در قندهار محافظه کار ، سالن ورزشی جدید فضای امنی را برای زنان افغان ایجاد می کند

در استان جنوبی قندهار ، فعال حقوق بشر ، مریم درانی ، یک فعال حقوقی برای دهه های دفاع از خود پیدا کرده است – یک مرکز تناسب اندام جدید برای زنان. < p> Durani ، 36 ساله ، یک مبارز سرسخت برای حقوق زنان در سنگر محافظه کاران است که گروه مبارز طالبان اسلام گرایش زیادی دارد و موضع محافظه کارانه ای در مورد موقعیت زنانی که بیشتر در ملا public عام برقع پوشیده اند ، می گیرد. < div class = "itgimage">

(عکس: رویترز)

وی یک ایستگاه رادیویی برای زنان را اداره می کند ، در شورای استان فعالیت کرده و جایزه بین المللی شجاعت زنان را از طرف میشل دریافت کرده است. اوباما برای سال 2012. سال گذشته ، دورانی کار خود را برای راه اندازی یک سالن ورزشی مخصوص زنان تغییر داد ، که هر روز حدود 50 زن در آن شرکت می کند.

“واکنش خانم ها بسیار مثبت بود زیرا آنها به آن نیاز داشتند ، “او گفت ، کمی بعد از کار با یک گروه از مشتریان. “آنچه من را آزار داد ، واکنش مردان بود … که نسبت به باشگاه ما واکنش منفی نشان دادند و حتی به من توهین کردند زیرا آنها فکر می کردند که این باشگاه در مخالفت با شرع است.”

با انصراف نیروهای نظامی بین یونایتد ایالات و طالبان که به مدت 19 سال درگیر جنگ خونین بوده اند ، بسیاری از زنان در افغانستان نگرانند که این گروه مبارز ممکن است از طریق کانال های رسمی سیاسی نفوذ خود را اعمال کند.

هنگامی که طالبان بین 1996 و 2001 بر کشور حکومت می کردند ، آنها آموزش برای زنان را ممنوع کرده و زنان را از خروج از خانه بدون داشتن یکی از اقوام مرد منع کردند.

این گروه می گوید تغییر کرده است اما بسیاری از زنان همچنان تردید دارند.

“تنها نگرانی من در مورد آنها است از حقوق زنان و آزادی ها و محدودیت هایی که آنها برای من ایجاد می کنند ، گفت. “

در حال حاضر ، تمرکز او روی خدمت به ده ها زنی است که در این کلوپ شرکت می کنند ، بخش جامعه شامل زنان خانه دار و زنانی که در خارج از خانه کار می کنند.

“تنها آرزوی من این است که به عنوان یک انسان در او جامعه است. “