در حالی که پلیس محوطه دانشگاه

را محاصره می کند ، در دانشگاه کابل تیراندازی می شود مقامات گفتند: “class =” ff-og-image-inserted “>

تیراندازی در دانشگاه کابل در پایتخت افغانستان اوایل روز دوشنبه آغاز شد و پلیس محوطه دانشگاه پراکنده را که گفته می شود میزبان یک نمایشگاه مشترک کتاب افغانستان و ایران است ، محاصره کرده است.

حداقل شش نفر زخمی شده اند ، اکمل سامسور سخنگوی وزارت بهداشت عمومی گفت. طارق آرین سخنگوی وزارت داخله گفت که تیراندازی ادامه دارد.

رسانه های افغانستان از برگزاری نمایشگاه کتاب در دانشگاه و حضور تعدادی از بزرگان در زمان تیراندازی خبر دادند. > در حالی که مقامات افغان از بحث در مورد نمایشگاه کتاب خودداری کردند ، خبرگزاری نیمه رسمی ایسنا روز یکشنبه گزارش داد که قرار است سفیر ایران ، بهادر امینیان و وابسته فرهنگی مجتبی نوروزی ، نمایشگاه را که میزبان حدود 40 ناشر ایرانی است ، افتتاح کنند. استاد ذبیح الله حیدری به ایستگاه تلویزیونی محلی آریانا گفت که با شروع تیراندازی کلاسها در جریان بود. حیدری گفت که مسئولان دانشگاه و پرسنل امنیتی دانشجویان را در خارج از دانشگاه اسکورت می کردند.

هنگامی که خانواده های عصبانی سعی در رسیدن به فرزندان خود در دانشگاه داشتند نیروهای امنیتی جاده های منتهی به دانشگاه را مسدود کردند.

خیر این گروه بلافاصله مسئولیت حمله مداوم را بر عهده گرفت هرچند طالبان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آنها در این ماجرا دست نداشته اند.

سال گذشته ، یک بمب در خارج از دروازه پردیس دانشگاه کابل منجر به کشته شدن هشت نفر شد. در سال 2016 ، افراد مسلح به دانشگاه آمریكا در كابل حمله كردند و 13 نفر را به قتل رساندند.

ماه گذشته ، گروه دولت اسلامی یك بمب گذار انتحاری را به یك مركز آموزش در محله دشت برچی شیعه نشین پایتخت فرستاد و كشت 24 دانش آموز و بیش از 100 زخمی و یک تیم مذاکره ای منصوب دولت در مورد توافق صلح برای پایان دادن به بیش از چهار دهه جنگ در کشور بحث و گفتگو می کنند. مذاکرات در قطر به طرز دردناکی کند بوده است و علیرغم درخواست های مکرر برای کاهش خشونت ، هرج و مرج بدون وقفه ادامه داشته است.

توافق ایالات متحده با طالبان در ماه فوریه زمینه مذاکرات صلح را که در حال حاضر در دوحه در جریان است ، فراهم کرد. این معامله همچنین اجازه خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان را می دهد.

در همین حال روز دوشنبه ، یک وسیله نقلیه با مین کنار جاده ای در استان هلمند در جنوب کشور برخورد کرد و باعث کشته شدن حداقل هفت غیرنظامی شد که اکثر آنها زن و کودک بودند. ، سخنگوی استاندار استان ، عمر زواک گفت.