ارگان مطبوعات هنگ کنگ می گوید: “قوانین جدید پلیس پلیس می تواند نظارت را محدود کند”

انجمن روزنامه نگاران هنگ کنگ (HKJA) روز پنجشنبه گفت که اقدام پلیس برای محدود کردن تعریف” نمایندگان رسانه “مجاز است در رویدادهای عمومی مانند اعتراضات می تواند نظارت بر مجریان قانون را محدود کند.

این دستورالعمل ها که به طور رسمی در روز چهارشنبه تغییر یافت ، اکنون تشخیص مجوزهای مطبوعاتی صادر شده توسط انجمن های رسانه ای محلی مانند HKJA و انجمن عکاسان مطبوعات هنگ کنگ (HKPPA) را حذف می کند. ) ، ضمن پذیرش روزنامه نگاران از 205 جسمی که در دولت و رسانه های بین المللی ثبت شده اند.

انجمن های خبری می گویند این اقدام می تواند کار را محدود کرده و خطرات دستگیری را برای فریلنسرها و خبرنگاران دانشجویی که برخی از آنها را دستگیر کرده اند ، افزایش دهد. چشمگیرترین صحنه های اعتراضات دموکراسی خواهی که برگزار می شود سال گذشته از شهر استفاده کردم ، از جمله ویدئویی از تیراندازی یک مأمور پلیس به یک تظاهرکننده در ماه اکتبر.

پلیس به گزارشگران دانشجویی ، که متناسب با گروه سنی شدیدترین معترضان هستند ، مشکوک است و می گوید آنها جعلی را کشف کرده اند مدالهای رسانه ای و مورد حمله خبرنگاران جعلی قرار گرفتند.

کریس یونگ ، رئیس HKJA ، در کنار نمایندگان HKPPA و شش اتحادیه رسانه ای دیگر گفت: “تمام آنچه پلیس می خواهد این است که ما را محدود کند”. < وی گفت: "دانشجویان روزنامه نگاری آینده صنعت ما هستند" و در مقابل بنری با عنوان "از حقیقت دفاع کنید ، هیچ گونه بررسی دولتی نیست."

برخی از دانشجویان گفتند که برای دانشجویان خود گزارش می دهند نشریات اتحادیه در اعتراضات به جرایم مشکوک از جمله شورش دستگیر شده اند.

اواخر روز چهارشنبه ، وزیر امنیت جان لی گفت آزادی رسانه ها دست نخورده باقی مانده است.

تغییر در دستورالعمل های داخلی به این معنی است که خبرنگاران در مناطق محاصره شده که رسانه ها معمولاً مجاز نیستند و همچنین می توانند ارائه شوند ، مجاز خواهند بود وی گفت مصاحبه در محل ، که بسیار نادر نیز بوده است.

لی گفت که در این دستورالعملها هیچ تغییری در تعریف روزنامه نگارانی که می توانند در خارج از مناطق محاصره شده گزارش انجام دهند ، وجود ندارد.

باشگاه خبرنگاران خارجی (FCC) روز چهارشنبه گفت این اقدام “گامی دیگر در فرسایش آزادی مطبوعاتی هنگ کنگ بود که به پلیس – به جای گزارشگران و سردبیران – قدرت تعیین پلیس را پوشش می دهد”.

FCC ابراز نگرانی کرد که روزنامه نگارانی که تحت این دستورالعمل جدید شناخته نشده اند ، به دلیل اجتماع غیرقانونی و شورش دستگیر می شوند.

شعبه وزارت خارجه چین در هنگ کنگ روز چهارشنبه گفت که این باشگاه باید “فوراً متوقف شود دخالت در امور هنگ کنگ به بهانه آزادی مطبوعات “.

” حقیقت این نیست که تحریف شود “. “FCC هنگ کنگ با اضطراب سفید کردن روزنامه نگاران جعلی تلاش می کند تا آشوبگران را مورد تأیید قرار دهد و خشونت” سوختن با ما “را تأیید کند ، بنابراین مشکلات بیشتری را در شهر ایجاد می کند.”

اعتراضات دموکراسی خواهی کوچکتر بوده است و امسال به دلیل محدودیت ویروس کرونا در تجمع ها و از زمان وضع قانون امنیت ملی در تاریخ 30 ژوئن ، تعداد آنها کمتر است. فراخوان هایی برای اعتراض در 1 اکتبر ، روز ملی چین وجود دارد.