اگر رویکرد جهان نسبت به تغییر آب و هوا همان Covid-19 باشد ، “من از بدترین حالت می ترسم”: رئیس سازمان ملل

ایالات متحده ، چین و روسیه روز پنجشنبه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد ویروس کرونا ویروس پس از آنکه آنتونیو گوترش ، رئیس سازمان ملل به بدن هشدار داد ، اگر به بحران آب و هوایی با “همان اختلاف و از هم گسیختگی” Covid-19 نزدیک شود ، پس: “من از بدترین حالت می ترسم”.

گوترش گفت ویروس کرونا ویروس از کنترل خارج شد ، زیرا شمار جهانی مرگ و میر به یک میلیون نفر رسید ، در حالی که بیش از 30 میلیون نفر به این ویروس آلوده شده اند. وی “عدم آمادگی جهانی ، همکاری ، اتحاد و انسجام” را مقصر دانست.

“وی به هیئت 15 عضوی گفت:” همه گیری امتحان واضحی از همکاری بین المللی است – آزمایشی که اساساً در آن شکست خورده ایم.

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه و وانگ یی ، دیپلمات ارشد دولت چین ، هر دو در جلسه شورای مجازی درباره حاکمیت جهانی پس از Covid-19 ، که سفیر آمریکا کلی کرافت پاسخ داد: “شرمنده هرکدام از شما”.

“من متحیر شده ام و از محتوای بحث امروز منزجر شده ام … اعضای شورایی که از این فرصت استفاده کردند و بیشتر به کینه های سیاسی تمرکز کردند تا وی گفت: “موضوع مهمی که وجود دارد.”

لاوروف ضمن نام بردن از هیچ کشوری ، خاطرنشان کرد که همه گیری اختلافات بین کشورها را عمیق تر کرده است.

“ما تلاش هایی را از طرف کشورهای مختلف مشاهده می کنیم از وضعیت فعلی استفاده کنند تا منافع محدود لحظه ای خود را پیش ببرند تا نتیجه را تسویه کنند وی گفت: “یک دولت نامطلوب یا رقبای ژئوپلیتیکی.”

تنش های طولانی مدت بین ایالات متحده و چین به نقطه جوش در مورد همه گیر شدن رسید و خواست پکن را برای نفوذ چندجانبه بیشتر در چالشی برای رهبری سنتی واشنگتن مورد توجه قرار داد. وانگ خواستار هماهنگی و همکاری بهتر بین قدرتهای کلیدی در روز پنجشنبه شد.

“کشورهای بزرگ حتی وظیفه بیشتری دارند که آینده بشریت را در اولویت قرار دهند ، طرز فکر جنگ سرد را کنار بگذارند. وی گفت: “تعصب ایدئولوژیک ، و برای جبران مشکلات ، با روحیه یا مشارکت در کنار هم قرار بگیریم.”

رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ ، در حالی که ایالات متحده با جهان درگیر است ، با نبرد مجدد در انتخابات 3 نوامبر روبرو است. بالاترین تعداد رسمی مرگ و میر و عفونت از ویروس کرونا. واشنگتن پکن را به عدم شفافیت متهم می کند که می گوید شیوع این بیماری را بدتر کرده است. چین ادعاهای ایالات متحده را انکار می کند.

کرافت روز پنجشنبه با تکرار درخواست ترامپ از نهاد جهانی برای پاسخگویی به چین ، این اتهامات را تکرار کرد.

ژانگ جون ، سفیر سازمان ملل متحد چین ، اتهامات وی را رد کرد و گفت: “کافی است. شما از قبل مشکلات کافی را برای جهان ایجاد کرده اید … ایالات متحده باید درک کند که سرزنش دیگران مشکلات خود را حل نخواهد کرد.”

وزیر خارجه فرانسه ژان ایو لودریان همچنین به نظر می رسید که در ایالات متحده با یک ضربه چاقو روبرو می شود ، زمانی که او گفت نباید از همه گیری استفاده شود تا “تمام کارهایی که طی دهه های اخیر توسط جنبش های فمینیستی برای برابری جنسیتی انجام شده است”.

“ما باید وی گفت: “ما باید مراقب باشیم ، به خصوص وقتی که صحبت از حمایت از حقوق تولید مثل جنسی می شود ، مراقب باشیم.”> دولت ترامپ فشارهایی را در سازمان ملل متحد علیه ترویج جنسی و تولید مثل تولید کرده است. حقوق و خدمات بهداشتی برای زنان زیرا آن را کدی برای سقط جنین می داند. در اوایل این ماه ، ایالات متحده به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در مورد بیماری همه گیر ویروس کرونا رأی داد ، زیرا بخشی از آن شامل چنین زبانی است.