خانواده هندی در ارمنستان رستوران را به مرکز وعده های غذایی رایگان برای پناهندگان

تبدیل می کنند

درگیری نظامی مداوم بین ارمنستان و آذربایجان تعداد زیادی از مردم را از منطقه قره باغ کوه بی خانمان کرده است. بسیاری از خانه های خود را ترک کرده و به پایتخت ایروان نقل مکان کرده اند.

در حالی که ملت برای کمک به پناهندگان از مناطق مرزی گرد هم آمده اند ، در اینجا یک خانواده هندی است که از شش سال گذشته در ارمنستان زندگی می کند و تمام تلاش خود را برای کشوری که اکنون خانه خود می نامند انجام می دهند.

پرویز علی خان ، هندی 47 ساله از مالرکوتلا در پنجاب ، از شش سال گذشته در حال اداره یک رستوران ‘Indian Mehak’ در ارمنستان او با همسر و دو دخترش که در حال تحصیل هستند در ایروان زندگی می کند.

وقتی خبر بحران را شنید ، می خواست به هر طریقی که می تواند به مردم آسیب دیده کمک کند.

عکس: India Today

امروز از ایروان با هندوستان گفت ، “وقتی جنگ شروع شد ، دیدم که کل کشور دور هم جمع شده اند. همه در مورد غذا ، دارو کمک می کردند ، وسایل. ما همچنین لباس ارائه دادیم. اما من دیدم که آنها به غذای پخته شده و نه به مواد غذایی احتیاج دارند. آن وقت بود که فکر کردم غذای پخته شده را به آنها برسانم. “

داشتن یک رستوران برای آنها یک مزیت بزرگ به نظر می رسید اما آنها از آنجا که بیشتر کارگران آنها به دلیل گسترش Covid-19 به هندوستان بازگردانده شدند ، کارمندان کوتاه مدت داشتند پاندمی. اما این مانع این خانواده پنجابی نشد.

“این بار تعداد کارمندان هندی ما بسیار کمتر است. بسیاری به دلیل Covid به هند بازگشتند. اکنون ، زیرا ما تعداد و تعداد زیادی را جمع کرده بودیم مردم به دنبال غذا بودند ، بنابراین روزهای اول به دلیل کمبود نیرو دشوار بود. “

عکس: India Today

” سپس ارسال کردیم پیام هایی را می خواست که از داوطلبان کمک می گرفت. هر ارمنی می خواست جلو بیاید و کمک کند. دیدن این دلگرم کننده بود. ما پنجاه داوطلب داریم که در آشپزخانه به ما کمک می کنند و به ما کمک می کنیم تا غذا را تحویل دهیم. بسیاری از ارامنه به هدف ما پیوستند. ” / p>

پنجاه داوطلب و خانواده خان با هم بسیاری از افراد را در ایروان تغذیه می كنند. آشپزخانه او صبح زود باز می شود و مردم به نوبت به پخت و پز ، مونتاژ ، بسته بندی و سپس سازمانهایی می پردازند که با آنها تماس می گیرند تا غذا را تحویل دهند.

خان خان چگونه این اتفاق را رقم زد؟

خوب ، از طریق رسانه های اجتماعی.

پس از اینکه فهمیدند افرادی در آنجا هستند که به غذای پخته شده احتیاج دارند ، پروز و دخترانش پیام هایی را در فیس بوک ارسال کردند. این منجر به بازگشت و ارتباط بسیاری با آنها شد.

اقسا ، دخترش ، گفت: “ما شماره هایی را قرار دادیم و مردم آن را در گروه های مختلف به اشتراک گذاشتند. مردم شماره های ما را با پناهندگانی که به آنها برخورد می کنند به اشتراک می گذارند. آنها سپس با ما تماس بگیرید. “

” ما همچنین با چند سازمان همکاری می کنیم که از ما حمایت می کنند. آنها با لیست و نیاز غذایی با ما تماس می گیرند. آنها می آیند غذا را تحویل می گیرند و خودشان تحویل می دهند. ما دو روز فرصت داریم آقسا گفت: “قبل از رزرو ، اما ما سعی می کنیم مقداری را که آماده می شود افزایش دهیم تا به حداکثر مردم برسیم.”

عکس: India Today

آنها این سرویس را از 4 اکتبر آغاز کرد. در حالی که چند روز اول با دشواری همراه بود خانواده ای که از ساعت 9 صبح تا 9 شب کار می کنند ، وقتی داوطلبان به آن ملحق می شوند ، کار راحت تر انجام می شود. آنها همچنین مواد غذایی را به طعم ارامنه نگه داشته اند حتی اگر برخی از غذاها هندی باشد – مانند پوره ، ناان ، چله ، سبزیجات با سیب زمینی. آنها می دهند یا ساندویچ و رول. اما همیشه اطمینان حاصل کنید که وعده های غذایی در روغن کمتری پخته شده و تقریباً هیچ ادویه ای مطابق با پالت آنها نیست.

“ما برای کودکان و بزرگسالان آشپزی می کنیم. ما مطابق با سلیقه آنها غذا می پزیم. آنها این کار را نمی کنند غذای تند بخورید. ما از آنها مراقبت می کنیم. آنها همچنین از برخی غذاهای هندی نیز لذت می برند. ” در حالت آماده باش و شماره اضطراری مشترک با آنها.

“ایروان ایمن است. در مناطق قره باغ مشکلاتی وجود دارد. دولت بسیار حمایت می کند. سفارت و سفیر ما با هندی ها در تماس هستند. شماره های اضطراری قرار داده شده است او در فیس بوک حضور دارد.

ما احساس امنیت می کنیم و نمی ترسیم.

عکس: هند امروز