در هند ، داروساز دیجیتال در انتخابات ایالات متحده

پیروز می شود = “ff-og-image-inserted”>

چندی پیش پیام گروه WhatsApp در تلفن من ظاهر شد. این عنوان است: “تقلب گسترده انتخابات (برداشت رای) در ایالات متحده”. این پیام به جلو ارسال شده بود و خطاب به گروهی از مردم بود که سهام مستقیم کمی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دارند: اعضای یک انجمن مسکن گوروگرام.

من گمان می کنم مال من تنها جامعه مسکونی نیست که این پیام در آن پخش می شود در گردش این پیام نیز منحصر به فرد نیست: هزاران خواهر و برادر و خواهر عموی آن حتی هنگام نوشتن این مطلب با دوستان و همسایگان ما تماس می گیرند. اگر بخواهید “در میان مrsمنان” ریچوش کنید. باورها با هر رو به جلو قویتر می شوند. دیگر نظریه های توطئه زمزمه نمی شود ، آنها با سیستم های آدرس عمومی ناشنوا و با صدای ناشنوا که در تلفن های هوشمند جاسازی شده اعلام می شود. من کاملاً مطمئن هستم که یکی از این موارد را پیدا خواهید کرد.

چگونه در اینجا به اینجا رسیدیم؟

این یک دهه قبل است ، اگر نه بیشتر. به دورانی که شرکت های فناوری برای ترسیم تصویری از شما شروع به نوشتن الگوریتم هایی با استفاده از داده هایی کردند که از شما جمع آوری کردند. سپس آنها می توانند به سراغ افرادی بروند که محصولات مورد علاقه شما را می فروشند. جذب تبلیغات؛ برای خودشان مقداری پول بدست آورند. در برهه ای از پروژه ، آنچه فروخته می شد محدود به “محصولات” نبود. نگرش ها و ایده ها وارد آمیزه ای شد و مجموعه مشترکین – یک حوزه انتخابیه – بود که به محصول تبدیل شد. به عبارت دیگر من و شما.

الگوریتم های موجود در فیس بوک ، یوتیوب یا گوگل هنرمندان نابینایی هستند که پرتره شما را نقاشی می کنند. این هنرمندان می توانند آنچه را که به نظر می آیید از نظر الهی خلق کنند زیرا آنها دارای سه اطلاعات هستند: آنها می دانند چه چیزی باعث لبخند شما می شود ، چه چیزی باعث اخم شما می شود و از همه مهمتر آنچه که شما را درگیر خود می کند.

تئوری های توطئه به بهترین وجهی تعامل دارند. ، احضار یا کنجکاوی عجیب و غریب از درون ما است. چیزی که ما را وادار به رفتن می کند: “واقعاً ؟؟” و ما را جذب می کند.

الگوریتم یک شمارنده لوبیای سکولار است. به واقعیت و داستان اهمیت نمی دهد و به هیچ وجه مجهز به تشخیص درست از نادرست نیست. هنرمند نابینا یک انسان نیست. این رایانه ای است كه برای جمع كردن كلیك و شلیك محتوا به مخاطبان “مانند” برنامه ریزی شده است. با این کار ، این فقط درک ما از واقعیت را تغییر نمی دهد ، بلکه این قدرت را پیدا می کند که ایمان ما را به نهادهایی مانند روند دموکراتیک انتخابات افزایش دهد. همه اینها ، توده حیاتی “پسندیدن” ، بازتوییت و فوروارد است.

هنرمند نابینا پس از انجام این کار نمی تواند کمتر به آنچه دنیا نشان می دهد اهمیت دهد. او فقط به این فکر می کند که آیا شما پرتره خود را دوست دارید یا نه: چطور می خواهید چشمان شما به نظر برسند ، آنچه را که می خواهید ببینند.

اگر وقت خود را صرف خواندن یک تئوری توطئه کرده اید ، به احتمال زیاد در ادامه ، تریستان هریس ، بنیانگذار مرکز فناوری انسانی و خالق مستند “معضل اجتماعی” می گوید. اینگونه است که امواج آنها می آیند و به ما ضربه می زنند.

