هند سو’sاستفاده پاکستان از انجمن CICA را برای چرخاندن روایتهای “جعلی” با انتقاد

پاکستان با ادامه روایت جعلی خود در مورد هند ، از انجمن دیگری سو mis استفاده کرده است ، هند در” حق پاسخ دادن “در وزیر ویژه ویژه مجازی جلسه کنفرانس اقدامات متقابل و اعتماد سازی (CICA) در آسیا.

نماینده هند در ادامه افزود: “سرزمینهای اتحادیه جامو و کشمیر و لاداخ یک جزral اساسی بوده و خواهند ماند. بخشی از هند. پاکستان هیچ موضعی برای اظهارنظر درمورد امور داخلی هند ندارد. ” .

“اظهارات امروز پاکستان به معنای تداخل شدید در امور داخلی هند است امور ، حاکمیت و تمامیت ارضی که با اعلامیه CICA در مورد اصول راهنمای روابط بین کشورهای عضو CICA در سپتامبر 1999 سازگار نیست ، “نماینده هند گفت.

شرکت در جلسه ویژه وزرای امور خارجه کنفرانس اقدامات تعامل و اعتماد سازی در آسیا #CICA

بر تعهد هند به یک نظم امنیتی متکثر در آسیا از طریق CICA تأکید کرد این به بیش از هر زمان دیگری نیاز است. pic.twitter.com/1oy3cZddNd

– دکتر S. Jaishankar (DrSJaishankar) 24 سپتامبر 2020

نماینده هند تکرار کرد که پاکستان مرکز جهانی تروریسم است و همچنان منبع فعالیت های تروریستی در هند هند افزود: “ما به پاکستان توصیه می کنیم حمایت مالی خود و حمایت آشکار و پنهان از تروریسم علیه هند را متوقف کند. این به دو کشور امکان می دهد تا به جای اینکه حوادث مهم را از دستور کار خود دور نگه دارند ، به طور دوجانبه با یکدیگر درگیر و رسیدگی کنند.” > وزیر امور خارجه (EAM) دکتر S Jaishankar همچنین در جلسه وزیران خارجه کنفرانس اقدامات تعامل و اعتماد سازی (CICA) در آسیا که روز پنجشنبه برگزار شد ، شرکت کرد. در طول جلسه ، دکتر جایشانکار مسئولیت ریاست CICA را به قزاقستان تبریک گفت و حمایت هند از ابتکارات CICA در زمینه صلح ، امنیت و رفاه در آسیا را تأیید کرد.

وی به تلاش های هند در پاسخ به Covid- اشاره کرد 19 همه گیری و سهم هند در کشورهای شریک در CICA و فراتر از آن. EAM همچنین بر روابط سنتی هند با آسیای میانه ، دیدگاههای مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم و ​​افغانستان تأکید کرد.

در این جلسه شاهد انتقال ریاست CICA از تاجیکستان به قزاقستان همراه با انتصاب مدیر اجرایی جدید بود. مدیر و تبادل نظر در مورد اقدامات آینده CICA ، از جمله همکاری در کاهش اثرات بیماری همه گیر Covid-19.

هند از زمان تأسیس آن در 1999 عضو CICA بوده است. در حقیقت ، هند نیز همکاری می کند صندلی های دو CICA CBM در مورد “توسعه سیستم های ایمن و موثر راهروهای حمل و نقل” و “امنیت انرژی”.