دکتر هندی-آمریکایی در کارگروه انتخابی بایدن Covid

رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریكا گفت: “افتخار می شود -Dr-Atul-Gawande_770-647×363.jpeg؟ g_BaTt7kcbwF0fRtNCwoHn6wvyOzTZ9_ “class =” ff-og-image-inserted “>

جراح هندی-آمریکایی دکتر Atul Gawande ، که 19 سال در جو Bid بود گروه ویژه ای که رئیس جمهور منتخب را در زمینه مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا راهنمایی می کند ، گفته است که او سپاسگزار و مفتخر است که از او خواسته می شود تا به بیماری همه گیر و پایان دادن به آن کمک کند.

ویروس کرونا ویروس ادعا کرده است که بیش از 2 ، 36000 نفر در ایالات متحده زندگی می کند.

“من سپاسگزارم و افتخار می کنم که از من خواسته شده خدمت کنم و در پایان این همه گیری سهیم باشم. ما در حال حاضر فرار کرده ایم. اما من مطمئن هستم که می توانیم ویروس را دریافت کنیم تحت کنترل ، جان و معیشت را نجات داده و مردم را دوباره گرد هم آورید. “به نقل از خبرگزاری ANI ، دکتر گوانده.

دکتر آتول گاوند کیست؟

جراح 55 ساله ساکن بوستون به خاطر نوشتن و كتابهايش در زمينه پزشكي مشهور است ، ابراز اطمينان كرد كه ويروس قابل كنترل است و مي توان از زندگي و معيشت نجات داد. < / p>

دکتر آتول گاوند ، جراح در بیمارستان بریگام و زنان در بوستون ، استاد دانشکده پزشکی هاروارد و استاد سیاست و مدیریت بهداشت در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد تی چان است.

دکتر گوانده مشاور ارشد وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده در زمان رئیس جمهور پیشین بیل کلینتون بود. قبل از پیوستن به دانشکده پزشکی ، گاوانده بخشی از مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور بیل کلینتون بوده است.

دکتر آتول گاوند قبلاً به عنوان مشاور ارشد در وزارت بهداشت و خدمات انسانی در دولت کلینتون خدمت می کرد. < p> در سال 2007 ، دکتر گوانده تلاش جهانی سازمان بهداشت جهانی را برای كاهش مرگ و میر ناشی از عمل جراحی هدایت كرد. موضوع مراقبت از پایان زندگی

در سال 2020 ، پس از دو سال به عنوان مدیر عامل ، وی به عنوان رئیس Haven منصوب شد ، یک فعالیت مراقبت های بهداشتی با هدف بهبود نتایج بهداشت ، تجربه بیمار و هزینه های مراقبت

ریشه های هندی

پدر دکتر آتول گاوند ، آتمارام گاوند در ماهاراشترا و مادرش سوشیلا گوانده به دنیا آمد. این دو که از گجرات تبریک می گفتند ، در زمان تحصیل در پزشکی در نیویورک با یکدیگر دیدار کردند. آنها ازدواج كردند و به آتن در اوهایو رفتند تا به عنوان پزشك عمل كنند.

گوانده در بروكلین متولد شد و در اوهایو بزرگ شد ، به استنفورد رفت و در آنجا زیست شناسی و سیاست را آموخت و بعداً دانش آموخته رودز در آكسفورد بود ، جایی كه وی در سال 1989 فوق لیسانس خود را در رشته های فلسفه ، سیاست و اقتصاد کسب کرد.

هیئت مشورتی Biden’s Covid-19

پزشک هندی-آمریکایی دکتر ویوک مورتی روز دوشنبه به عنوان یکی از سه ر chairsسای مشترک گروه ویژه Covid-19 انتخاب شد.

دکتر مورتی ، 43 ساله ، جراح سابق ایالات متحده ، به همراه دو نفر دیگر از ر chairsسای دیگر – دکتر دیوید کسلر و دکتر مارسلا نونز اسمیت – تیمی از متخصصان برجسته بهداشت عمومی را هدایت می کنند که به بایدن و معاون منتخب رئیس جمهور Kamala Harris در مورد ویروس کشنده مشاوره می دهند.

دانشمندان برجسته و کارشناسان بهداشت عمومی هیئت مدیره با مقامات ایالتی و محلی برای تعیین اقدامات بهداشت عمومی و اقتصادی لازم برای کنترل ویروس ، کمک رسانی فوری به خانواده های کارگر مشورت خواهد کرد ، برای رفع نابرابری های نژادی و قومی مداوم و بازگشایی مدارس و مشاغل ما با خیال راحت و م .ثر.

همچنین بخوانید | ویوک مورتی آمریکایی-هندی به عنوان رئیس گروه ویژه رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن ویروس کرونا ویروس کرونا

همچنین بخوانید | جو بایدن-کمالا هریس برنده: معنی آن برای هند چیست؟