هریس الکس جونز را به عنوان مثال ذکر می کند. جونز سایتی را تحت عنوان Infowars اداره می کرد که تقریباً منحصراً به تئوری های توطئه می پرداخت. یکی از بارزترین نمونه های آن برداشت جونز از کشتار سندی هوک در سال 2012 در کنتیکت است. این یک فاجعه بود که در آن یک تیرانداز 20 کودک و 6 معلم را در یک مدرسه به قتل رساند. با وجود ساعتها فیلمبرداری ، جونز گفت که کودکانی که تیرباران شدند “بازیگران کودک” بودند. کل ماجرا “جعلی” بود. همچنین جونز تنها کسی نبود که از این سیاست ، از سیاستمداران جمهوری خواه گرفته تا ناظران جدی در ایران ، در همه جا منکران سندی هوک وجود داشت.

به گفته هریس ، قسمت نگران کننده این است که Infowars جونز چگونه از یک سیستم کلیک سود می برد. و مواردی از این قبیل که به وضوح از تئوری های توطئه طرفداری می کند: “برای مثال YouTube YouTube الکس جونز را 15 میلیارد بار توصیه کرده است. این بیشتر از بازدید نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، (حتی) فاکس نیوز و گاردین است.”

واقعاً ؟؟ بله ، واقعاً.

[محتوای جاسازی شده]

فیلم یا واقعیت ها ، از نظر الگوریتم بی ربط هستند.

به عنوان مثال تقلب در انتخابات در ایالات متحده آمریکا ، موضوع میلیون ها فوروارد در هند ، در اینجا برخی از حقایق ذکر شده است:

# پنج ایالت وجود دارد که رأی گیری مورد مناقشه است. اما ادعاهای کلاهبرداری رای دهندگان با هیچ مدرکی در هیچ دادگاهی پشتیبانی نشده است. اخراج ها سریع اتفاق افتاده است ، اما لباس های جدید و حتی غیراخلاقی تر نیز وجود دارد. نیویورک تایمز با مسئولین انتخابات در 50 ایالت تماس گرفت و از آنها خبر داد که آیا آنها از تقلب در رای دهندگان آگاهی دارند 45 نفر مستقیماً پاسخ دادند ، دیگران بیانیه های عمومی را ارائه دادند. هیچ ایالتی تأیید نکرد که تقلب در رأی دهندگان اتفاق افتاده است.

# اعلامیه کلاهبرداری در انتخابات از طرف وکیل شخصی ترامپ ، رودی جولیانی ، انجام داد که الکس جونز برداشت بسیار معتبری داشت ، و با فریاد زدن نظریه های توطئه در مطبوعات کنفرانسی که در محل بارگیری یک شرکت محوطه سازی با یک مغازه فروش اسباب بازی های جنسی از یک طرف و یک کوره جنازه از طرف دیگر برگزار شد.

ترامپ فکر می کرد که این رزرو برای هتل چهار ساله پرطرفدار فیلادلفیا است – مکانی مناسب برای رویدادی به این بزرگی. به نظر می رسد بهترین حالت این است که مردم از او اطلاعات نادرستی گرفته بودند. همچنین ، ممکن است او قبلاً ندانسته باشد که یک مجرم جنسی محکوم ، جیولیانی را روی صحنه دنبال می کند تا پرونده خود را مطرح کند. بدترین دشمنان ترامپ نمی توانستند این سیرک را بهتر برنامه ریزی کنند.

[محتوای جاسازی شده]

و درست زمانی که فکر می کردید نمی تواند سوررئال شود ، این اتفاق افتاد. با تشکر از تبلیغات جهانی ، آن منبع ناشناخته تجهیزات باغبانی در حال فروش کالاهای خود است. کلاه ‘Make America Rake Again’؛ علائم “چمن و نظم”.

# شایستگی کت و شلوارهای ترامپ به قدری نازک است که او در یافتن افراد مشهور برای رسیدگی به پرونده ها مشکل زیادی دارد. این که کاخ سفید یک نقطه اتصال COVID است کمکی نکرده است. مارک میدوز ، رئیس ستاد سازگار وی ، آلوده شده است ، بنابراین دیوید بوسی ، مشاور متهم به درگیر کردن وکلای شایسته برای پرونده های بی پایان برنامه ریزی شده است. و نمونه های قابل اثبات تقلب در انتخابات بسیار دشوار است ، به طوری که فرماندار ستوان تگزاس پاداش یک میلیون دلاری را برای اثبات شواهد اعلام کرد.

