چگونه چین در حال تبلیغ زرادخانه هسته ای خود هنگام تبلیغ صلح به جهان

مصاحبه اخیر یکی از مقامات وزارت خارجه چین توسط یک روزنامه روسی در مورد لزوم کنترل مسابقه تسلیحاتی بیش از آن پنهان است فاش شد مصاحبه FU Cong ، مدیر کل گروه کنترل و خلع سلاح سلاح ، که در 15 اکتبر در “کومرسانت” منتشر شد ، یک نکته را روشن می کند که چین حجاب رازداری پیرامون برنامه هسته ای خود را بر نخواهد داشت.

FU Cong در اوایل سال جاری با هند و پاکستان گفتگو کرده است ، اما حاضر به اشتراک گذاری ارقام کلاهک هسته ای موجود در آن نیست. چین ، با این وجود ، از شرکت در مذاکرات با ایالات متحده و روسیه بدون برابری با تعداد آنها خودداری می کند.

وزارت امور خارجه چین همچنین ادعا کرده بود که در حال مذاکره با پنج قدرت هسته ای است ، بدیهی است که شامل هند و پاکستان ، اما بعداً با عجله کلمات را از سایت خود پس گرفت. بنابراین آیا چین واقعاً جهانی بدون سلاح هسته ای را می خواهد؟ تیم امروز هند OSINT سعی دارد پاسخ این س peال مربوطه را بدست آورد.

قدرت موشکی متعارف

گزارش وزارت دفاع ایالات متحده (وزارت دفاع) درباره قدرت نظامی چین سال 2020 نشان می دهد که آزادی مردم ارتش به بزرگترین قدرت موشکی متداول در جهان تبدیل شده است.

PLA دارای بیش از 1250 موشک بالستیک و کروز معمولی زمینی است. اینها موشکهای بالستیک زمینی (GLCM) و موشکهای کروز زمینی (GLCM) با برد بین 50 تا 5000 کیلومتر هستند.

چنین طیف گسترده ای از موشکهای معمولی ممکن است برای پکن اهداف دوگانه داشته باشد. در حالی که ایالات متحده در حال بررسی تبدیل کلاهک های هسته ای به کلاهک های معمولی است ، از طرف دیگر PLA قصد دارد کلاهک های معمولی را به کلاهک های هسته ای تبدیل کند. و برای چین بسیار دشوار نخواهد بود که در یک بازه زمانی کوتاه مدت ، نیروی موشکی متعارف خود را به یک نیروی هسته ای بزرگ تبدیل کند.

قدرت ابرصوت

چین ، دقیقاً مانند روسیه ، به این موفقیت دست یافته است. پیشرفت های فن آوری در زمینه فراصوت. PLA قبلاً موشکهای DF-17 را با یک وسیله نقلیه glide (HGV) DF-ZF مستقر کرده است که در مراسم رژه روز ملی در 1 اکتبر سال گذشته در پکن به نمایش گذاشته شد.

DF-17 اولین بار کاملا عملیاتی است سیستم تسلیحاتی مافوق صوت در جهان با برد بیش از 4000 کیلومتر و احتمالاً حتی 5000 کیلومتر. سرعت HGV چینی احتمالاً بین 5 تا 10 ماخ است و رهگیری توسط سیستم های دفاع موشکی بالستیک (BMD) در جهان را غیرممکن می کند.

اگر چین قصد داشته باشد خطرات چند برابر می شود. کلاهک های هسته ای را روی این سیستم ها قرار دهید. اگر در جزایر احیا شده دریای چین جنوبی یا در جزایر هاینان مستقر شوند ، می توان از آنها برای مسدود کردن خطوط ارتباطی دریایی (SLOC) استفاده کرد. استقرار سلاح های مافوق صوت قطعاً بر ثبات استراتژیک نیز تأثیر خواهد گذاشت.

ساخت زیردریایی در Huludao

تاسیسات جدید در Huludao ، همانطور که قبلا توسط تیم OSINT India Today اعلام شده بود ، قادر به ساخت هر چیزی خواهد بود. حداکثر 10 زیردریایی به طور همزمان. این تاسیسات ظاهراً کاملاً عملیاتی است و آماده آغاز ساخت زیردریایی های نوع 94 و نوع 96 با موشک های احتمالاً JL-3 است.

