خبر خوب! دولت جو بایدن ممکن است به بیش از 500000 هندی

تابعیت ایالات متحده را بدهد

بر اساس سند سیاستی که از سوی کمپین جو بایدن صادر شده ، دولت وی در جهت تهیه” نقشه راهی برای تابعیت آمریکا “تلاش خواهد کرد تقریباً 11 میلیون مهاجر فاقد سند ، از جمله بیش از 500000 نفر از هند ، و همچنین حداقل تعداد پذیرش 95000 مهاجر سالانه را ایجاد می کنند “.

به عنوان یک جامعه عمدتا مهاجر ، اما در برخی موارد ریشه های آمریکایی به نسل های گذشته باز می گردد ، در این گزارش آمده است ، هندی-آمریکایی ها از قدرت و انعطاف پذیری مهاجران به ایالات متحده آمریكا می دانند. “او (بایدن) بلافاصله کار خود را با کنگره برای تصویب اصلاح قانون مهاجرت که سیستم ما را مدرن می کند ، با اولویت نگه داشتن خانواده ها با تهیه نقشه راهی برای شهروندی نزدیک به 11 میلیون مهاجر فاقد سند – از جمله بیش از 500،000 از هند ، آغاز خواهد کرد” به سند سیاست.

دولت بایدن از مهاجرت مبتنی بر خانواده حمایت خواهد کرد و اتحاد خانواده را به عنوان یک اصل اصلی در سیستم مهاجرت ایالات متحده ، که شامل کاهش ویزای خانوادگی است ، حفظ می کند.

“و وی با تعیین هدف پذیرش سالانه جهانی پناهندگان به 125000 نفر ، تعداد پناهندگانی را که به این کشور استقبال می کنیم افزایش می دهد و به دنبال افزایش آن متناسب با مسئولیت ، ارزشها و نیاز جهانی بی سابقه است. وی همچنین با کنگره همکاری خواهد کرد تا حداقل تعداد پذیرش 95000 پناهنده سالانه را ایجاد کند. “

بایدن با احیای مجدد عدم قطعیت Dreamers را برطرف می کند. برنامه DACA (اقدام معوق برای ورود به دوران کودکی) و بررسی همه گزینه های قانونی برای محافظت از خانواده های آنها در برابر جدایی غیرانسانی. وی اظهار داشت: وی به حمله به محل کار خود پایان داده و از مکانهای حساس دیگر در برابر اقدامات اجرایی مهاجرت محافظت خواهد کرد.

DACA با راه اندازی دولت اوباما ، یک سیاست مهاجرت است که به برخی از افراد با حضور غیرقانونی در آمریکا پس از در دوران کودکی به این کشور آورده شده اند تا یک دوره تجدید نظر دو ساله از اخراج را دریافت کنند و واجد شرایط مجوز کار در ایالات متحده شوند. از گیرندگان DACA اغلب به عنوان Dreamer یاد می شود. برای واجد شرایط بودن برای این برنامه ، گیرندگان نمی توانند سو پیشینه یا بزهکاری جدی در پرونده خود داشته باشند.

دولت ترامپ برای پایان دادن به برنامه DACA در سال 2017 حرکت کرد و در نهایت توسط دادگاه عالی امسال از انجام این کار منع شد. حتی در این صورت ، دولت وی برنامه را کاهش داد و متعهد شد که آن را پایان دهد ، و هزاران ذینفع برنامه را در هاله ای از ابهام قرار دهد.

بایدن همچنین روند طبیعی سازی دارندگان کارت سبز را بازیابی و از آن دفاع خواهد کرد.

ویزاهای مبتنی بر اشتغال ، که به آنها گرین کارت نیز گفته می شود ، به مهاجران اجازه می دهد برای انجام کار ماهرانه اقامت دائم قانونی در ایالات متحده را بدست آورند.

“او (بایدن) افزایش می یابد تعداد ویزاهای ارائه شده برای مهاجرت دائم و مبتنی بر کار بر اساس شرایط اقتصاد کلان و معاف از هرگونه محدودیت فارغ التحصیلان اخیر دوره های دکترا در رشته های STEM (علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضی). “

“او ابتدا از اصلاح سیستم ویزای موقت برای مشاغل با مهارت بالا و تخصصی برای محافظت از دستمزد و کارگران ، سپس گسترش تعداد ویزاهای ارائه شده و حذف محدودیت های کارت های سبز مبتنی بر اشتغال توسط کشور ، که بسیاری از خانواده های هندی را نگه داشته است ، حمایت خواهد کرد. در انتظار بیش از حد طولانی ، “سند ذکر شده است.

دولت بایدن ، همچنین “ممنوعیت مسلمانان” رئیس جمهور دونالد ترامپ را لغو خواهد کرد.

رئیس جمهور ترامپ منع سفر بحث برانگیزی را اعمال کرده بود ، که اغلب منتقدان آن را “ممنوعیت مسلمانان” می نامند ، چندین کشور با اکثریت مسلمان ، از جمله ایران و سوریه ، از طریق مجموعه ای از دستورات اجرایی.

“بایدن در روز اول” تحریم مسلمانان “ترامپ را لغو خواهد کرد و سیاست های مضر پناهندگی را که باعث هرج و مرج و بحران انسانی شده است ، معکوس می کند در مرز ما ، “در سند سیاست آمده است.

با پیروزی بایدن- هریس در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ، قطعاً می تواند در روابط هند و آمریکا در جبهه های مختلف تداوم داشته باشد. بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور در زمان دولت باراک اوباما ، نقشی اساسی در استراتژی آمریکا و جنوب آسیا داشت. نخست وزیر نارندرا مودی با شروع یک یادداشت مثبت ، پیروزی “تماشایی” آنها را تبریک گفت.