گرتا تونبرگ و اعتراضات آب و هوایی جوانان باعث بازگشت

می شوند 1qT “class =” ff-og-image-inserted “>

گرتا تونبرگ ، فعال محیط زیست نوجوان بازگشت. وی روز جمعه به همراه سایر تظاهرکنندگان خارج از پارلمان سوئد پیوست تا یک روز اعتراضات آب و هوایی جهانی را از راه دور آغاز کند.

“امید اصلی این است که مثل همیشه تلاش برای تأثیرگذاری بر سطح آگاهی و افکار عمومی تا مردم بیشتر آگاه شوند. “این جوان 17 ساله به خبرنگاران گفت.

شیوع ویروس کرونا باعث شده است جنبش جمعه ها برای آینده که تونبرگ در ماه های اخیر از برگزاری تجمع های گسترده خود الهام گرفته است ، پایین آوردن مشخصات عمومی آن.

تونبرگ اعتراضات انفرادی خود را در خارج از پارلمان سوئد در استکهلم از 20 آگوست 2018 آغاز کرد. دانش آموزان در سراسر جهان به زودی پیروی از او شروع کردند ، و به طور منظم اعتراضات گسترده ای را ترتیب دادند و از او دعوت شد سخنرانی کند سخنان تونبرگ خطاب به روسای جمهور و نخست وزیران ، که با حقایق علمی در مورد لزوم کاهش فوری انتشار گازهای گلخانه ای عجین شده بود ، برای او به پیروزی رسیده است. ستایش و جایزه آنها ، اما همچنین انتقادات گاه به گاه و حتی تهدید به مرگ.

آنها خواستار پایبندی نمایندگان مجلس به توافق مهم آب و هوایی پاریس در سال 2015 هستند که از کشورهای ثروتمند و فقیر می خواهد برای جلوگیری از افزایش دمای جهانی یعنی ذوب شدن یخچال های طبیعی ، بالا بردن سطح دریا و تغییر الگوی بارندگی. این دولتها را ملزم به ارائه برنامه های ملی برای کاهش انتشار می کند تا افزایش دمای کره زمین را به زیر 2 درجه سانتیگراد (3.6 درجه فارنهایت) محدود کند.

اعتراضات به آب و هوا همچنین در جای دیگر جمعه برنامه ریزی شده است. < این اعتراضات در اوایل قطب شمال آغاز شد ، زمانی که Mya-Rose Craig ، فعال آب و هوایی و پرنده شناس ، در انگلیس روی تکه ای از یخ جدا شده از کلاهک یخ ایستاد.

عاشق پرنده 18 ساله و بنیانگذار موسسه غیرانتفاعی Black2Nature گفت که او معتقد است این اعتصاب اقلیمی از شمال است. گروه وی کودکان درون شهری از نژاد سیاه و اقلیت قومی را به کاوش در طبیعت ترغیب می کند.

“بودن در یک شناور یخ کوچک مانند این و فقط شناور شدن در وسط دریای گل و لای واقعاً به من یادآوری کرده است که چگونه قطب شمال ظریف است ، “او روز یکشنبه از مجمع الجزایر نروژی سوالبارد گفت.” / من> “من فکر می کنم جنبش اعتصاب جوانان شگفت انگیز است زیرا انرژی زیادی را به جنبش ضد تغییر آب و هوا می آورد که ناگهان صدها هزاران جوان در سراسر جهان صدا دارند و آنها از آن استفاده می کنند. “