موشک های JL-3 از موشک های بالستیک پرتاب زیردریایی با برد بین قاره ای (SLBM) هستند که انتظار می رود حمل چندین وسیله نقلیه مستقل برای ورود به سیستم (MIRV). این موشک با سوخت جامد می تواند این MIRV ها را به سمت اهداف جداگانه در برد بیش از 12000 کیلومتر حمل کند.

اولین زیردریایی Type 96 با سیستم های موشکی جدید JL-3 احتمالاً به زودی پرتاب می شود و اجرا می شود خطر از بین بردن تعادل استراتژیک شکننده در منطقه.

بمب افکن های H-6N

اخیراً ، یک فیلم ویدئویی توسط یک علاقه مندان به هواپیما گرفته شده است که در توییتر و سایر رسانه های اجتماعی منتشر شده است و نشان می دهد هواپیمای بمب افکن جدید PLAAF H-6N که نوع جدیدی از موشک را در زیر شکم خود حمل می کند.

هواپیمای H-6N قرار بود مشتقی از نوع ضد کشتی DF-21D را به نام CH-AS با هوا پرتاب کند. -X-13 ، اما مشاهده شد که موشکی بیشتر شبیه موشک تنفس کننده هوا است که مجهز به یک وسیله نقلیه سرنشین دار فوق العاده صوتی در جلو است.

این فیلم احتمالاً در انتهای شمالی نیکیانگ گرفته شده است. پایگاه هوایی ، یک پایگاه هوایی فعال با سیستم های ذخیره سازی زیرزمینی و زمینی تازه ساخته شده. تأسیسات زیرزمینی دارای حداقل سه ورودی / خروجی به عرض 50 متر است که احتمالاً دارای سیستم های ورودی خودکار قوی هستند.

ساخت جدید امکانات ذخیره سازی و صندوق های زمینی ، همراه با پادگانی شبیه به معماری PLARF ، کاملاً قوی اظهار می دارد که این پایگاه یک پایگاه هسته ای برای PLAAF خواهد بود. شلیک جدید H-6N در این پایگاه نشان می دهد که موشک جدید مشاهده شده در این فیلم احتمالاً دارای کلاهک هسته ای است.

کاهش خطر

نیروی موشکی چین رشد نمایی داشته است در پنج سال گذشته خطر درگیری هسته ای با موشکهایی مانند قاتلان حامل DF-26 با برد 4500 کیلومتر با سرعت خارق العاده و حداقل چهار واحد با کلاهک های حرارتی هسته ای و معمولی با استفاده دوگانه مستقر می شود.

سیستم های جدید سلاح در PLAAF و انتظار می رود سامانه های JL-3 در زیردریایی های آینده خطرات را افزایش دهند و مدیریت آنها را ضروری می کند. گفته های FU Cong و اقدامات PLA تنها نشان می دهد که چین در حال خرید زمان برای ایجاد زرادخانه کافی است تا قبل از حضور در میز مذاکره خود را با آمریکا برابر کند.

جامعه جهانی باید چین را برای پیوستن به معاهدات و توافقات تحت فشار قرار دهد. می تواند دو یا چند جانبه برای کنترل گسترش یا تکثیر موشک ها باشد. چین باید درمورد سلاح های هسته ای خود شفافیت بیشتری به وجود آورد و اقدامات اعتماد سازی (CBM) را با همسایگان خود انجام دهد.

تا زمانی که چین به توافق نامه های کنترل تسلیحات مختلف چند جانبه شفاف بپیوندد یا CBM ها را انجام ندهد ، جهان همیشه به اهداف آن شک خواهد کرد سیاست به اصطلاح “بدون استفاده اول”.

همچنین بخوانید: گفتگوهای نظامی هند و چین پس از 14 ساعت به پایان می رسد: منابع می گویند چینی تمایلی به عقب نشینی از انگشتان پانگونگ ندارد >

همچنین بخوانید: رو به رو شدن هند و چین: بدترین حالت تبدیل شدن به “عادی جدید” در شرق لاداخ؟