دیدارهای دوجانبه هند و دانمارک با ایجاد “مشارکت استراتژیک سبز”

نخست وزیر نارندرا مودی و همتای دانمارکی خود مته فردریکسن روز دوشنبه یک جلسه مجازی برگزار کردند که به معنای ایجاد” مشارکت استراتژیک سبز “بین دو کشور ، “فصل جدیدی در روابط دوستانه و همکاری بین آنها” را باز می کنند.

تحت مشارکت استراتژیک سبز هند-دانمارک ، بیانیه مشترک هند و دانمارک گفت ، “اهداف و اقدامات بلند پروازانه در مناطق شناسایی شده و در یک برنامه عملیاتی که در اسرع وقت تدوین و تأیید خواهد شد ، مشخص می شود”.

با تاکید بیشتر در مشارکت استراتژیک ، بیانیه بخوانید: “مشارکت استراتژیک سبز یک توافق سودمند برای پیشرفت سیاست است همکاری مناسب ، گسترش روابط اقتصادی و رشد سبز ، ایجاد مشاغل و تقویت همکاری در زمینه مقابله با چالش ها و فرصت های جهانی. با تمرکز بر اجرای بلند پروازانه توافق پاریس و اهداف توسعه پایدار سازمان ملل. “

دو نخست وزیر به اهمیت ایجاد” مشارکت استراتژیک سبز “که بر اساس آن هند و دانمارک از طریق وزارتخانه های مربوطه همکاری خواهند کرد ، اذعان کردند ، نهادها و ذینفعان.

هر دو طرف “در یک فضای گرم و صمیمی در مورد روابط دوجانبه تبادل نظر عمیق کردند ، در مورد همه گیری Covid-19 و موارد جهانی مورد علاقه هر دو طرف ، از جمله آب و هوا بحث کردند. تغییر و انتقال سبز و دستیابی به تفاهم مشترک با هدف تسریع در اقتصاد و جوامع پایدار “. در بیانیه آمده است.

نخست وزیر مودی در طی سخنان افتتاحیه خود اهمیت ایجاد گزینه های جایگزین برای فعلی را برجسته کرد. نخست وزیر مودی بدون نام بردن از یک کشور ، زنجیره تأمین جهانی که به شدت به کشورهایی مانند چین وابسته است. “Covid-19 نشان داده است که خطرناک بودن زنجیره های تأمین جهانی بسیار خطرناک است. وابسته به هر منبع واحد است. ما در حال کار با ژاپن و استرالیا برای متنوع سازی و انعطاف پذیری در زنجیره تامین هستیم. سایر کشورهای همفکر نیز می توانند به این تلاش بپیوندند. “

” در این زمینه ، من معتقدم که اجلاس مجازی ما نه تنها برای روابط هند و دانمارک مفید خواهد بود ، بلکه به ایجاد یک رویکرد مشترک نیز کمک خواهد کرد. نخست وزیر مودی گفت: “نخست وزیر مودی با توجه به یادداشت های شخصی ، او را به یادداشت های شخصی تبریک گفت و با پایان یافتن بحران Covid خانواده اش را به دیدار از هند دعوت کرد.

“شما اخیراً ازدواج کرده اید. من بهترین آرزوهای خود را تبریک می گویم و منتقل می کنم و امیدوارم که به زودی پس از بهبود وضعیت پس از Covid-19. به زودی فرصت خواهیم داشت تا در هند با خانواده از شما استقبال کنیم. نخست وزیر مودی در سخنان ابتدایی خود گفت که من مطمئناً دخترتان آیدا مشتاق دیدار دوباره هند خواهد بود.

نخست وزیر فردریکسن با دعوت از نخست وزیر مودی در پاسخ گفت:

بخوانید | پیشنهاد برگزاری نوزدهمین اجلاس Saarc در پاکستان فعلاً در حالت تعلیق

دانمارک پیشنهاد کرده است که میزبان دومین “نشست دانش” و در صورت عادی شدن اوضاع باشد ، نخست وزیر مودی به احتمال زیاد برای اجلاس سران از کشور دیدار خواهد کرد.

برای س questionال در مورد همکاری در کنترل سوزاندن خرد و جلوگیری از آلودگی هوا ، Neeta Bhushan ، دبیر مشترک ، اروپای مرکزی در وزارت امور خارجه (MEA) تأیید کرد که این موضوع در جلسه سطح بالا مورد بحث قرار گرفت.

طی یک جلسه توجیهی ویژه ، Neeta Bhushan گفت: “شرکت های دانمارکی در این زمینه ها از فناوری پیشرفته برخوردار هستند و آنها برای کمک به ما در رسیدن به اهداف کاهش آلودگی هوا. شرکت های دانمارکی در حال حاضر در حال مذاکره با شرکت های هندی در مورد چگونگی پیشبرد امور هستند. “

در مورد مسئله طولانی مدت استرداد کیم دیوی ، نیتا بوشن گفت:” این بود ذکر شده. مقامات مربوطه از هر دو طرف با هم در تماس بوده و برای حل سریع موضوع تلاش خواهند کرد. “

کیم دیوی توطئه کننده اصلی افت اسلحه در سال 1995 در منطقه پورولیا در بنگال غربی بود.

در سال 2012 ، هند تصمیم گرفت روابط خود را با دانمارك كاهش دهد ، پس از آنكه دادگاه بدوی این كشور از استرداد كیم دیوی امتناع ورزید و دولت از درخواست تجدید نظر بیشتر خودداری كرد.

در جبهه تجارت ، در پاسخ به سالی در مورد BTIA ، نیتا بوشن گفت: “در مورد آن بحث شد. رهبران توافق کردند که هر دو طرف در جهت انعقاد زودهنگام توافق نامه تجارت و سرمایه گذاری گسترده (BTIA) تلاش خواهند کرد. “

افسر همچنین گفت که وضعیت Covid-19 بحث شد.

“نخست وزیر دانمارک نمی تواند مقیاسی را که در هند اداره می شود تصور کند.” وی از رهبری نخست وزیر ما در این زمینه قدردانی عمیق کرد. در مورد واکسن ، ذکر شد که همکاری با کشورهای همفکر به رفع چالش های این بیماری همه گیر کمک می کند. نیتا بوشن گفت: هند به دلیل قابلیت های دارویی خود کاملاً مشهور است و ما در حال کار بر روی واکسن هستیم.