چگونه می توان تفاوت آنفولانزا و ویروس کرونا را تشخیص داد؟

چگونه می توان تفاوت آنفلوانزا و ویروس کرونا را تشخیص داد؟

تشخیص آن بدون آزمایش غیرممکن است. آنفلوانزا و ویروس کرونا از علائم مشابهی برخوردار است ، ممکن است لازم باشد آزمایش کنید تا بدانید چه چیزی شما را بیچاره می کند.

بدن درد ، گلو درد ، تب ، سرفه ، تنگی نفس ، خستگی و سردرد علائمی هستند که توسط دو.

یک تفاوت؟ افراد مبتلا به آنفولانزا معمولاً در هفته اول بیماری احساس بیماری می کنند. با ویروس کرونا ، افراد ممکن است در طی هفته دوم یا سوم بدترین حالت را داشته باشند و ممکن است برای مدت طولانی تری بیمارتر باشند.

تفاوت دیگر: ویروس کرونا ویروس کرونا بیشتر از آنفلوانزا باعث از بین رفتن طعم یا بو می شود. . اما همه این علامت را تجربه نمی کنند ، بنابراین راهی مطمئن برای تشخیص ویروس ها نیست.

این آزمایش را ترک می کند ، که با افزایش دوره آنفولانزا در پاییز در نیمکره شمالی اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. پزشکان باید نتایج آزمایشات را بدانند تا بهترین روش درمانی را تعیین کنند.

همچنین می توان به طور همزمان به هر دو ویروس آلوده شد ، گفت: دکتر دانیل سولومون ، یک متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان زنان و زنان بریگام و دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون.

آیا شما آزمایش یک ویروس یا هر دو ویروس را انجام می دهید ، ممکن است به میزان در دسترس بودن آزمایش ها و ویروس هایی که در محل زندگی شما در حال گردش هستند ، بستگی داشته باشد.

“درست است اکنون ما شاهد انتقال آنفلوانزا در جامعه نیستیم ، بنابراین آزمایش گسترده برای آنفولانزا هنوز توصیه نمی شود. “سولومون” گفت.

هم آنفولانزا و هم ویروس کرونا از طریق قطرات بینی و دهان گسترش می یابد. هر دو ممکن است قبل از اینکه مردم از بیماری خود مطلع شوند ، گسترش یابد. آنفلوآنزا دوره کمون کوتاهتری دارد – یعنی بعد از عفونت ممکن است یک تا چهار روز طول بکشد تا احساس بیماری کند – در مقایسه با ویروس کرونا ، که از عفونت تا علائم ممکن است دو تا 14 روز طول بکشد.

به طور متوسط ​​، کووید -19 بیشتر از آنفولانزا مسری است. اما بسیاری از افراد مبتلا به Covid-19 ویروس را به کسی منتقل نمی کنند ، در حالی که تعداد کمی از افراد ویروس را به دیگران منتقل می کنند. سولومون گفت که این “حوادث شیوع بیش از حد” در ویروس کرونا بیشتر از آنفلوانزا دیده می شود.

جلوگیری از آنفولانزا با تزریق سالانه آنفولانزا متناسب با سویه های ویروس آنفولانزا که در گردش است ، آغاز می شود. مقامات بهداشتی مایلند امسال تعداد افراد مبتلا به آنفولانزا را ببینند تا بیمارستان ها به یک باره دچار دو بیماری اپیدمی نشوند.

هنوز واکسنی برای ویروس کرونا وجود ندارد ، اگرچه چندین نامزد در مراحل آزمایش نهایی هستند. اقدامات احتیاطی علیه ویروس کرونا – ماسک ، فاصله اجتماعی ، شستن دست – نیز باعث گسترش سرعت آنفلوانزا می شود ، بنابراین مقامات بهداشت امیدوارند که هوشیاری مداوم بتواند از شدت فصل آنفولانزا در سال جاری بکاهد.