افراد مسلح خواننده محلی و پدر فعال را در استان بلوچستان پاکستان

کشتند

یک خواننده پاکستانی و پدر یک فعال حقوق بشر ، حنیف چامروک ، در خارج از خانه خود مورد اصابت گلوله قرار گرفت. این حادثه در استان بلوچستان پاکستان اتفاق افتاد.

سپیده دم گزارش داد افراد مسلح سوار بر موتورسیکلت ، خواننده محبوب محلی ، حنیف چمروک را شلیک کردند و او را کشتند.

تیراندازی مرگبار روز پنجشنبه در شهر توربت ، در استان بلوچستان واقع در جنوب غربی این کشور رخ داد. حنیف چامروک پدر فعال حقوق زنان طیبه بلوچ است. وی یک منتقد جدی نیروهای امنیتی پاکستان بوده است ، که اغلب مظنونان را در بلوچستان به اتهام ارتباط با شبه نظامیان بازداشت می کنند.

روشن علی رئیس پلیس محلی گفت که انگیزه قتل بلافاصله مشخص نیست و هیچ کس چنین چیزی را نداشته است تاکنون مسئولیت قتل را به عهده گرفت. افراد مسلح پس از تیراندازی از صحنه فرار کردند.

بلوچستان سالهاست که صحنه شورش سطح پایین گروههای کوچک جدایی طلب و ملی گرایان است که از تبعیض شکایت دارند و سهم عادلانه تری از منابع و ثروت استان خود را می خواهند .

تجزیه طلبان اغلب نیروهای امنیتی در بلوچستان را هدف قرار می دهند و مقامات را وادار به بازداشت مظنونان می کند. فعالان حقوق بشر اغلب نیروهای امنیتی را به علت نگهداری غیرقانونی افراد مقصر می دانند. این دستگیرشدگان معمولاً متهم نمی شوند و در دادگاه حاضر نمی شوند كه اعتراض خانواده های آنها را به دنبال داشته است.

(با درج اطلاعات از AP)