ویوک مورتی-آمریکایی-هندی در کارگروه ویروس کرونا ویروس رئیس جمهور منتخب

باشد

پزشک Vivek Murthy پزشک هندی-آمریکایی احتمالاً وظیفه رئیس جمهور را بر عهده دارد – جو بایدن ، که پس از شکست دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، پست ریاست جمهوری را از آن خود کرد ، روز دوشنبه اعلام خواهد کرد. ویوک مورتی ، 43 ساله ، که اصالتاً اهل کارناتاکا است ، توسط رئیس جمهور وقت باراک اوباما در سال 2014 به عنوان 19 جراح ژنرال آمریکا منصوب شد.

در اولین سخنرانی پیروزی خود ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب متعهد شد که از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد برای احیای اقتصاد آسیب دیده ایالات متحده ، همه گیر ویروس کرونا را بچرخانید. جو بایدن گفت که روز دوشنبه یک گروه ویژه برای ویروس کرونا اعلام خواهد کرد.

“روز دوشنبه ، من گروهی از دانشمندان و متخصصان برجسته را به عنوان مشاوران انتقال برای کمک به گرفتن برنامه ویروس کرونا ویروس بایدن-هریس و تبدیل آن نامگذاری می کنم. جو بایدن گفت: “به عنوان یک طرح عملیاتی که از 20 ژانویه 2021 شروع می شود ،”. رئیس جمهور منتخب ، هنوز اعلام نکرد که چه کسی گروه ویژه ویروس کرونا را هدایت می کند.

بر اساس به آژانس خبری PTI و چندین خانه رسانه ای خارجی گفتند که گروه ویژه ویروس کرونا به ریاست دکتر ویوک مورتی و دیوید کسلر ، کمیسیونر سابق اداره غذا و دارو اداره می شود. واشنگتن پست گفت: “گروه ویژه می تواند ظرف چند روز جلسه خود را آغاز کند.

چه کسی VIVEK با مروت است؟

Vivek مورتی در انگلستان متولد شد. ویوک مورتی در سن 37 سالگی جوانترین فردی بود که این سمت را به عهده داشت. ویوک مورتی به عنوان جراح عمومی ، جوانترین در تاریخ آمریکا ، در رژیم باراک اوباما ، چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده معرفی شد. وی اولین هندی-آمریکایی بود که این پست را به عهده گرفت. بعداً توسط دولت ترامپ از او خواسته شد که استعفا دهد.

در دوره مبارزات انتخاباتی ، ویوک مورتی به عنوان یکی از مشاوران ارشد جو بایدن در زمینه بهداشت عمومی و ویروس کرونا ظاهر شد. بسیاری حدس زده اند که ویوک مورتی ممکن است در انتها وزیر بهداشت در دولت بایدن باشد.

در ماه مه ، کمپین جو بایدن نماینده حزب کنگره ، پرامیلا جیاپال و ویوک مورتی را به عنوان روسای مشترک گروه ویژه بهداشت و درمان منصوب کرد.

در یک جمع آوری کمک مالی که توسط آمریکایی های هندی-آمریکایی در ماه سپتامبر برگزار شد و توسط جو بایدن سخنرانی کرد ، ویوک مورتی گفته بود که بایدن مردی است که دوست دارد او را برای شام به خانه دعوت کند.

< strong> COVID TASK FORCE که باید از اهمیت و نگرانی ساخته شود ، همدلی: جو بایدن

جو بایدن در سخنرانی پیروزی خود گفت که این طرح در بستر علمی ساخته خواهد شد برای “چرخش” شیوع ویروس کرونا. وی گفت: گروه ویژه ویروس کرونا ، که روز دوشنبه اعلام خواهد کرد ، از روی “شفقت ، همدلی و نگرانی” ساخته خواهد شد.

“این نیرو از روی دلسوزی ، همدلی و نگرانی ساخته خواهد شد. جو بایدن گفت: “هیچ تلاشی – یا تعهدی – برای تغییر این همه گیری”.

(با ورودی های PTI)