروهای فرانسوی قبلاً بمب گذاری های مشابهی را با استفاده از جنگنده ها و همچنین بالگردهای تایگر در منطقه آفریقا انجام داده بودند. در فوریه سال 2019 ، جنگنده های فرانسوی با ستونی متشکل از بیش از دوازده وانت بار برخورد کردند و در جولای سال 2019 ، هواپیماهای سبک و هلی کوپترهای تهاجمی مظنونین شورشی را که زیر درختان پنهان شده بودند ، هدف قرار دادند. آفریقا از سنگال به شرق تا سودان گسترش می یابد) بازی با ادامه عملیات “BARKHANE” که بزرگترین عملیات نظامی فرانسه در خارج از فرانسه است با 4500 سرباز قابل مشاهده است.

با هدف کنترل شورش مسلحانه توسط لباس های مختلف افراط گرایان در منطقه ، عملیات در هفتمین سال خود است و هیچ نشانه ای از اتمام ندارد. طبق بیانیه وزارت دفاع فرانسه ، “ارتش های فرانسه با مشارکت کشورهای G5 ساحل – بورکینا-فاسو ، مالی ، موریتانی ، نیجر و چاد ، بارکان را رهبری کردند”.

منطقه احتمالي هواپيمايي فرانسه در MALI / India Today

هواپیماها در تعقیب دوچرخه

بر خلاف لباس های مرسوم ترور جهانی و به دلیل سابقه آنها در جرایم سازمان یافته محلی ، افراد مسلح در این منطقه به راحتی با مردم محلی مخلوط می شوند و اغلب هیچ هدف مشخصی مانند یک مرکز آموزش بزرگ برای حمله نیروی هوایی وجود ندارد.

در آخرین حمله ، نیروهای فرانسوی استفاده کردند دو فروند هواپیمای میراژ و یک هواپیمای بدون سرنشین برای هدف قرار دادن کاروانی از موتورهای متحرک متعلق به گروه جهادی جماعت نصرت الاسلام و المسلمین (JNIM) یا Groupe de soutien à l’islam et aux musulmans (GSIM). هدف قرار دادن یک کاروان دوچرخه سواری در حال حرکت در این منطقه الگوی جدیدی نیست زیرا این گروه های تروریستی برای زنده ماندن به تجارت غیرقانونی دوچرخه سواری اعتماد زیادی می کنند.

در حقیقت ، قاچاق موتورسیکلت و سوخت یکی از اصلی ترین فعالیت های بقای تروریست های مختلف است. گروهها در این منطقه ، جایی که تفاوت بین گروههای جرایم سازمان یافته و گروههای تروریستی اسلام گرای مرتبط با داعش یا القاعده به سرعت تاریک شده است.

بر اساس مطالعه موسسه مطالعات امنیتی ، آفریقا (ISS) ، “سلاح ، قاچاق مواد مخدر ، موتورسیکلت و سوخت ، خش خش گاو ، استخراج طلای صنعتی و شکار غیرقانونی در قلب بقای گروه های تروریستی “در این منطقه است. غارت و اخاذی گاو ، دوچرخه و طلا حیات نجات مالی این گروه ها است که به کارگزاران آنها نیاز دارد تا بین مناطق مرزی بورکینافاسو ، مالی و نیجر تردد کنند. سربازان فرانسوی اغلب این حرکات را توسط هواپیماهای بدون سرنشین کنترل می کنند و هر از چند گاهی آنها را هدف قرار می دهند.

France v / s Gangs of Africa

عملیات در حال انجام “بارخانه” در پس زمینه مانور نظامی موفقیت آمیز قبلی فرانسه در سال 2013 موسوم به “عملیات Serval” انجام می شود ، جایی که نیروهای فرانسوی در حذف رهبری عالی گروه های افراطی موفق شدند و شهرهای بزرگ را آزاد کردند. در شمال مالی.

دو رهبر افراطی ، مختار بلمختار و ایاد آغ غالی موفق شدند از حمله فرانسه فرار کنند ، بعداً آق غالی JNIM را تأسیس کرد و با القاعده بیعت کرد. اگرچه سربازان فرانسوی در تحت فشار قرار دادن گروه های افراطی موفق بودند ، اما آنها همچنان تلاش می کنند تا حملات مکرر خود را متوقف کنند.

با کمک چندین گروه افراطی دیگر و فرماندهان جنگ در منطقه ، این گروه ها به طور منظم انجام می دهند حملات در مالی و بورکینافاسو. آنها در منطقه مرزی مالی ، نیجر و بورکینافاسو – معروف به منطقه Liptako-Gourma رشد می کنند.

منطقه لیپتاکو-گورما / منبع: ISS Africa

گزارشی در انجمن دفاع آفریقا – مجله ای که توسط فرماندهی آفریقای ایالات متحده منتشر شده است – به نقل از یک خلبان میراژ فرانسوی مستقر در منطقه ساحل مظنون است که 4500 سرباز نمی توانند منطقی مساحت 5 میلیون کیلومتر مربع را کنترل کنند ، یعنی حدود 10 برابر فرانسه. ستوان ویلفرد توسط ADF نقل شد. “ماموریت ها بسیار طولانی هستند ، از چهار تا بیش از شش ساعت ، بنابراین ما به جلسات متعدد سوخت گیری در هوا نیاز داریم”.

تجدید حمله فرانسه span>

در اوایل سال جاری ، ژنرال مارک کانرویت به عنوان فرمانده جدید نیروی بارخانه منصوب شد. وظیفه اصلی وی نظارت بر ایجاد نیروهای نخبه “Takuba Force” بود – گروهی از نیروهای ویژه آموزش دیده ویژه اروپا برای کمک به سربازان مالی در عملیات های جنگی. نیروهای فرانسوی همچنین تمرینات بازی با افزایش تمرکز بر استفاده گسترده از دارایی های هوایی خود را در منطقه افزایش داده اند.

گروه نبرد کویر فرانسه در Liptako / منبع: وزارت دفاع ، فرانسه

Talios Pod در Rafale F3-R / منبع: نیروی هوایی فرانسه

عملیات 30 اکتبر در مالی یکی از اولین عملیات گزارش شده در آنجا بود که نیروی تکوبا در آن ارتباط داشت. گزارش رسانه ها به نقل از وزیر پارل ، “این در این عملیات مشارکت كامل داشت.” تلاش فشرده برای استفاده از برتری هوایی فرانسه نیز بخشی از برنامه بازی فرانسه در منطقه است. ماه گذشته ، دولت فرانسه اولین ظرفیت عملیاتی غلاف تالیوس در اسکادران های رافال را اعلام کرد. Talios یک غلاف تعیین لیزر نسل جدید است که به شناسایی و شناسایی اهداف پنهان در زمین و تحویل سلاح با دقت بسیار کمک می کند.