هند و چین در مورد ویروس کرونا اعداد واقعی نمی دهند: دونالد ترامپ در هنگام بحث با جو بایدن سرزنش می کند

به عنوان رئیس جمهور آمریكا با نامزد منصوب ریاست جمهوری ، درگیر مشاجره وی در حالی که با نامزد دموکرات بحث می کرد دو بار از هند نام برد. با این حال ، هیچ یک از این موارد تمجید از هند نبود.

همانطور که جو بایدن شروع به گوش دادن به دونالد ترامپ در مورد واکنش دولت ایالات متحده به بیماری همه گیر Covid-19 کرد و ایالات متحده به عنوان آسیب دیده ترین کشور در جهان ظاهر شد ، ترامپ تلاش کرد تا تقصیرها را متوجه چین و هند کند.

ترامپ در مناظره ریاست جمهوری روز چهارشنبه (IST) گفت: “ما نمی دانیم چند نفر در چین ، روسیه ، هند در اثر Covid-19 کشته شدند … زیرا آنها پاسخهای مستقیمی نمی دهند ، اعداد واقعی نمی دهند. “

دونالد ترامپ با این اظهارات تلاش کرد بار دیگر چین را مقصر همه گیری که تاکنون ادعا کرده بیش از 10 لک است ، مقصر بداند. در سراسر جهان زندگی می کند و ایالات متحده بیشترین تعداد مرگ و میر را متحمل شده است. وقتی جو بایدن درمورد اینکه چند خانواده آمریکایی عزیزان خود را به دلیل ویروس کرونا از دست داده اند صحبت کرد ، دونالد ترامپ گفت که این امر به دلیل چین است.

با توجه به اینکه ترامپ “کاملا غیرمسئولانه” در مدیریت Covid-19 نامیده می شود ، جو بایدن گفت رئیس جمهور “یک احمق در این مورد” است و گفت ترامپ فقط به دلیل محافظت از سلامتی خود و نه دیگران نگران نقاب است.

بعدا ، به عنوان بحث در مورد نامزد دیوان عالی کشور به سرعت به Covid- 19 ، دونالد ترامپ بدون مدرک ادعا کرد که اگر جو بایدن رئیس جمهور شود 2 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

دونالد ترامپ در اشاره دیگری به هند و چین در هنگام بحث در مورد تغییر اقلیم گفت: “چین اعزام می کند خاک واقعی در هوا است. روسیه چنین می کند. هند انجام می دهد. “