چگونه کامالا هریس الهام بخش رهبران زن در روستای آبا و اجدادی خود در تامیل نادو

بیش از 8000 مایل (12،870 کیلومتر) از واشنگتن است ، زنان هندی به دنبال “بانوی آمریکا” در روستای کمال هریس نامزد معاون ریاست جمهوری آمریکا پدربزرگ.

در حالی که مردم محلی در معبد توالاسندراپورام برای پیروزی دموکرات ها در انتخابات 3 نوامبر نمازهای ویژه برگزار می کردند ، ام.امادوی 34 ساله – که در ماه دسامبر به عنوان شورای روستا انتخاب شد – گفت که او رابطه به هریس به عنوان یک همسر سیاستمدار.

اومدوی که یک پسر پنج ساله دارد و برای تأمین درآمد شوهرش ، راننده ، لباس می دوزد ، گفت: “او دختر روستای ماست.” ” حدود 320 کیلومتر (200 مایل) جنوب چنای ، جایی است که پدربزرگ مادری هریس بیش از یک قرن پیش در آن متولد شده است.

هریس من متولد شد n کالیفرنیا به مادری هندی و پدری جامائیکایی که هر دو برای تحصیل به ایالات متحده مهاجرت کرده اند. وی در پنج سالگی از تولاساندراپورام بازدید کرد و درباره راه رفتن در سواحل چنای با پدربزرگ خود صحبت کرده است.

دادستان کل سابق کالیفرنیا ، هریس 55 ساله اولین زن سیاه پوست و اولین شخص هندی تبار است از طرف یک حزب بزرگ برای دفتر ملی معرفی شده است – و تنها چهارمین زن دارای بلیط ریاست جمهوری است.

اومدوی گفت اولویت او به عنوان عضو شورای روستا ، به نمایندگی از حدود 200 خانواده عمدتا کشاورز ، ساختن تاروما است جاده.

وی در مصاحبه ای تلفنی با بنیاد تامسون رویترز گفت: “اولین چیزی که در لیست من است اطمینان از داشتن جاده مناسب است.”

“این خیلی وحشتناک است شکل است و شما به سختی می توانید آن را جاده واقعاً بنامید. یک جاده خوب ثروت بهتری خواهد داشت. “

تصویر: Reuters

AMBITIONS

برخلاف هریس ، که دارای مدرک حقوق است ، عمادوی در سن 15 سالگی تصمیم مادر خود را ترک کرد.

حدود 60٪ دختران هند تحصیل کرده اند اما برخی از آنها طبق آخرین آمار سرشماری هند ، ایالت ها نرخ بالاتر از 90٪ را ثبت می کنند.

در منطقه تیرووارور ، جایی که توالاسندراپورام واقع شده است ، سطح سواد بیش از 82 درصد است ، مقامات آموزش منطقه اظهار می کنند که همه دختران در مدارس ثبت نام کردند.

اومدوی گفت که تحصیلات مهم است اگر نسل بعدی دختران در این روستا به موفقیت های بزرگی مانند هریس تبدیل شوند ، که تصویر خندان آنها بر روی آگهی های روستا با آرزوی موفقیت در انتخابات نقش بسته است.

“امروز ، همه دختران ما تحصیل می كنند ، حتی اگر این به معنای رفتن به دبیرستانی باشد كه چند كیلومتر از روستا فاصله دارد.”

“دانشكده نیز دور است اما بسیاری هنوز هم هستند برو و مدرک بگیری ” گفت ، افزود كه جوانان در منطقه هنوز به سختی می توانند مشاغل خوبی بپردازند.

در مدرسه متوسطه دولتی در همسایگی روستای پینگانادو ، معلم انگلیسی S. تامیلسلوان سخنرانی های انتخاباتی هریس را دنبال می كرد و قصد دارد از آنها برای ایجاد انگیزه در دانش آموزانش استفاده کند.

“او بسیار خوش بیان و واضح است.”

“دانش آموزان من در مورد او می دانند اما من حداقل می خواهم برخی از آنها مثل او موفق شوید. اکثر دانش آموزان من دانش آموزان نسل اول هستند و حتی درخشان ترین افراد نیز بیان جاه طلبی های خود را دشوار می دانند. ” منتخب برای یک دوره پنج ساله به عنوان 33٪ از کرسی ها برای زنان اختصاص داده شد.

علیرغم عدم تحصیلات رسمی یا صلاحیت ، این دو زن اشتیاق هریس به عدالت اجتماعی را دارند. راجا 36 ساله که در سن 13 سالگی مدرسه را رها کرد ، گفت: “من می خواهم همه مشکلاتی را که مردم محله من با من روبرو می شوند حل کنم” ، زیرا والدینش نمی خواستند او برای تحصیل در مقاطع بالاتر از روستا خارج شود مدرسه.

“نمی دانم می توانم اما می خواهم امتحان کنم. و همه این صحبت ها در مورد اینکه چگونه فردی با ریشه در دهکده ما کارهای بزرگی در آمریکا انجام می دهد نیز من را ترغیب می کند که کمی اضافه کنم. “