ترامپ چگونه و چه زمانی از سمت خود خارج می شود؟

در اینجا انتظار می رود که در هفته ها و ماه های آینده انتظار وجود داشته باشد.

آیا TRUMP برای خروج از دفتر مهلت تعیین شده ای دارد؟

بله. انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به طور رسمی پایان نیافته است. انتخاب کنندگان – وفاداران حزب که معمولاً متعهد می شوند از کاندیدایی که بیشترین آرا را در ایالت خود کسب کند حمایت کنند – در 14 دسامبر تشکیل جلسه می دهند تا رسماً آرا خود را اعلام کنند. کنگره تازه مستقر در 6 ژانویه نتایج کالج انتخاباتی را می پذیرد. اگر بایدن رأی هیئت انتخاب را بدست آورد ، همانطور که انتظار می رفت ، ظهر 20 ژانویه سوگند یاد می کند – تاریخی که در قانون اساسی تعیین شده است.

آیا می توان از طریق اعتراضات ترامپ انتقال به نیرو را پیشنهاد داد؟

بله. ترامپ فقط اینقدر قدرت دارد که انتقال بایدن را کند کند.

قانونی تحت عنوان قانون انتقال ریاست جمهوری در سال 1963 ، کارمندان دولت شغلی را برای انتقال قدرت حیاتی می کند. آنها برای ارائه داده ها و دسترسی به مقامات ورودی مهلت دارند.

بر اساس این قانون ، هنگامی که یک آژانس فدرال به نام اداره خدمات عمومی ایالات متحده (GSA) ، که ساختمان های فدرال را مدیریت می کند ، روند انتقال به سرعت بالا تبدیل می شود. نام یک برنده آشکار در انتخابات است. در آن زمان ، تیم رئیس جمهور آینده می تواند كتاب های توجیهی بدست آورد ، از بودجه استفاده كرده و نمایندگانی را برای بازدید از سازمان های دولتی بفرستد.

روز یكشنبه ، متخصصان انتقال نامه ای نامه ای به مدیر GSA ، امیلی مورفی فرستادند و خواستار آن شدند وی باید بایدن را به عنوان برنده تشخیص دهد.

در نامه مرکز انتقال ریاست جمهوری آمده است: “اگرچه اختلافات حقوقی نیاز به قضاوت دارند ، اما نتیجه کاملاً واضح است که روند انتقال اکنون باید آغاز شود.” / p>

GSA روز شنبه در بیانیه ای گفت: “پس از مشخص شدن برنده بر اساس روند تعیین شده در قانون اساسی ، نامزد موفق را مشخص می كند.”

دانشمندان علوم سیاسی به رویترز گفتند كه خوش بینانه در مورد انعطاف پذیری این چارچوب قانونی.

با وجود خصومت بین ترامپ و بایدن در مسیر مبارزات انتخاباتی ، دولت ترامپ در اوایل سال جاری الزامات قانونی را برای تأمین فضای اداری فدرال و منابع دولتی به اردوگاه بایدن رعایت کرد. gn.

مقامات دولتی سوگند یاد می کنند که قانون اساسی ایالات متحده را حفظ کنند. رابرت چسنی ، استاد حقوق امنیت ملی در دانشگاه تگزاس ، گفت: این سوگند نیاز به شناختن بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید در صورت پیروزی در کالج انتخاباتی ، بدون در نظر گرفتن آنچه ترامپ می گوید ، است.

“من آن را پیدا می کنم بسیار سخت است که باور کنیم ارتش ، سرویس مخفی ، FBI یا هر بخش مربوط به دیوان سالاری با ترامپ همراه خواهد بود اگر کالج انتخابات یا دادگاه خلاف این را بگوید. “چسنی گفت.

<قوی > آیا اگر از ترک کار امتناع ورزد ، لگد نظامی را لغو می کند؟

دو پیشکسوت ارتش آمریکا در “نامه ای سرگشاده” به ژنرال ارشد آمریکایی ، مارک میللی ، در ماه آگوست.

“اگر دونالد ترامپ در پایان دوره قانون اساسی خود از ترک کار خودداری کند ، ارتش ایالات متحده باید او را با زور برکنار کند ، و شما باید این دستور را بدهید ،” در Defence One منتشر شده و توسط John Nagl ، یک افسر بازنشسته ارتش ، و Paul Yingling ، جانشین بازنشسته ارتش ایالات متحده ، نوشته شده است. سرهنگ enant.

اما دیگران گفته اند كه چنین اقدامی بهتر است به سرویس مخفی آمریكا واگذار شود ، با استناد به یك اصل قانونی بستر آمریكا مبنی بر اینكه پرسنل نظامی باید از امور اجرای قانون داخلی دور باشند. < کوری شاک ، مدیر سیاست خارجی و دفاعی در انستیتوی آمریکایی اینترپرایز ، گفت: "ما فرایندهای قانون اساسی برای مقابله با این مسئله داریم ، و ارتش هیچ کجا در این معادله نیست". اگر ترامپ واقعاً امتناع ورزید چسنی گفت که برای خروج از کاخ سفید ، در 20 ژانویه به یک "متجاوز" تبدیل خواهد شد.

“سرویس مخفی می آمد و او را بدرقه می کرد.”