جوشوا وونگ ، فعال دموکراسی در هنگ کنگ ، به دلیل مجمع غیرقانونی سال 2019

دستگیر شد

پلیس هنگ کنگ ، جوشوا وونگ ، فعال برجسته دموکراسی را به دلیل شرکت در یک مجلس غیرمجاز در اکتبر 2019 و نقض ضد ماسک شهر دستگیر کرد قانون ، طبق پستی در حساب رسمی توئیتر وی.

آخرین دستگیری وونگ به چندین اتهام اجتماع غیرقانونی و یا جرائم مشکوک اضافه شده که وی و دیگر فعالان در رابطه با اعتراضات سال گذشته دموکراسی خواهی روبرو بوده اند ، که باعث شد پکن در 30 ژوئن قانون گسترده امنیت ملی را وضع می کند.

پلیس هنگ کنگ تأیید کرد که پنج مرد 23 ، 74 ساله را روز پنجشنبه به جرم اجتماعات غیرقانونی در 5 اکتبر 2019 دستگیر کرد.

دستگیری وونگ ، 23 ساله ، حدود 6 هفته پس از بازداشت جیمی لای ، سرمایه دار بزرگ رسانه ای به ظن وی صورت گرفت تبانی با نیروهای خارجی.

وونگ یک بازدید کننده مکرر از واشنگتن بود و در آنجا از کنگره ایالات متحده درخواست حمایت از جنبش دموکراسی در هنگ کنگ و مقابله با کنترل شدید پکن بر مرکز مالی جهانی را کرد. دیدارهای وی خشم پکن را به همراه داشت ، که می گوید او “دست سیاه” نیروهای خارجی است.

وونگ گروه دموکراسی خواه دموسیستو را در ژوئن منحل کرد ، درست چند ساعت پس از تصویب قانون امنیت ملی پارلمان چین برای هونگ کنگ ، دور زدن قانونگذار محلی شهر ، اقدامی که مورد انتقاد گسترده دولت های غربی قرار گرفت.

همکار دیرینه وی ، اگنس چو و دو فعال دیگر نیز در میان 10 نفری بودند که پلیس در ماه آگوست به ظن نقض قانون دستگیر شد قانون جدید.

قانون جدید مجازات هر آنچه چین به عنوان براندازی ، جدایی ، تروریسم و ​​تبانی با نیروهای خارجی می داند ، تا حبس ابد.

وونگ فقط 17 سال داشت که او چهره اعتراضات دموکراتیک جنبش چتر به رهبری دانشجویان در سال 2014 شد ، اما او چهره اصلی اغتشاشات اغلب خشونت آمیز نبود که سال گذشته مستعمره نیمه مستقل سابق انگلیس را به لرزه درآورد.

ضد نقاب این قانون سال گذشته در تلاش برای کمک به پلیس در شناسایی معترضانی که آنها مظنون به ارتکاب جنایت بودند ، معرفی شد imes و در دادگاه با یک چالش روبرو است. در این بین ، دولت هنگ کنگ به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، ماسک های صورت را در بیشتر شرایط اجباری کرده است.