# تنها روش قانونی برای ترامپ در ایالاتی مانند جورجیا و میشیگان است ، جایی که حاشیه های تیغ نازک بود. اما بازشماری مجدد به ندرت در هر بیش از چند هزار رای جابجا شده است. ده ها هزار نفر از ترامپ مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

در همین حال ، پیام های WhatsApp همچنان در هند و جاهای دیگر پرواز می کنند. زیرا همه ما بخشی از یک پروژه با عواقب ناخواسته هستیم که از ابتدا به عنوان “انفجار اطلاعات” توصیف شده است.

این تعریف بی سر و صدا به روز شده است. ما اکنون در زمان “محرومیت از اطلاعات” زندگی می کنیم. وارد فیس بوک یا یوتیوب شوید و به پرتره شما که الگوریتم ترسیم کرده است نگاه کنید. از خود بپرسید: آیا چیزی را از دست می دهم؟ شما هستید.

هریس این را به بهترین وجه توضیح می دهد. واقعیتی که یک بار مشترک داشتیم ، پر سر و صدا ، گیج کننده و ناقص و بی نقص ، از طریق دستگاه خرد کن کاغذ مورد استفاده قرار گرفته است. هر یک از ما یک واقعیت شخصی داریم – که به ما می گوید ما حق داریم و دیگران اشتباه می کنند.

[محتوای جاسازی شده]

در زمینه هند ، این کار برخی طول می کشد چرخش های عجیب و غریب. بخش عظیمی از هند معتقد است كه كامالا هریس ، معاون انتخاب شده رئیس جمهور آمریكا ، “هندی” است. این واقعیت که او بارها و بارها خود را “سیاه” معرفی کرده است ، برای “میلیارد واقعیت” شخصی ما از اهمیت کمی برخوردار است.

رسانه های جریان کلیک-دیوانه فقط به این امر دامن زده اند: هریس در ساری ، هریس سمبهر می خورد من حتی نمی دانم هریس باهو فداکار یک ناهار برنج کشک برای شوهرش بسته بندی کند. و سپس شکار اقوام هندی جو بایدن وجود دارد.

این مانند تماشای طنزهای کلاسیک انگلیسی “Goodness Gracious Me” است که در آن شخصیت Sanjeev Bhaskar با اقتدار می گوید همه ، از سوپرما گرفته تا ملکه هندی هستند.

سرگرم کننده بود. این جدی است هیولای فرانکشتاین آزاد شده است ، و او می داند شما چه شکلی هستید ، کجا زندگی می کنید ، چه چیزهایی را دوست دارید و چه چیزهایی را دوست ندارید. اگر بوی توطئه را بزنید ، او بینی طولانی تری برای شما ایجاد می کند.

نوازندگان راک می توانند پیشگام باشند. گاه و بیگاه. بنابراین ، به فکر “هر نفسی که می کشید” از استینگ در متن حال حاضر باشید. و خط “اوه نمی بینی ، تو به من تعلق داری”. این الگوریتم ، هنرمند نابینا است که صحبت می کند.

و سپس ، همانطور که می خواهید حساب فیس بوک خود را حذف کنید ، متوجه می شوید که این برنامه از شما می پرسد که آیا مطمئن هستید – آویزان کردن تصاویر پنج دوستان ، که “دلتنگ” شما می شوند. همانطور که تریستان هریس می گوید مانند یک “داروی دیجیتال مواد مخدر” که سعی در نگهداری یک معتاد دارد.

عقاب ها این را نوشتند که خیلی طولانی تر از فنون انسانی است. این خط از هتل کالیفرنیا است: “شما می توانید هر زمان که دوست داشتید بررسی کنید اما هرگز نمی توانید آنجا را ترک کنید. چنین مکانی دوست داشتنی. چنین مکانی دوست داشتنی”.