افراد مسلح در کامرون به طوفان حمله کردند ، حداقل 8 دانش آموز

را بکشند

حداقل هشت کودک پس از حمله افراد مسلح به مدرسه ای در جنوب غربی کامرون در روز شنبه ، سازمان ملل (سازمان ملل) اعلام کردند.

“در آکادمی دو زبانه بین المللی مادر فرانسیسکا” حداقل هشت کودک در اثر شلیک گلوله و حمله با ضربات کشته کشته شدند “، خبرگزاری فرانسه AFP به نقل از دفتر محلی هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) گفت. < / p>

در بیانیه این مقام رسمی همچنین آمده است: “دوازده نفر دیگر زخمی و به بیمارستانهای محلی منتقل شدند” ، كه این امر آن را به یكی از بدترین حملات تاكنون در منطقه تبدیل خواهد كرد.

پلیس منابع گفتند كه كودكان هنگام هجوم “گروهی متجاوز از 9 مهاجم تروریست” به مدرسه و شلیك به دانش آموزان بین 9 تا 12 سال كشته شدند. p> به دنبال حمله ، رئیس اتحادیه آفریقا ، موسی فاکی مهامات در توئیتر خود نوشت: “هیچ کلمه ای برای غم و اندوه و محکومیت وجود ندارد که بتواند وحشت من را از حمله وحشیانه ای که کودکان دبستانی را هدف قرار داد ، ابراز کند … در حالی که آنها در حال یادگیری بودند ، در کلاسشان. “

” من اقدامات بربریتی را که در کومبا انجام شده بدون قید و شرط محکوم می کنم. به نقل از خبرگزاری فرانسه ، مالچی مانائودا ، وزیر بهداشت عمومی کامرون ، قتل کودکان … حمله به بنیان های کشور ما است.

با توجیه به گزارشی در رویترز ، هیچ گروهی مسئولیت این مسئولیت را به عهده نگرفته است حمله به مدرسه دوزبانه در کومبا ، اما این منطقه به مدت سه سال درگیر خشونت بین جدایی طلبان آنگلوفون و نیروهای دولتی بوده است.

همچنین مشخص نیست که آیا این حمله به درگیری مداوم بین ارتش مرتبط است یا خیر. و گروههایی که به دنبال تشکیل یک کشور جدا شده به نام Ambazonia در غرب انگلیسی زبان هستند.

بر اساس گزارش رویترز ، برخی از کودکان هنگام پریدن از پنجره های طبقه دوم زخمی شدند.

کودکان در آغوش خود ، محاصره شده توسط تماشاگران گریه.

<قوی > (با ورودی های رویترز و خبرگزاری فرانسه)

همچنین بخوانید | نوزادان تازه در میان 13 کشته در حمله به بیمارستان کابل 24 نفر در بمب گذاری در مراسم تدفین کشته شدند

همچنین بخوانید | بمب کنار جاده ای 6 غیرنظامی افغان را در استان هلمند کشته است