قانون گذاران حامی دموکراسی در هنگ کنگ استعفا می دهند در حالی که پکن برای سرکوب مخالفت

اقدام می کند .png؟ vHfLtzSVqCkLgoQtjo2UwhjA_n_Zjwne “class =” ff-og-image-inserted “>

قانونگذاران مخالف دموکراسی خواه هنگ کنگ روز چهارشنبه گفتند در اعتراض به برکناری چهار نفر از همکاران خود از شهر استعفا می دهند مجلس پس از آنکه پکن به مقامات محلی اختیارات جدیدی برای جلوگیری از مخالفت بیشتر داد.

پارلمان چین در اوایل روز قطعنامه ای را تصویب کرد که به مدیران اجرایی شهر اجازه می دهد قانونگذاران را که به نظر می رسد طرفدار استقلال هنگ کنگ هستند ، اخراج کند ، با تبانی با نیروهای خارجی یا تهدید امنیت ملی ، بدون نیاز به مراجعه به دادگاه ها.

اندکی بعد ، دولت محلی از رد صلاحیت چهار عضو مجمع که قبلاً از شرکت در انتخابات برای انتخاب مجدد منع شده بودند ، خبر داد زیرا مقامات تعهد خود را برای بیعت می دانند به هونگ کنگ صادق نبود.

این اقدامات باعث نگرانی بیشتر غرب در مورد سطح خودمختاری هنگ کنگ می شود ، وعده داده شده تحت فرمول “یک کشور ، دو سیستم” هنگامی که انگلیس به حکومت استعماری خود پایان داد و هنگ کنگ را تحویل داد وو چی وای ، رئیس حزب دموکرات در یک کنفرانس خبری گفت: “ما دیگر نمی توانیم به دنیا بگوییم که هنوز” یک کشور ، دو سیستم داریم ، این مرگ رسمی آن را اعلام می کند “. که با در دست گرفتن همه قانونگذاران مخالف آغاز شد.

اعضای مخالف مجمع شهر ، همه بخشی از محافظ قدیمی میانه رو دموکرات ها ، می گویند که آنها سعی کرده اند در برابر آنچه بسیاری از مردم هنگ کنگ می بینند موضع بگیرند. سلب آزادی از پکن و کنترل و تعادل نهادی ، علی رغم وعده درجه بالایی از خودمختاری.

“مأموریت من به عنوان یک قانونگذار برای مبارزه برای دموکراسی و آزادی ادامه ندارد ، اما اگر هونگ مردم کنگ همچنان برای دستیابی به ارزشهای اصلی هنگ کنگ مبارزه می کنند “، یکی از این موارد رد کردن كوك كا كی ، اعضای مجمع اخراج شده ، به خبرنگاران گفت.

چین تحریم حقوق و آزادی ها در قطب مالی جهانی را انكار نمی كند ، اما مقامات هنگ كنگ و پكن پس از شعله ور شدن اعتراضات ضد دولت به سرعت در جهت خنثی كردن مخالفت ها اقدام كرده اند. در ژوئن سال گذشته شهر را به بحران انداخت.

دولت شهر در بیانیه ای گفت چهار قانونگذار – كوك ، آلوین یونگ ، دنیس كوك و كنت لئونگ – به دلیل به خطر انداختن امنیت ملی از مجلس اخراج شدند.

كری لام ، رهبر مورد حمایت پینگ هنگ كنگ ، بعداً در جلسه توجیهی گفت كه از نظرات مختلف در مجلس 70 كرسی استقبال می كند اما قانون باید اعمال شود.

“ما نمی توانستیم وی گفت که اعضای شورای قانونگذاری که طبق قانون مورد قضاوت قرار گرفته اند که نمی توانند شرط و پیش شرط عضویت در شورای قانونگذاری را برآورده کنند ، ادامه کار دهند. “

اندکی پس از رد صلاحیت ها ، دفتر نمایندگی چین در این شهر گفت هنگ کنگ باید r باشد وفاداران از آن استفاده کردند.

“دفتر ارتباطات در بیانیه ای گفت:” “از قاعده سیاسی که هنگ کنگ باید توسط میهن پرستان اداره شود محکم محافظت می شود.”

لعنت به هر روشی

تحلیلگران می گویند استعفا های گسترده دسترسی فعالان دموکراسی به مجلسی را که می توانند سیاست گذاران را زیر سال ببرند و آنها را نسبت به افکار عمومی مسئولیت پذیرتر می کند ، از بین می برد.

اما ماندن قابل درک بود توسط حامیان آنها مشروعیت این اقدام پکن را به وجود آورد و منجر به اختلاف شد.

ما نگوک ، دانشیار دولت و مدیریت دولتی در دانشگاه چینی هنگ کنگ گفت: “ماندن و رفتن هر دو مشکل خاص خود را دارند.” / p>

نگرانی در مورد خودمختاری بالای وعده داده شده هنگ کنگ ، که نقش آن را به عنوان یک مرکز مالی بین المللی تأکید می کند ، از 30 ژوئن ، زمانی که پکن قانون امنیت ملی را بر این شهر وضع کرد ، افزایش یافته است.

این قانون هر چیزی را مجازات می کند چین براندازی ، جدایی طلبی ، تروریسم یا تبانی با نیروهای خارجی را تا زمان زندگی در پ rison.

از آن زمان ، مقامات برخی از کتاب های طرفدار دموکراسی را از کتابخانه ها حذف کردند ، برخی از آوازها و فعالیت های دیگر را در مدارس ممنوع کردند ، برخی شعارها را غیرقانونی اعلام کردند و به اتاق خبر یک تابلوی ضد دولت حمله کردند.

این ماه ، هشت سیاستمدار مخالف دیگر در ارتباط با جلسه قانونگذاری در ماه مه دستگیر شدند که به هرج و مرج کشیده شد.

طرفداران دولت می گویند که مقامات در تلاشند ثبات را در آزادترین شهر چین پس از یک سال برقرار کنند ناآرامی ها.

همچنین بخوانید | تایوان می گوید پس از اینکه چین از رسانه های هند خواست سیاست “یک چین” را دنبال کنند ، گم شوید.

همچنین بخوانید | پلیس هنگ کنگ 86 نفر را به دلیل اعتراض به تعطیلات روز ملی چین دستگیر کرد